Construction Equipment Slovensko

Spoločnosť Volvo CE zaznamenala v poslednom štvrťroku 2015 zvýšený podiel na trhu a podkladové príjmy

Lepšie podkladové príjmy a zisk z podielu na trhu v dôležitých segmentoch veľkých strojov neboli dostačujúce na kompenzáciu klesajúceho celkového trhu vo výsledkoch spoločnosti Volvo Construction Equipment v poslednom štvrťroku 2015, ktoré v tomto období zaznamenali pokles tržieb o 11 %. Za celý rok klesli tržby v spoločnosti v roku 2015 o 3 %.

V poslednom štvrťroku 2015 ohlásila spoločnosť Volvo Construction Equipment (Volvo CE), že čisté tržby klesli o 11 % na hodnotu 10 967 mil. SEK v porovnaní s 12 277 mil. SEK v rovnakom období predchádzajúceho roku. Tieto čísla boli spôsobené ďalšími veľkými poklesmi v Číne a Brazílii, ku ktorým sa pridali nepriaznivé podmienky na mnohých trhoch mimo Severnej Ameriky, ktoré taktiež zaznamenali ochladenie. Za celý rok 2015 spoločnosť Volvo zaznamenala pokles tržieb o 3 % na hodnotu 51 008 mil. SEK, zatiaľ čo sa prevádzkový príjem takmer zdvojnásobil na hodnotu 2 090 mil. SEK z hodnoty 1 231 mil. SEK, ktorú dosahoval v roku 2014.

Transformácia funguje
Prevádzkový príjem, s vylúčením nákladov na reštrukturalizáciu, počas posledného štvrťroka roka predstavoval stratu 191 mil. SEK, čo je značné zlepšenie v porovnaní so stratou 815 mil. SEK v rovnakom období minulého roku. Prevádzkové marže taktiež vykázali za dané obdobie známky postupu na úrovni zápornej hodnoty 1,7 % – smerom nahor zo zápornej hodnoty 6,6 %, ktorú dosahovali v 4. štvrťroku 2014. Prevádzkové marže boli po celý rok v kladných číslach, na úrovni 4,1 %, čo predstavovalo nárast z hodnoty 2,3 % v rovnakom období predchádzajúceho roka. Tento relatívne povzbudivý vývoj sa dosiahol aj napriek nižším objemom tržieb, nízkemu využívaniu kapacít a poskytovaniu úverov v Číne na úrovni 158 mil. SEK.

„Vzhľadom na globálny trh, ktorý počas roku 2015 aj naďalej klesal, spoločnosť Volvo CE pokračovala v prijímaní interných opatrení na podporu ziskovosti a efektivity zdrojov,“ komentoval Martin Weissburg, prezident spoločnosti Volvo Construction Equipment. „Aj napriek nižším tržbám sa naše prevádzkové výsledky zlepšili – a boli oveľa lepšie ako v rovnakom období v roku 2014. Získali sme podiel na trhu vo väčších a výnosnejších segmentoch strojov, dokončili sme výrobu a predaj nových podkopových rýpadiel, grejdrov a frézovacích strojov a posilnili sme novú štruktúru riadenia, ktorá nám umožní vykonávať jasné a informované rozhodnutia. To je dôkazom, že aktivity tímov Volvo, SDLG a Terex Trucks na podporu našej transformácie ako globálnej spoločnosti Volvo CE skutočne fungujú.“

Tabuľka 1. Volvo Construction Equipment – čisté tržby podľa trhovej oblasti v miliónoch švédskych korún
financials-SK
Koniec.

Ďalšie informácie nájdete na: www.volvoce.com/press

Alebo kontaktujte:
Thorsten Poszwa
riaditeľ oddelenia externej komunikácie
Volvo Construction Equipment
Medzinár. tel. č.: +32 490 65 96 68
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal


Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Medzinár. tel. č.: +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com