Construction Equipment Slovensko

Tržby spoločnosti Volvo CE klesli v 3. kvartáli o 2 %

Marža sa zlepšuje napriek stagnujúcim objemom v treťom kvartáli spoločnosti Volvo Construction Equipment.

Zlepšenie situácie na európskom trhu a zvýšenie príjmu objednávok o 17 % nedokázalo kompenzovať pretrvávajúce oslabovanie na iných trhoch, čo spôsobilo pokles tržieb spoločnosti Volvo Construction Equipment (Volvo CE) o 2 % v treťom kvartáli, po úprave o pohyby devízových kurzov.

Čisté tržby v treťom kvartáli klesli o 3 % na 11 539 miliónov SEK (11 884). Po úprave o pohyby devízových kurzov poklesli čisté tržby o 2 %. Upravené prevádzkové výnosy sa zvýšili na 601 miliónov SEK (576), čo zodpovedá prevádzkovej marži vo výške 5,2 % (4,8).

Čistý príjem objednávok v treťom kvartáli sa zvýšil o 17 % v porovnaní s tým istým kvartálom v roku 2015, i keď z nízkych úrovní. Príjem objednávok sa zvýšil naprieč všetkými regiónmi. Vyšší príjem objednávok vo Francúzsku a Nemecku mal protiváhu v nižšom počte objednávok v Nórsku a Rusku. Zvýšenie v Severnej Amerike bolo sčasti vyvolané uvedením kompaktných zariadení na trh s motormi vyhovujúcimi požiadavkám klasifikácie Tier IV. Zvýšenie príjmu objednávok v Južnej Amerike vo veľkej miere súviselo s aktivitou SDLG v Brazílii. Príjem objednávok v Ázii (vrátane Číny) sa zvýšil o 24 %. Tento nárast vyvolal zvýšený príjem objednávok pre značku Volvo v Číne, hlavne objednávok rýpadiel, a pretrvávajúci silný rast v Indii ako aj zvýšený počet objednávok výrobkov značky SDLG v Číne a Juhovýchodnej Ázii. Dodávky boli v treťom kvartáli na podobnej úrovni ako minulý rok. Zvýšenie dodávok v Európe ako aj dodávok výrobkov značky SDLG na exportných trhoch a stabilizácia na čínskom trhu s rýpadlami mali protiváhu v nižšom predaji strojných zariadení značky Volvo na Strednom Východe a na americkom kontinente. 

„Napriek pretrvávajúcemu nízkemu dopytu sa prevádzková marža v treťom kvartáli mierne zvýšila na 5,2 %. Ďalším pozitívom bolo mierne zvýšenie počtu objednávok naprieč všetkými regiónmi, z nízkych úrovní v regiónoch BRIC,“ komentoval situáciu Martin Weissburg, prezident spoločnosti Volvo Construction Equipment. „Nevidíme žiadny bezprostredný nárast dopytu a pokračujeme v internej práci so zameraním na bašty spoločnosti Volvo CE.“

Spoločnosť Volvo CE počas tohto kvartálu predstavila rad inovácií, ako napríklad hybridný kolesový nakladač s potenciálom zlepšenia palivovej úspornosti až o 50 % a prototypy autonómneho kolesového nakladača a nákladného auta.
Tab Q3 2016

Koniec.

Október 2015

Ďalšie informácie nájdete na: www.volvoce.com/press
Alebo kontaktujte:

Tiffany Cheng
Riaditeľ oddelenia externej komunikácie
Volvo Construction Equipment
Medzinár. tel. č.: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Medzinár. tel. č.: +44 77 333 50307
E-mail: brian.osullivan@se10.com

Na stránke http://www.thenewsmarket.com/volvogroup si môžete pozrieť video skupiny Volvo Group v televíznej kvalite. Video materiál si môžete pozrieť a vyžiadať vo forme súborov MPEG2 alebo na kazetách Beta SP. Registrácia a video materiál sú pre médiá zdarma.