Construction Equipment Slovensko

Volvo pridáva 3- a 4-tonovým kompaktným rýpadlám údernosť a presnosť

Nové kompaktné rýpadlá ECR35D, EC35D a ECR40D od spoločnosti Volvo Construction Equipment majú komfortnú kabínu a vylepšené, ľahko používateľné ovládače na dosiahnutie presnej prevádzky.

Volvo pridáva 3- a 4-tonovým kompaktným rýpadlám údernosť a presnosť

Kompaktné rýpadlá ECR35D a ECR40D s krátkym polomerom otáčania vychádzajú z osvedčeného dizajnu a sú skonštruované tak, aby pracovali výkonne a presne v tesných priestoroch. Konvenčnejší model EC35D sa zatiaľ vyznačuje podobnou stavbou a poskytuje vysokú úroveň pohodlia, výkonu a univerzálnosti. Ľahké vykonávanie servisu, univerzálnosť a väčšia efektívnosť napomáhajú k väčšej produktivite týchto nových modelov v širokej škále aplikácií.

Nová troj- a štvortonová trieda rýpadiel Volvo sa vyznačuje pevnou, priestrannou a pohodlnou kabínou, ktorá spĺňa podmienky FOPS, TOPS a ROPS. Veľké dvere a trojbodový prístup umožňujú ľahký vstup a výstup, čo je obzvlášť užitočné pri týchto menších strojoch, u ktorých musia operátori pravidelne nastupovať a vystupovať z kabíny. Sedadlo a konzola vnútri kabíny, ktoré je možné nastaviť do rôznych polôh, sú namontované na rovnakom odpružení a pohybujú sa súčasne – absorbujú tak nárazy a vibrácie, znižujú únavu a pomáhajú ovládať stroj bez ohľadu na stav terénu. Konvenčný model, ako aj model s krátkym polomerom otáčania poskytujú prvotriedny výhľad do všetkých strán.

Malé stroje, veľká produktivita
Model EC35D kombinuje nový motor D1.8 Stage 3A s hydraulickým systémom, ktorý poskytuje vysoký výkon a hladkú prevádzku – vďaka čomu umožňuje zákazníkom vykonať viac práce s menším úsilím vo všetkých aplikáciách. Intuitívne ovládanie špičkou prsta umožňuje ľahkú prevádzku, pričom si operátori môžu vychutnať vysoké sily rýpania a zdvíhania či prácu s výkonnými hydraulickými prídavnými zariadeniami s ľahkosťou.

Vďaka krátkemu polomeru otáčania a polohe valca výložníka vľavo pod kabínou sú rýpadlá ECR35D a ECR40D od spoločnosti Volvo ideálnymi strojmi na prácu v tesných priestoroch a možno ich použiť na staveniskách s obmedzeným prístupom, pričom znižujú riziko poškodenia stroja a jeho okolia. Kvôli ľahkému a rýchlemu umiestneniu stroja zostávajú postavenie otáčania nadstavby a valec v polohe vyrovnania v rámci pásov a pohyby otáčania a vyrovnania sa ovládajú súčasne.

Rozhranie operátora sa prispôsobuje výkonu
Každý stroj je dostupný s elektronickým systémom, ktorý prostredníctvom klávesnice a monitora umožňuje operátorom jemne vyladiť funkcie a nastavenia. Do systému možno uložiť až tri profily a tým nastaviť reakcie stroja tak, aby vyhovovali aplikácii/preferenciám operátora. Súčasťou systému sú tiež:

• Štyri tlačidlá pre prídavné zariadenie, ktoré umožňujú presné nastavenie hydraulického prietoku zvnútra kabíny.
• Režim ECO, ktorý znižuje spotrebu paliva až o 10 %.
• Dve (používateľom nastaviteľné) predvolené úrovne otáčok motora na aplikácie, ako je nivelovanie alebo zdvíhanie.
• Systém automatickej nečinnosti znižuje hlukové rušenie a spotrebu paliva.
• Automatické vypnutie motora znižuje hodiny motora, prevádzkové náklady a opotrebovanie stroja.
• Pripomienky servisu

Pre tých, ktorí preferujú jednoduchosť, sú modely ECR35D, EC35D a ECR40D dostupné aj v tradičnejšej podobe bez tohto elektronického balíčka.

Pri akejkoľvek voľbe verzie sa zákazníci môžu spoľahnúť na množstvo štandardných funkcií, ktoré umožňujú výkonnú každodennú prevádzku. Nové rýpadlá sú vybavené dobrou trakčnou silou a efektívnym dizajnom čepele, vďaka čomu poskytujú vysoký výkon pri zhŕňaní. Funkcia voľného pohybu čepele tiež umožňuje presnú úpravu pri nivelačných aplikáciách, pričom automatický dvojrýchlostný pojazd znižuje dobu potrebnú na premiestnenie.

Na zníženie rizika krádeže je dostupný voliteľný systém zamedzenia štartovania. Na naštartovanie stroja možno pomocou klávesnice zadať až tri používateľské kódy. (4 číselné kódy sú voliteľné používateľom.)

volvo-ecr35dJednoduché servisovanie
Na maximalizáciu doby prevádzky sú tieto nové kompaktné rýpadlá od spoločnosti Volvo CE skonštruované tak, aby poskytovali nízke celkové náklady spojené s vlastníctvom vďaka kombinácii množstva efektívnych funkcií. Doširoka otvárateľné kapoty umožňujú dobrý prístup k plniacim bodom a denným kontrolám, zatiaľ čo palivové a hydraulické plniace potrubia v zadnej časti sú dobre chránené. Kontrola a plnenie hydraulického oleja sa vykonáva prostredníctvom priehľadnej nádobky, ktorá umožňuje včasnú detekciu znečistenia a funguje ako filter pri napĺňaní nádrže.

Všetky filtre sú kvôli ľahkej údržbe nainštalované v jednej línii a k servisným kontrolným bodom možno získať prístup z úrovne zeme. Intervaly mazania boli predĺžené na 50 hodín, čo minimalizuje dennú údržbu.

Nástroje na prácu
Spoločnosť Volvo poskytuje kompletný sortiment prídavných zariadení a zákazníckych riešení na podporu týchto nových strojov. Medzi ne patria mechanické alebo hydraulické rýchloupínače, hydraulický palec, drvič alebo priekopová lopata – všetky zaisťujú flexibilitu a efektívnosť.

Hlavné špecifikácie:
ECR35D-specs-SK

Koniec.

Ďalšie informácie nájdete na stránke: www.volvoce.com/press
Alebo kontaktujte:
Thorsten Poszwa
riaditeľ oddelenia externej komunikácie
Volvo Construction Equipment
Medzinár. tel. č.: +32 490 65 96 68
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Medzinár. tel. č.: +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com