Ascendum Türkiye

Makine yeniden satış değerini yükseltmenin 5 yolu

Yüksek bir yeniden satış değeri, Volvo makinelerinin düşük toplam mülkiyet maliyetine (TCO) önemli bir katkı sağlar. Burada makinenizin karlılığını arttırmak için beş basit öneri sunulmuştur:

1. Eksiksiz bir servis geçmiş günlüğü sürdürün

Birçok çalışma saati olan kullanılmış bir ekipman parçası satıyorsanız alıcı, parça mükemmel bir durumda olmasına rağmen parça için birçok onarım işlemi gerektiğini düşünebilir. Servislerin tamamlandığını veya bileşenlerin veya parçaların değiştirildiğini göstermek için makinenizin servis geçmişini daima güncel durumda tutun. Bu, makine yaşı ve çalışma saatlerinden bağımsız olarak alıcının makinenin gerçek durumunu anlamasını ve sizin adil bir ücret almanızı sağlar.

2. Makineyi temizleyin ve boyasını yenileyin

İlk izlenimler önemlidir. Makine temizliği, tüm saç levhaların iyi durumda olmasını sağlamak ve boyayı yenilemek makinenin görünümünü ve değerini iyileştirir. Ancak boya işinde aşırıya kaçmayın. Fazla boya eşit görünmez ve alıcıya bir şey saklamak istediğinizi düşündürebilir. Aynı zamanda bobin, yay ve hidrolik hortum gibi bileşenlerinin sarı renge boyanması yeniden satış değerini düşürebilir. Hafif rötuşlara sahip temiz bir makine her zaman en iyisidir.

3. Kabininize bakın

Bakımı titiz bir şekilde gerçekleştirilen kabin, makinenin geneliyle ilgilendiğinizi gösterir. Kabini titiz bir şekilde temizleyin, tüm şalterlerin doğru bir şekilde çalıştığından emin olun ve çalışmayanları değiştirin. Koltuk tertibatları çok pahalı olduğundan ve değişim maliyetleri yeniden satış değerinden düşüleceğinden koltuk ayarlarının da kontrol edilmesi önemlidir.

4. Herhangi bir sızıntıyı ortadan kaldırın

Bir alıcı bir sızıntı fark ederse, bunu öyle olmasa bile büyük bir sorun olarak algılayabilir. Tüm makineyi muayene edin ve bulduğunuz tüm sızıntıları giderin.

5. Gereken parçaları değiştirin

Sattığınız bir makinenin parçalarını değiştirmek büyük ve gereksiz bir harcama olarak görülebilir ancak buna değer. Örneğin bir yıkım ortamındaki ekskavatörün arka kapısının hasarlı olması sıra dışı bir durum değildir. Kapıyı değiştirmek sizin için pahalı olsa da yeniden satış değeri bu değişimi birkaç kez karşılayabilir.

 

Müşterilerimiz için mümkün olan en düşük TCO'yu sunma misyonumuzun bir parçası olarak makinelerimizi yüksek bir yeniden satış değeri elde etmeye yönelik tasarlıyoruz. Fakat makine kalitesinin yanı sıra makinenin temiz ve çalışır durumda olmasını sağlamak yeniden satış değerini yükseltir ve eksiksiz bir servis geçmişinin olması harcadığınız her kuruşa değer olduğunu gösterir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Anne Bast

Marka, Pazarlama & İletişim Müdürü
Volvo Construction Equipment
Avrupa / Uluslararası Satış Bölgesi
E-posta: anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com