Ascendum Türkiye

Basit Volvo hibridi, yakıt tasarrufunu %17'ye kadar geliştirmek üzere ayarlanır.

Yakında çıkacak olan EC300E Hibrid kazı makinesinin bom aşağı hareketi, hidrolik pompaya güç vermek için kullanılan enerji depolayan akümülatörleri şarj eder.

En iyi fikir çoğu zaman en basit olandır. Volvo CE, şimdi saha testlerine giren ustaca yapılmış, yeni EC300E Hibridi benimsemek için bu fikri almıştır. Motora elektriksel olarak yardımcı olmak için kazı makinesinin üst yapısının dönüş enerjisini yakalayan diğer sistemlerin aksine Volvo'nun yeni hidrolik hibridi, kazı makinesinin bomunun aşağı hareketi tarafından üretilen "serbest" enerjiyi toplar ve bu enerjiyi hidrolik sistemi aşırı beslemek için kullanır. 

Güçlü ve düzenli bom aşağı hareketleri 20 litre hidrolik akümülatörü şarj eder ve daha sonra hidrolik pompanın çalışmasına yardımcı olmak olan motorları destekleyen hidroliği çalıştırmak için enerji gönderir. ECO mod ve Hibrid modda eş zamanlı olarak çalışabilme becerisi de dahil, standart EC300E kadar kontrol edilebilirlik ve performans seviyesi söz konusudur.

VOLVO-BAUMA-MUNICH-EC300E-02-1920x1400

Kazma ve boşaltma uygulamalarında hızlı geri ödeme

Bu basit ve çetrefilli olmayan zeka motorun yükünü alır ve hiçbir performans kaybı olmadan, işlem sırasında %10 ila 12 yakıt tasarrufu, %12'ye kadar daha az CO2 emisyonu sağlar. Üretim sürecindeki "kazma ve boşaltma" uygulamaları kullanıldığında (özellikle 90o dönmeli olanlar), bu basit yaklaşımın geri ödemesi bir yıldan biraz daha fazla sürebilir. Makine, eşdeğer geleneksel makineden beklendiğiniz kontrol edilebilirlik ve performans seviyelerin aynısını sağlar ve uygulamaya bağlı olarak %17'ye kadar yakıt tasarrufu sağlar.

Fikir basit olmakla kalmıyor aynı zamanda güncel de. Bakımı kolay olan yalnızca bir kaç bileşenin eklenmesinden oluşuyor.

VOLVO-BAUMA-MUNICH-EC300E-03-1920x1400

Henüz ticari olarak mevcut olmasa da EC300E Hibridleri, teknolojisinin gerçek dünya uygulamalarında doğrulanması için müşteri bölgelerindeki alan testlerinde değerlendirilmektedir.

Bunun gibi teknolojiler, Volvo CE'nin müşteriler için daha sürdürülebilir ve düşük maliyetli çözümler geliştirmesi konusundaki taahhüdüne bir diğer örnektir.

Daha fazla bilgi için, lütfen: https://www.volvoce.com/global/en/this-is-volvo-ce/what-we-believe-in/innovation/ec300e-hybrid linkini ziyaret edin. 

Görüntü 1: EC300E Hibrid şimdi alan testlerine girmektedir.
Görüntü 2: Volvo'nun yeni hidrolik hibridi, kazı makinesinin bomunun aşağı hareketi tarafından üretilen serbest enerjiyi toplar.
Görüntü 3: Bu teknoloji, motorun yükünü alır.