Mansen Mörinöillä on taas kerran paljon nähtävää ja koettavaa Volvo CE Pirkkalan toimipisteellä sekä lisäksi erillisellä Maantäristys-demokentällä.
Alempana muutama esimerkki koneista joita meillä on näytillä tapahtumassa - Tervetuloa!.
Maantäristys-Demokentällä järjestetään myös Operators Club kilpailu.
Osallistua voivat kaikki ammattitaitoiset ja täysi-ikäiset maansiirtoalan konekuskit - riippumatta millä merkillä työskentelet! Kisaa käydään aikaa vastaan ja kaksi parasta pääsevät Konziin Saksaan mittelemään taitojaan muita EMEA-alueen kansallisia mestareita vastaan.
Volvo CE Finland
Tuottotie 8, Tampere
Maantäristys 2018
Linnakallio, Tampere
Maantäristys 2018 esite
Mansen Mörinät
mansenmorinat.fi
pe 13.4. klo 9–17
la 14.4. klo 9–15
Poikkeuksellisen tehokas kone, suunniteltu kasvattamaan sekä kannattavuuttasi että vähentämään ympäristöön kohdistuvaa rasitusta. Voimanlähteenä Tier 4 Final/Stage IV -moottorin tehokkuutta parantaa Eco-tila ja automaattinen joutokäynti varmistavat koneen hyvän suorituskyvyn minimoiden polttonesteenkulutuksen, päästöt ja melun.
EC750E tarjoaa täydellisen yhdistelmän tehoa ja vakautta suuremman kapasiteetin varmistamiseksi vaativimmissakin työkohteissa. Alan paras polttonestetalous, innovatiivinen sähköhydraulinen teknologia ja ECO-tila auttavat optimoimaan tuotannon ja maksimoimaan sijoittamasi pääoman tuoton.