Construction Equipment Slovensko

S novým kolesovým rýpadlom Volvo série E dosiahnete ešte ďalej

Kolesové rýpadlo EW220 od spoločnosti Volvo Construction Equipment s osvedčenou konštrukciou kombinuje komfort, silu a presný pohyb pre neprekonateľný výkon.

volvo wheeled excavator ew180e

Model EW220, ktorý dopĺňa rad kolesových rýpadiel od spoločnosti Volvo Construction Equipment, sa pýši nielen všetkými známymi funkciami svojho bračeka, modelu EW180E, ale aj mnohými ďalšími. Náročné aplikácie zvládnete s ľahkosťou vďaka novému dvojdielnemu výložníku pre veľké zaťaženie, ktorý ponúka vysokú nosnosť. Tento výkonný stroj navyše dosiahne na materiály vzdialené viac ako 10 metrov.

Impozantnosť na kolesách

Vďaka širokej palete flexibilných konfigurácií a prídavných zariadení dokáže EW220E vykonávať rozličné úlohy. Stroj je z továrne k dispozícii vo dvoch vyhotoveniach, buď homologizované pre cestnú premávku, alebo offroadové – to má ťažšie protizávažie. Zákazníci si tiež môžu vybrať zo sortimentu vysoko kvalitných pneumatík dostupných s jednoduchou alebo dvojitou montážou podľa terénnych podmienok. Osvedčený motor pojazdu poskytuje trakčnú silu potrebnú na stúpanie do svahu alebo pojazd po nerovnom povrchu, zatiaľ čo sa voliteľný systém odpruženia výložníka (Boom Suspension System – BSS) automaticky zapája pri rýchlosti 5 km/h, čím absorbuje nárazy a znižuje množstvo vysypaného nákladu z lopaty.

Kolesové rýpadlo série E si môžete prispôsobiť širokým sortimentom účelových prídavných zariadení Volvo na zlepšenie dôb cyklu a úspornosti paliva. Nové hĺbiace lopaty sú ideálnym partnerom na terénne úpravy, tvarovanie svahov alebo údržbu jám, zatiaľ čo z výroby namontovaný vyklápací rotátor Steelwrist® ponúka dokonalú kontrolu. Pre maximálne využitie stroja ponúkajú voliteľné pomocné vedenia optimálny prietok a tlak, keď si prevádzkové prídavné zariadenia vyžadujú jednocestný alebo dvojcestný prietok.

Operátor tak môže prídavné zariadenia nielen ľahko a rýchlo vymeniť na stavenisku, ale tiež ich ľahko prepravovať z jedného miesta na druhé. Voliteľné zariadenie na pripojenie prívesu utiahne prívesy s hmotnosťou až tri tony – alebo osem ton s nájazdovými brzdami – a môže sa namontovať na výložníky alebo paralelnú radlicu. Operátori si so sebou môžu nosiť všetky svoje nástroje v špeciálnom zásuvkovom kufríku na náradie, ktorý sa vysúva z podvozku. Kufrík na náradie, ktorý na trh uviedla spoločnosť Volvo, unesie až 130 kg. Priehradky kufríka, ktoré možno nastaviť do piatich rôznych polôh, pomáhajú operátorovi pri organizácii náradia a mechanická zarážka zabraňuje, aby sa zásuvka počas prepravy či prevádzky vysunula.

Pohodlie a ovládanie

Veliteľský výhľad dookola a ergonomicky umiestnené rozhranie – niet divu, že kabína Volvo s certifikátom ROPS je lídrom na trhu. Špeciálne navrhnutá kabína ma štedrý priestor na nohy a bohatý úložný priestor, pretože operátor, ktorý sa cíti pohodlne, je produktívny operátor.

Pre pridané pohodlie poskytuje komfortné ovládanie jazdy (Comfort Drive Control – CDC) operátorovi možnosť riadiť stroje len pomocou kolieska na pákovom ovládači až do rýchlosti 20 km/h – nová funkcia pre rad kolesových rýpadiel Volvo. Pre dodatočný komfort stroja EW220E je možné odstrániť stĺpik riadenia. Operátor potom môže ovládať celý stroj vrátane vyklápacieho rotátora, radlice a výložníkov len pomocou pákového ovládača.

Okrem štandardnej zadnej kamery a bočných kamier môže byť model EW220E vybavený voliteľnou možnosťou Volvo Smart View – tromi kamerami pripevnenými k rámu, ktorých kombináciu získate vtáčiu perspektívu v reálnom čase na prevádzku, ktorá vám pomôže navigovať v náročných situáciách. Tento systém sa môže integrovať do displeja stroja alebo ako samostatná obrazovka.

Aby bolo vstupovanie do stroja a vystupovanie zo stroja jednoduché a bezpečné, zábradlia a schodíky sú pestro sfarbené a ako doplnok je možné namontovať „uvítacie svetlo“ ovládané na diaľku, ktoré operátorov navedie v tme.

kolesové rýpadlo Volvo ew180e

Skonštruovaný pre pohyb

S výkonným motorom Tier 4 Final Volvo, ktorý dáva vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach, EW220E ponúka vynikajúci výkon. Na zníženie spotreby paliva pri zachovaní produktivity sa automaticky zapne režim ECO. To umocňuje automatický voľnobeh a automatické vypnutie motora, ktoré sa zapojí po prednastavenom čase, čím pomáha znižovať opotrebovanie stroj.

Kolesové rýpadlo bolo navrhnuté a otestované podľa najvyšších štandardov efektívnosti a spoľahlivosti. Podvozok s odolnou konštrukciou ponúka vysokú svetlú výšku pri pojazde po tvrdom, nerovnom teréne, zatiaľ čo robustné nápravy – vybavené automatickým alebo operátorom ovládaným výkyvom prednej nápravy – ponúkajú výkon pri náročných aplikáciách.

Pre plynulejšiu a efektívnejšiu obsluhu môže byť model EW220E vybavený automatickou brzdou rýpania, ktorú na trh ako prvá uviedla spoločnosť Volvo pred viac ako 10 rokmi. Táto inteligentná voliteľná možnosť automaticky zapojí prevádzkovú brzdu a zablokuje výkyv, keď je rýchlosť stroja nulová.

Na udržanie stroja v chode sa pri navrhovaní modelu EW220E myslelo na jednoduchosť jeho servisu. Na všetkých kolesových rýpadlách série E boli mazacie miesta zoskupené k sebe a filtre boli umiestnené za dokorán sa otvárajúcu kapotu motora – to všetko je prístupné z úrovne zeme. So zlepšeným prístupom k miestam, ako sú chladiče a pletivo, je údržba jednoduchá, čo operátorom pomáha venovať sa ďalej svojej práci, aj keď sú na kolesách.

Volvo tiež ponúka široký sortiment služieb trhu s autopríslušenstvom, aby ste predišli neplánovaným prestojom. Riešenia ako Genuine Volvo Parts (originálne diely Volvo), monitorovanie stroja a plány údržby pomáhajú zabezpečiť, aby naše kolesové rýpadlá Volvo maximalizovali návratnosť investícií ich majiteľom.

 


Základné špecifikácie modelu EW220E T4f

Motor

Volvo D6J

Prevádzková hmotnosť

kg

22180

lb

48898,4716

Celkový výkon

kW

129

hp (imp)

172,99158

… pri otáčkach motora

ot./min.

1800

Objem lopaty

m3

1

yd3

1,307951

Max. kapacita zdvíhania

kg

8500 vpredu / 4800 naboku

lb

-

… pri dosahu/výške

m

6 / 1,5

ft

20 / 5

Maximálny dosah hĺbenia

mm

10150

ft in

33'4"

Maximálna hĺbkový dosah

mm

6310

ft in

20'8"

Vylamovacia sila (ISO) (normálna)

kN

132

lb

29674,7748

Vylamovacia sila (ISO) (posilnená)

kN

117

lb

26302,6413

Max. rýchlosť

km/h

30

míľ/h

18,641136