Construction Equipment Slovensko

Volvo L260H: Zisk v každej lopate

Novinka od spoločnosti Volvo Construction Equipment, kolesový nakladač L260H poskytuje optimálny výkon vrátane úspory paliva vyššej o 10 % a zvýšenia produktivity až o 15 %.

Spoločnosť Volvo Construction Equipment, ktorá v roku 2011 modelom L250G ako prvá uviedla na trh 35-tonový kolesový nakladač, teraz predstavuje model L260H, najnovší prírastok do sortimentu série H. 35-tonový stroj, ktorý bol skonštruovaný ako odpoveď na čoraz náročnejšie požiadavky firiem, je určený na aplikácie pre veľké zaťaženie a bol inovovaný najnovšou technikou.

Nahor, nahor, nahor!

Pri porovnaní s jeho predchodcom čísla hovoria za seba. Model L260H sa pýši až o 15 % väčšou produktivitou vďaka inteligentne prepracovanému rázvoru, ktorý sa zvýšil o 50 mm, a optimalizovanému rozloženiu hmotnosti systému predného rámu a zdvíhacieho ramena. Tieto dve funkcie spoločne umožňujú použitie väčších lopát.

Model L260H je nabitý technológiami pre vysokú produktivitu – je vybavený výkonným motorom D13, ktorý dáva o 6 % väčší výkon a o 5 % väčší krútiaci moment než model L250G. Hydraulika so snímaním záťaže novej generácie bola navrhnutá na posilnenie odozvy prídavných zariadení a zlepšenie rýchlosti zdvíhania a spúšťania výložníka. Pre rýchlejšie doby cyklu nový HTL310 harmonicky spolupracuje s výkonným motorom a nápravami, a nový menič dáva zvýšený krútiaci moment, čo má za následok lepší výkon. Pre rýchlejšiu akceleráciu boli okrem toho zredukované kroky medzery medzi prevodovými stupňami.

Vďaka množstvu vylepšených funkcií bola až o 10 % zvýšená úspora paliva. Hydraulika novej generácie šetrí výkon hydraulického čerpadla pre ostatné funkcie znížením prietoku kvapaliny pri spúšťaní a vyklápaní; a nová suchá P-brzda eliminuje straty ťahu spôsobené vnútornou mokrou viackotúčovou brzdou. Inovovaná technológia OptiShift okrem toho integruje funkciu cúvania brzdením (Reverse By Braking – RBB) – patentovanú spoločnosťou Volvo – a nový menič krútiaceho momentu s uzávierkou, čím vytvára priamy pohon medzi motorom a prevodovkou a výrazne tak znižuje spotrebu paliva.

K úspore paliva prispieva aj plne automatické radenie pod zaťažením (Fully Automatic Power Shift – FAPS), ktoré preraďuje prevodové stupne tak, aby otáčky motora a rýchlosť pojazdu zodpovedali najlepšiemu prevodovému pomeru. Model L260H je vybavený aj pedálom Eco – jedinečnou funkciou Volvo – ktorý podporuje hospodárnu prevádzku vyvinutím mechanickej spätnej sily ako reakciu na nadmerné používanie plynového pedála.

Zisk z každej lopaty

Model L260H sa dodáva so štyrmi novými lopatami – lopatou Volvo Rock (kamene), Volvo Sand (piesok) a dvomi lopatami Volvo Rehandling (prekládka) – špeciálne navrhnutými tak, aby pasovali na stroj. Lopaty, ktoré sú optimalizované na danú aplikáciu, umožňujú kolesovému nakladaču pracovať na maximálnu kapacitu a zákazníkom pomáhajú ušetriť čas, peniaze aj námahu.

Lopata Volvo Rock sa teraz pýši dlhším dnom a unesie o 11,5 % viac materiálu než predtým, výsledkom čoho je vyššia produktivita. Na tunelovacie aplikácie ponúka spoločnosť Volvo aj lopaty s bočným vyklápaním Side Dump Rock.

Lopata Volvo Sand s objemom 6,6 m³, ktorá je optimalizovaná na manipuláciu s pieskom alebo malými úlomkami, sa ideálne hodí na mäkké terénne podmienky. Dlhé dno lopaty maximalizuje prienik pre zlepšenú trakciu, zatiaľ čo plochá konštrukcia pomáha udržiavať pracovnú oblasť čistú a rovnú.

Prepracovaná lopata Volvo Rehandling s objemom 7,3 m³ sa ľahšie plní a nové vypuklé strany minimalizujú množstvo vysypaného nákladu pre vyššiu produktivitu až o 5 %. Na optimalizáciu modelu L260 pre nakladanie a prevážanie sa voliteľný systém odpruženia bremena automaticky zapojí, čím pomáha znižovať nadskakovanie. Spoločnosť Volvo okrem toho ponúka sortiment balíkov na prekládku.

So systémom Load Assist, dynamickým systémom váženia nákladu, si zákazníci dokážu spravovať svoje pracovné úlohy a jednoducho monitorovať produktivitu. Systém Load Assist s 10-palcovou dotykovou obrazovkou Co-Pilot monitoruje množstvo premiestňovaného materiálu, aby zaistil zisk v každej lopate.

Väčší komfort, vyšší výkon

Model L260H, ktorý bol skonštruovaný pre ťažkú drinu, je jedinečne navrhnutý, aby poskytoval efektívne pracovné prostredie. S voliteľnou možnosťou buď jednej páky alebo viacerých pák a výberom z troch hydraulických režimov – podľa preferovanej odozvy – môže byť model L260H prispôsobený tak, aby zvýšil komfort a produktivitu. Nová nivelačná funkcia lopaty okrem toho umožňuje automatický návrat lopaty do vyrovnanej polohy tak z vyklopenej, ako aj stočenej polohy. To znižuje únavu operátora. Pre pridané pohodlie umožňuje komfortné ovládanie jazdy (Comfort Drive Control – CDC) riadenie stroja pomocou malej páčky. Na zníženie únavy si navyše môžete vybrať nové prémiové nastaviteľné sedadlo ISRI.

Výhľad z kabíny bol zlepšený vďaka novým spätným zrkadlám a pridať si môžete aj voliteľnú zadnú kameru, ktorá spolupracuje s radarovým detekčný systémom, aby operátorovi poskytla optickú a akustickú výstrahu s upozornením na predmety v blízkosti stroja.

Pripravený vyraziť

Pri vývoji a výrobe modelu L260H, ktorý ponúka dostatočný výkon v náročných aplikáciách, sa myslelo na jeho odolnosť a jednoduchý servis. Osvedčené tyčové ústrojenstvo Volvo s profilom Z zaisťuje vysokú vylamovaciu silu a umožňuje plné naloženie lopát, ktoré môžete zdvíhať do maximálnej výšky. Pre dlho trvajúci výkon má zdvíhacie rameno dvojité tesnenie na každom čape. Silná rámová konštrukcia sa ideálne hodí k hnaciemu ústrojenstvu Volvo a je vybavená hydraulicky poháňaným chladiacim ventilátorom na reguláciu teploty komponentov. Ventilátor tiež automaticky obracia chod, aby si sám vyčistil chladiace jednotky. Na zníženie opotrebovania komponentov je možné oneskorené vypnutie motora naplánovať tak, aby sa aktivovalo automaticky. Nová funkcia vypne stroj, keď sa turbodúchadlo ochladí na správnu teplotu.

Model L260H ponúka najlepšiu servisovateľnosť a jednoduchú údržbu na trhu, čím podporuje vysokú dobu prevádzkyschopnosti. Kabína sa dá sklopiť buď do 30º alebo 70º uhla, čím získate neobmedzený prístup k najdôležitejším komponentom a k motoru sa dostanete cez elektricky ovládanú, dokorán sa otvárajúcu kapotu motora. Okrem toho sa akumulátory odpruženia výložníka teraz nachádzajú na vonkajšej strane predného rámu a P-brzda je vonkajšia, pre ľahší prístup a dlhšiu životnosť komponentov. Okrem toho boli zábradlia a schodíky natreté na oranžovo, čo personálu údržby a operátorom pomáha v navigácii okolo stroja.

Volvo tiež ponúka široký sortiment služieb na zvýšenie efektívnosti. Originálne náhradné diely, aktívne monitorovanie, školenia operátorov a simulácia staveniska Volvo sú len niektoré z mnohých navrhovaných riešení, ktoré zaistia, aby model L260H svojim vlastníkom maximalizoval návratnosť investícií.

Kľúčové špecifikácie:

L260H

T3

T4f

Statické zaťaženie pri prevrátení v plnom otočení

kg

23 770

23 770

Objem lopaty

m3

5.3-10.2

5.3-10.2

Prevádzková hmotnosť

kg

34 000 - 39 000

34 000 - 39 000

Vylamovacia sila

kN

328

328

Motor

Volvo D13E

Volvo D13J

Maximálny výkon pri

ot./min.

1 500

1 500

. . . SAE J1995, celk.

kW

310

310

. . . ISO 9249, SAE J1349, čistý

kW

309

309

Max. krútiaci moment pri

ot./min.

1 100

1 100

. . . SAE J1995, celk.

Nm

2 343

2 343

. . . ISO 9249, SAE J1349, čistý

Nm

2 328

2 328

Pneumatiky

29.5 R25, 875/65R29

Na základe konfigurácie stroja: na základe lopaty s objemom 6,7 m³ / 8.8 yd³ STE BOE P