Construction Equipment Slovensko

EWR170E – Pustite sa do práce

Ako odpoveď na rastúce požiadavky firiem na kolesové rýpadlá s krátkym výkyvom uvádza spoločnosť Volvo Construction Equipment na trh nový EWR170E nabitý množstvom inteligentných funkcií a vynikajúcou úsporou paliva.

volvo wheeled excavator ew170e

Efektívne prostredie

Model EWR170E má najlepšiu kabínu na trhu Volvo, je priestranný so štedrým priestorom na nohy a vďaka veľkým oknám, zadnej kamere a bočným kamerám máte výhľad dookola stroja. Kombinácia umiestnenia motora v zadnej časti stroja s dodatočným dostupným priestorom v prednej časti stroja ponúka nerušený výhľad doprava. Kolesové rýpadlo môže byť vybavené voliteľnou možnosťou Volvo Smart View – tromi kamerami pripevnenými k rámu, ktorých kombináciu získate vtáčiu perspektívu v reálnom čase na prevádzku, ktorá vám pomôže navigovať v náročných situáciách. Tento systém sa môže integrovať do displeja stroja alebo ako samostatná obrazovka.

Pre pridané pohodlie si môže operátor vybrať zo širokého sortimentu úchopov pákového ovládača a prispôsobiť si ovládacie prvky, aby si vytvoril skratku k stieračom, kamerám či funkcii stlmenia zvuku. Komfortné ovládanie jazdy (Comfort Drive Control – CDC) medzitým poskytuje operátorovi príležitosť riadiť stroje len pomocou kolieska na pákovom ovládači až do rýchlosti 20 km/h (12 mph) – nov funkcia pre rad kolesových rýpadiel Volvo.

Aby bolo vstupovanie do stroja a vystupovanie zo stroja jednoduché, zábradlia a schodíky sú pestro sfarbené a ako voliteľná možnosť sa môže namontovať „uvítacie svetlo“ ovládané na diaľku, ktoré operátorov usmerňuje v tme. Nový balík LED svetiel teraz obsahuje prídavné siedme pracovné svetlo, ktoré je určené na montáž vedľa bočnej kamery.

Nabitý technológiami pre vysokú produktivitu

Pre plynulejšiu a efektívnejšiu obsluhu môže byť model EW170E vybavený automatickou brzdou rýpania, ktorú na trh ako prvá uviedla spoločnosť Volvo pred 10 rokmi. Táto inteligentná voliteľná možnosť automaticky zapojí prevádzkovú brzdu a zablokuje výkyv, keď je rýchlosť stroja nulová. Na zlepšenie dôb cyklu a zvýšenie úspory paliva zachováva voliteľná funkcia plávania výložníka výkon pre ostatné hydraulické okruhy tým, že šetrí výkon čerpadla a znižuje prietok kvapaliny pri spúšťaní výložníka.

Motor Tier 4 Final Volvo, ktorý je vyhlásený svojou úsporou paliva, ponúka aj vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach motora. Automatický voľnobeh navyše zníži otáčky motora na „beh naprázdno“, keď sú ovládacie prvky neaktívne prednastavený čas – a automatické vypnutie motora vypne motor, keď je stroj neaktívny predpísané obdobie. Spotrebu paliva ďalej znižuje režim ECO, ktorý sa zapína automaticky, čím optimalizuje úsporu paliva a udržiava produktivitu. Proces pasívnej regenerácie okrem toho automaticky čistí filtre pevných častíc bez toho, aby bol tým ovplyvnený výkon.

Na posilnenie stability počas pojazdu vysokou rýchlosťou po nerovnom teréne je model EWR170E vybavený voliteľným systémom odpruženia výložníka (Boom Suspension System – BSS). Kompletný s hydraulickým okruhom a plynovými tlmičmi, BSS sa automaticky zapojí pri rýchlosti 5 km/h (3 mph), aby absorboval nárazy, ktoré môžu rozrušiť náklad v lopate.

Prirodzená všestrannosť

Stroj EWR170E je možné individuálne nakonfigurovať buď s nápravami so štandardnou šírkou 2,5 m, alebo nápravami so šírkou 2,75 m a radlicou na zvýšenie stability. Všestranné kolesové rýpadlo je schválené na cestné použitie a má voliteľné zariadenie na pripojenie prívesu homologizované na cestnú premávku, ktoré utiahne až osem ton (pre prívesy s nájazdovými brzdami). Operátori si so sebou môžu na stavenisko nosiť všetky svoje nástroje – až 130 kg – v špeciálnom zásuvkovom kufríku na náradie, ktorý sa prakticky vysúva z podvozka.

Na doplnenie výkonu modelu EWR170E ponúka Volvo rozsiahle portfólio účelných prídavných zariadení, ktoré harmonicky spolupracujú so strojom. Pre ľahkú a efektívnu výmenu prídavných zariadení ukladá systém správy prídavných zariadení (Attachment Management System) nastavenia až pre 20 rôznych typov.

Na zvýšenie produktivity si môžu zákazníci vybrať výklopný rotátor Steelwrist®. Z výroby namontovaný systém ponúka úplnú kontrolu nad strojom aj výklopným rotátorom, keď sa informácie zobrazujú len na jednom displeji stroja.

Doba prevádzkyschopnosti

Skonštruovaný pre pohyb, EWR170E má optimalizované vedenie hydraulických hadíc na výložníku aj ramene pre zvýšenie odolnosti a zníženie možnosti poškodenia. Nové blatníky namontované na náprave majú teraz navyše väčšiu povrchovú plochu, vďaka ktorej sa stroj udržiava vo väčšej čistote.

Na udržanie stroja v chode sa pri navrhovaní modelu EW170E myslelo na jednoduchosť jeho servisu. Na všetkých kolesových rýpadlách série E boli mazacie miesta zoskupené k sebe a filtre boli umiestnené za dokorán sa otvárajúcu kapotu motora – to všetko je prístupné z úrovne zeme. So zlepšeným prístupom k miestam, ako sú chladiče a pletivo, je údržba jednoduchá, čo operátorom pomáha venovať sa ďalej svojej práci, aj keď sú na kolesách.

Na zvýšenie ziskovosti a udržanie produktivity ponúka Volvo široký sortiment voľne dostupných, otestovaných a schválených originálnych dielov Volvo – všetky kryté zárukou Volvo. S podporou výberu rôznych služieb vám Volvo pomáha udržať EWR170E v práci, s flexibilnými možnosťami údržby a opravy, ako aj plánovaného servisu.

 

 Základné špecifikácie modelu EWR170E T4f

Motor

D4J

Prevádzková hmotnosť

kg

17950-19200

lb

39573 - 42329

Celkový výkon

kW

115

hp (imp)

154,2173

… pri otáčkach motora

ot./min.

2000

Objem lopaty

m3

0,7

yd3

0,9155657

Max. kapacita zdvíhania

kg

5500

lb

12125,41

… pri dosahu/výške

m

6,00/1,5

ft

20 / 5

Maximálny dosah hĺbenia

mm

9360

ft in

30'9"

Maximálna hĺbkový dosah

mm

5750

ft in

18'10"

Vylamovacia sila (ISO) (posilnená)

kN

126

lb

28325,9214

Max. rýchlosť

km/h

35

míľ/h

21,747992

Polomer otáčania zadnej časti

m

1790

ft in

5872'8"