Construction Equipment Slovensko

Nákladné autá Volvo modelového radu G: nepretržitá produkcia

Kĺbové nákladné autá modelového radu G od spoločnosti Volvo CE poskytujú nepretržitú produkciu a výnimočnú spoľahlivosť vďaka svojej robustnej konštrukcii, jednoduchému servisnému prístupu a vynikajúcej sieti predajcov Volvo. Toto všetko je zárukou dlhšej bezporuchovej prevádzky ako kedykoľvek predtým.

Nákladné autá Volvo modelového radu G: nepretržitá produkcia

Vďaka úžitkovej hmotnosti v rozsahu od 25 do 45 ton sú nové kĺbové nákladné autá modelového radu G od spoločnosti Volvo CE vždy pripravené na prácu. Tento modelový rad – modely A25G, A30G, A35G, A40G, A45G FS a nový 45-tonový model A45G – je určený na ťažkú nákladnú prepravu v náročných terénnych podmienkach, vrátane kameňolomov, povrchových baní a veľkých presunov zeminy. V modelovom rade G sa snúbi dlhá životnosť s kvalitou, spoľahlivosťou a odolnosťou. Tento rad spĺňa všetko, čo očakávate od značky Volvo, a vďaka nemu je nákladná preprava jednoduchšia a efektívnejšia.

Charakteristickými znakmi kĺbových nákladných áut modelového radu G sú sila a odolnosť. Modelový rad G bol skonštruovaný na zvýšenie doby bezporuchovej prevádzky a vďaka prednému a zadnému rámu pre ťažkú prevádzku, ťažnému zariadeniu a mokrým kotúčovým brzdám tento rad ťaží z osvedčenej odolnosti vozidiel značky Volvo a podpory širokého poľa údržbových možností. To znamená, že sa nikdy nemusíte obávať o dokončenie príslušnej pracovnej úlohy.

Spoločnosť Volvo Construction Equipment prešla kus cesty od svojho pôvodného 10-tonového kĺbového nákladného auta, ktoré bolo uvedené na trh v roku 1966. Jej aktuálny modelový rad G je vyvrcholením 50 rokov osvedčeného konštrukčného majstrovstva a inovácie Volvo. Volvo je naďalej lídrom medzi výrobcami kĺbových nákladných áut. Táto spoločnosť dala tomuto konceptu obchodnú podobu a odvtedy tieto stroje vyvíja a vyrába.

Prepravte viac za menej
Modelový rad G je skonštruovaný na zlepšenie efektivity – aby prepravil viac za menej. Vynikajúca efektivita vo využití paliva, inovatívne technológie a užitočné prevádzkové dátové nástroje vám pomáhajú kontrolovať údržbové náklady a vyťažiť z vašej investície maximum.

Modelový rad G je poháňaný povestnými motormi Volvo spĺňajúcimi požiadavky normy Tier 4 Final / Stage IV, ktorých výkonový rozsah je 234 kW (318 hp) u modelu A25G až 347 kW (445 hp) u modelu A45G, vďaka čomu tento rad poskytuje vynikajúcu efektivitu využitia paliva bez kompromisov v otázke sily či výkonnosti a prináša významné zlepšenia v úspore paliva v porovnaní s modelmi, ktoré nahrádza. Nižšie voľnobežné otáčky motora Volvo poskytujú dodatočnú úsporu paliva, aby bol stroj čo najefektívnejší. Každý stroj má optimalizovanú efektivitu využitia paliva vzhľadom na jeho individuálne kapacity úžitkovej hmotnosti, vďaka čomu je možné prepraviť viac za menej. Dynamické a prediktívne radenie prevodových stupňov sa prispôsobuje prevádzkovým podmienkam, čo tiež zlepšuje pohodlie a efektivitu využitia paliva.

Počas prevádzky sú k dispozícii cenné údaje, vďaka ktorým je možné zlepšiť efektivitu na pracovisku a znížiť náklady. Vďaka inteligentným systémom od spoločnosti Volvo, ako sú napríklad systémy MATRIS™, CareTrack™ a systém váženia ložnej plochy automobilov, je možné optimalizovať produkciu a znižovať prevádzkové náklady. Systém váženia ložnej plochy zaručuje optimálne zaťaženie pre každý cyklus. Okrem toho je k dispozícii široké pole zmlúv o zákazníckej podpore ponúkajúcich preventívnu údržbu, celkové opravy a viacero služieb pre bezporuchovú prevádzku, vďaka čomu máte úplnú kontrolu nad údržbovými nákladmi.

Vyberte sa kamkoľvek
Koncept kĺbového nákladného auta Volvo poskytuje absolútnu všestrannosť, vďaka ktorej je možný prístup v rámci celého pracoviska bez ohľadu na strmé stúpania a klesania. K dispozícii je viacero variantov zostavy karosérie a podvozku schopných pracovať vo všetkých ročných obdobiach, terénoch a aplikáciách. Modelový rad G vďačí za svoj bezkonkurenčný terénny výkon prispôsobenému hnaciemu ústrojenstvu, automatickej kontrole trakcie vrátane 100 % uzávierkam diferenciálu, podvozku do všetkých terénov a hydromechanickému riadeniu.

Tieto nákladné autá sú rovnako stabilné pri strmých klesaniach ako za iných okolností, pričom retardéry a dynamická motorová brzda Volvo zaisťujú zachovanie bezpečnosti a produktivity. Systém podpory vyklápania modelového radu G a brzda nakladania a vyklápania rovnako pomáhajú pracovníkom obsluhy mať vždy všetko pod kontrolou, čím sa tiež zvyšuje produktivita a bezpečnosť.

Voľba pracovníkov obsluhy
Nákladné autá Volvo sú prvou voľbou pracovníkov obsluhy kvôli špičkovej kabíne, ktorá poskytuje priestorné a pohodlné pracovné prostredie.

Pre pracovníkov obsluhy je atraktívna mimoriadna úroveň komfortu, riadenia, jednoduchosti ovládania a bezpečnosti, ktorá im umožňuje zachovávať produktivitu počas každého jedného dňa. Centrálne umiestnenie pracovníka obsluhy, špičkové riadenie, vynikajúce odpruženie, nízke hladiny hluku, klimatizácia, priestor a viditeľnosť znižujú únavu pracovníka obsluhy a zvyšujú efektivitu práce. Ergonomické ovládacie prvky s pohodlnou obsluhou sú intuitívne a v kombinácii s automatickými funkciami zvyšujú jednoduchosť prevádzky.

Jednoduchý servis a podpora
Vďaka špičkovému servisnému prístupu je servis modelového radu G rýchly a jednoduchý. Prednú masku je možné sklopiť a vytvoriť z nej servisnú plošinu s protišmykovými stúpadlami. Elektrická kapota sa otvára na 90 stupňov, čo umožňuje úplný a bezpečný prístup do motorového priestoru.

Pre pokoj a istotu je tu vždy k dispozícii sieť exkluzívnych predajcov spoločnosti Volvo, ktorí vám v prípade potreby poskytnú príslušnú podporu. Spoločnosť Volvo ponúka viacero služieb, miestne poznatky a globálne skúsenosti, vrátanie telematického monitorovania strojov – CareTrack™ a MATRIS™ – ako aj vynikajúcu dostupnosť náhradných dielov. Toto všetko optimalizuje produkciu a súčasne minimalizuje prevádzkové náklady.

Kľúčové špecifikácie:
g-series-artics-specs-skKoniec.

April 2016

Ďalšie informácie nájdete na: www.volvoce.com/press

Alebo kontaktujte:
Thorsten Poszwa
riaditeľ oddelenia externej komunikácie
Volvo Construction Equipment
Medzinár. tel. č.: +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Medzinár. tel. č.: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com