Ascendum Türkiye

Volvo Dig Assist kullanmak için 6 sebep

Volvo Construction Equipment için ekskavatör makinesi kontrol sistemi olan Dig Assist, fiyatları düşürmenin yanında üretkenlik ve güvenliği artırmaya yardımcı olarak operatörlere ve şirketlere bir çok fayda sağlar.

İnşaat makineleri git gide daha teknolojik hale geliyor ve yeni üretkenlik geliştirici özellikler ve opsiyonlar her geçen yıl makinelere dahil ediliyor. Günümüzde, yüksek teknolojili sensörler makinenin hassas hareketleri hakkında gerçek zamanlı bilgiyi kabindeki operatöre iletebilir ve Volvo Co-Pilot monitöründe gösterebilir.

Bir çok ekskavatör operatörü artık Volvo Dig Assist makine kontrol sistemi olmadan yaşayamıyor, çünkü işleri güvenle, hassaslıkla ve çok daha kısa zamanda bitirmelerine yardımcı oluyor. Bunun neden yatırım yapmaya değer olduğuna dair altı sebep.

1. Daha hassas hendeklere erişim

Dig Assist'li Volvo Co-Pilot operatörlerin dakikalar içinde yamaçlar ve çoklu katmanlar dahil olmak üzere en karmaşık hendekler için bile teknik özellikleri girmelerini sağlar. Sonrasında ise sanal bir kılavuz operatörlerin plana bağlı kalmalarına yardımcı olur. Bu, genel hazırlık işinin büyük kısmını ortadan kaldırır ve operatörün hızlı ve doğru şekilde işi tamamlamasını sağlar.

2. Kazma şekillerini basitleştirir

Hendek açma veya bir bodrum kazma gibi işler daha karmaşık şekiller gerektirir. Volvo Dig Assist, operatörlerin doğrudan kabinin içinden (çoklu kablo hatları kurulumu için basamaklı hendek gibi) basit 3 boyutlu şekiller çizmesini ve hatta iş gereksinimlerine göre modifiye edebilecekleri önceden oluşturulmuş şekilleri bir kütüphaneden seçmelerine olanak sağlar. Bu, ek mimarlar ve ölçüme olan ihtiyacı ortadan kaldırarak zaman ve para tasarrufu sağlar.

3. Daha güvenli bir ortamda çalışma

Volvo Dig Assist iş alanı engelleri için hem görsel hem de işitsel uyarılar sağlar. Operatörler, kablo hatlarına zarar vermeden kazabilecekleri derinliği veya güç hatlarına zarar vermeden önce kolu açabilecekleri maksimum yüksekliği ayarlayabilir ve çok yakınlaşırlarsa uyarı alabilirler. Bu parametreler operatörlerin kazaları önlemesi için harika birer yardımcıdır.

4. Daha düşük iş giderleri

Derinliği ve yamaç hassaslığını kontrol etmek ve yeniden kontrol etmekle veya zemine kazıklar çakmakla geçen zamanı azaltmak ekip üyelerinin işi bitirmek için harcadığı zamanı azaltır. Bu, iş alanı çağında tasarrufu ve üretkenliği artırır.

Dahası, operatörler fazladan kazmak veya bir hendeği baştan yapmak ile zaman harcamak zorunda değildir. Bu, işleri bitirip diğer görevlere çok daha hızlı geçebilecekleri anlamına gelir. Genel olarak bu, şantiyedeki işi ve böylece zaman veya yakıtı azaltır.

5. Rekabetçi üstünlük elde edin

Dig Assist gibi bir makine kontrol sistemini kullanmak yüklenicilerin diğer ekskavatörlerin sorun yaşayacağı çok derin hendekler gibi karanlık alanlarda bile çalışabilmesini sağlar. Operatörler artık iş profillerini girebilir ve kovanın pozisyonunu ekranda canlı olarak görebilirler.

6. Acemi operatörleri uzmanlara çevirin

Yeni operatörler Dig Assist ile o kadar da deneyimsiz görünmeyecekler. Kullanmak, iki dakikanın altındaki öğrenim süresi ile bir tablet veya akıllı telefon kadar kolay. Dig Assist ayrıca isabetliliklerini kontrol etmelerini sağlayan görsel destekleyicileri ile operatörlerin hatalar yapmaktan korkmamasını sağlaması ile harika bir eğitim aracıdır. Zaman içinde, gerçek zamanlı geri bildirimler sayesinde en yetkin operatörlere bile yeteneklerini geliştirme şansı elde eder.

Volvo Dig Assist

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Anne Bast

Marka, Pazarlama & İletişim Müdürü
Volvo Construction Equipment
Avrupa / Uluslararası Satış Bölgesi
E-posta: anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com