Construction Equipment Slovensko

Spoločnosť Volvo CE uvádza druhú epizódu série megaprojektov s názvom „The Megaproject Listing: Moving the city of Kiruna“

Najnovšia epizóda série megaprojektov 'The Megaproject Listing' zavedie divákov do najsevernejšieho mesta vo Švédsku, Kiruny, ktoré začalo so sťahovaním. Mesto Kiruna sa sťahuje o 3 kilometre ďalej na východ, aby sa predišlo jeho zrúteniu do rozširujúcej sa bane, okolo ktorej sa rozrástlo.

Epizóda „Moving a City“ rozpráva príbeh o historickom presune mesta Kiruna a výziev s tým spätých. Najsevernejšie mesto Švédska bolo založené pred viac ako 100 rokmi na mieste, kde sa pod zemou nachádzajú bohaté ložiská železnej rudy. Ťažba rudy je dnes hlavným zdrojom príjmov mesta. V skutočnosti je železná ruda tak dôležitá, že Kiruna presťahuje celé mestské centrum, aby mohla ťažba naďalej pokračovať a ďalej sa rozrastať.

Do dvadsiatich rokov sa bude musieť presťahovať okolo 6 000 ľudí. Okrem toho bude premiestnených alebo zdemolovaných a znova postavených asi 3 000 domov. Odhadované náklady dosahujú výšku 1,3 miliardy eur.

Séria megaprojektov Volvo – Kiruna

Zatiaľ čo Kiruna čelí náročnej výzve, toto sťahovanie je tiež veľkou príležitosťou – vytvoriť nové, moderné a udržateľné mesto pre komunitu.

„V tomto filme sa zaoberáme projektom premiestnenia a spôsobom, akým stroje Volvo pracujú na novom mestskom centre a pripravujú ho pre nové byty a obchody. Táto epizóda je ukážkou, o čom je vízia spoločnosti Volvo CE a týchto megaprojektov: vybudovať svet, v ktorom chceme žiť,“ - hovorí Tiffany Cheng zo spoločnosti Volvo CE.

Epizóda o Kirune nadväzuje na prvé angažovanie sa v sérii megaprojektov, ktorého cieľom bola dôležitá prestavba diaľnice Interstate-4 na Floride. Sériové megaprojekty spoločnosti Volvo CE sú tiež dôležitými témami časopisu Spirit, ktorý sme začali opäť vydávať v tlačenej forme, na internete i na sociálnych médiách.

Táto druhá časť série megaprojektov „The Megaproject Listing“ je teraz k dispozícii na adrese www.volvoce.com/spirit. Film o sérii megaprojektov s názvom „Megaproject Listing“ si môžete pozrieť kliknutím sem.