Construction Equipment Slovensko

Nové kompaktné kolesové nakladače modelového radu G od spoločnosti Volvo v sebe kombinujú pohodlie, bezpečnosť a silný výkon

Kompaktné kolesové nakladače L30G a L35G od spoločnosti Volvo CE charakterizuje priestorná, pohodlná kabína a silné motory, pričom obe tieto charakteristické črty prešli modernizáciou pre ešte väčšie pohodlie a nižšie náklady vlastníctva.

Nové kompaktné kolesové nakladače modelového radu G od spoločnosti Volvo v sebe kombinujú pohodlie, bezpečnosť a silný výkon

Kompaktné kolesové nakladače L30G a L35G od spoločnosti Volvo CE majú možno malú fyzickú výšku, no disponujú vysokou vylamovacou a zdvíhacou silou ako aj vynikajúcou svetlou výškou, ktorými konkurujú oveľa väčším strojom. Tento modernizovaný rad G je poháňaný najnovším motorom Volvo D3.3M, ktorý spĺňa náročné požiadavky normy Tier 4 Final/Stage IIIB na emisné limity bez potreby filtra pevných častíc. Tieto 5,5 – 6,1-tonové kompaktné kolesové nakladače Volvo majú dômyselný dizajn, sú vynikajúco chránené a ponúkajú neuveriteľnú ovládateľnosť, čo z nich robí ideálne strojné zariadenia pre prácu v tesných priestoroch poskytujúce výnimočnú odolnosť a dlhodobý výkon.

Hladká a plynulá prevádzka
Kabína Volvo sa vyznačuje 360-stupňovým výhľadom z vozidla, ergonomicky rozmiestnenými ovládacími prvkami a jednoduchosťou nástupu, a niet divu, že je špičkou v tomto odvetví.

Zakrivené čelné sklo poskytuje vynikajúci výhľad dopredu, zatiaľ čo nový stierač a nižší výfukový komín poskytujú väčšie zorné pole, a tým optimalizujú výhľad dozadu. Na zaistenie pohodlnejšieho a produktívnejšieho pracovného prostredia došlo k zmene dizajnu stĺpika riadenia, aby mal pracovník obsluhy v sediacej polohe viac priestoru, obzvlášť okolo kolien, čo mu umožní jednoduché riešenie všetkých pracovných úloh. Pohodlie pracovníka obsluhy pri jazde ďalej rozširujú vylepšenia prednej prístrojovej dosky, volantu a plynového pedála. Došlo k zmene umiestnenia a k zníženiu masívnych, protišmykových stúpadiel pre bezpečné a jednoduché nastupovanie a vystupovanie, pričom prvé stúpadlo je natreté jasnou oranžovou farbou, aby sa odlišovalo od okolia a pomáhalo pracovníkovi obsluhy pri nastupovaní.

Kompaktné kolesové nakladače L30G a L35G poskytujú hladkú a plynulú jazdu bez ohľadu na terén. Kĺbový výkyvný spoj a voliteľný systém odpruženie výložníka absorbujú nerovnosti, zatiaľ čo duálny hydraulický systém umožňuje súčasné zdvíhanie a ovládanie, vďaka čomu pracovníci obsluhy nemusia nikdy znižovať výkon kvôli ovládateľnosti. Tieto funkcie spolu so samostatným pedálom pomalého posunu dodávajú vlastníkom pokoj a istotu, že ich strojné zariadenia sú jednoducho ovládateľné dokonca aj pre menej skúsených pracovníkov obsluhy.

Vysoký výkon
Kompaktné kolesové nakladače L30G a L35G sú poháňané motormi Volvo (55,4 kW/ 74,8 hp) spĺňajúcimi požiadavky emisných limitov normy Tier 4 Final/Stage IIIB, ktoré poskytujú všetok potrebný výkon na zdolanie náročných pracovných úloh. Na udržanie vysokého výkonu bez potreby regenerácie si môžu zákazníci zvoliť nový motor D3.3M, ktorý obsahuje dieselový oxidačný katalyzátor. Pre zákazníkov s požiadavkou, aby ich kompaktný kolesový nakladač operoval v citlivom prostredí, je k dispozícii verzia D3.3H s filtrom pevných častíc.

Vďaka portálovým nápravám, ktoré sú v tomto odvetví úplne jedinečné, a 100 % uzávierkam diferenciálu pre predné a zadné kolesá, poskytujú tieto kompaktné kolesové nakladače najlepšiu svetlú výšku vo svojej triede a bezkonkurenčnú trakciu. Pracovník obsluhy môže jedným prepnutím spínača zapojiť uzávierky diferenciálu, čím sa zaistí distribúcia plného výkonu na každé jedno koleso a zníži prekĺzavanie pneumatík na nestabilných podkladoch.

Či ide o manipuláciu s krehkým nákladom, časté presuny medzi pracoviskami alebo používanie náročných nadstavcov, kompaktné kolesové nakladače Volvo okamžite splnia príslušnú úlohu bez ohľadu na aplikáciu. Plynulý hydrostatický pohon zaisťuje rýchle doby cyklov, zatiaľ čo voliteľná verzia s vysokou rýchlosťou minimalizuje dobu presunu. Voliteľné hydraulické čerpadlo zvyšuje pomocný prietok až o 100 litrov za minútu, čím zvyšuje produktivitu stroja.

Maximalizácia doby prevádzky stroja
Tieto kompaktné kolesové nakladače vďaka niekoľkým vysoko výkonným funkciám maximalizujú efektivitu a poskytujú nízke celkové náklady vlastníctva.

Voľba medzi Z-kinematikou Volvo, umožňujúcou vynikajúci paralelný pohyb s paletovou vidlicou, a tiahlom TP, poskytujúcim vysokú vyklápaciu silu naprieč celou dráhou zdvihu, umožňuje pracovníkovi obsluhy jemne vyladiť príslušné strojné zariadenie pre špecifické aplikácie. V prípade výberu konzoly nadstavca v tvare Z môžu zákazníci počítať so zvýšeným výkonom a vyššou úžitkovou hmotnosťou. Pôvodná konzola nadstavcov Volvo súčasne umožňuje používanie nadstavcov pri obsluhe väčších nakladačov Volvo, čím sa znižuje celkový inventár. Univerzálna rýchloupínacia spojka dostupná na modeli L30G zaručuje kompatibilitu s väčšinou nadstavcov šmykom riadených nakladačov a kompaktných pásových nakladačov.

Všetky kompaktné kolesové nakladače Volvo obsahujú priečne montovaný motor, ktorý umožňuje vynikajúcu vyváženosť a súčasne poskytuje výborný prístup pre servisné kontroly. Na minimalizovanie prestojov spôsobených údržbou ponúkajú modely L30G a L35G pôsobivý interval mazania v dĺžke 100 hodín. Tieto kompaktné kolesové nakladače majú nielen jednoduchú údržbu, ale tiež poskytujú dlhodobý výkon a zjednodušujú servis vďaka kotúčovej brzde. Kotúčová brzda, ktorá bola predtým v ponuke len pre modely s vysokou rýchlosťou, je teraz k dispozícii ako štandard pre celý modelový rad G.

Dodatočný pokoj a istotu poskytuje vysoká svetlá výška vďaka portálovým nápravám a masívne, liatinové zadné protizávažie, ktoré chráni dôležité súčasti pred poškodením od skál a iných prekážok.

Výkon pri maximálnej kapacite je jednoduché dosiahnuť vďaka radu dôkladne vyskúšaných a schválených nadstavcov Volvo. Na dosiahnutie výkonnostného potenciálu stroja a rozšírenie všestrannosti a efektivity modelov L30G a L35G si pracovník obsluhy môže v katalógu Volvo vybrať medzi lopatami, vidlicami, drapákmi a ramenami na manipuláciu s materiálom.

Kľúčové špecifikácie
l35g-specs-skKoniec.

Ďalšie informácie nájdete na: www.volvoce.com/press

Alebo kontaktujte:
Thorsten Poszwa
riaditeľ oddelenia externej komunikácie
Volvo Construction Equipment
Medzinár. tel. č.: +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Medzinár. tel. č.: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com