Construction Equipment Slovensko

75-tonový stroj Volvo EC750E optimalizuje produktivitu a ziskovosť

Pásové rýpadlo EC750E od spoločnosti Volvo Construction Equipment ponúka inovácie týkajúce sa spotreby paliva, pričom poskytuje vyššiu produktivitu a bezkonkurenčný výkon, ktorý pomáha zaisťovať maximálnu návratnosť investícií.

75-tonový stroj Volvo EC750E optimalizuje produktivitu a ziskovosť

Stroj EC750E od spoločnosti Volvo Construction Equipment je pásové rýpadlo z triedy 75-tonových strojov, ktoré poskytuje dokonalú kombináciu výkonu a stability s cieľom manipulovať s vyšším objemom nákladu pri akejkoľvek aplikácii. Robustné rýpadlo poháňané motorom D16 od spoločnosti Volvo, ktorý spĺňa normu Tier 4 Final/Stage IV, poskytuje zvýšený výkon motora na úrovni 374 kW/502 hp s využitím technológie na úsporu paliva, čo zaisťuje prevádzku s extrémne vysokou reakčnosťou na dosiahnutie maximálnej produktivity a ziskovosti.

Stroj EC750E poskytuje inovatívnu elektro-hydraulickú technológiu optimalizovanú na prácu v harmónii s robustným motorom, pričom operátorovi poskytuje väčšiu kontrolu a produktivitu. Hydraulický systém pracuje v súlade so zdokonaleným režim ECO spoločnosti Volvo s cieľom znížiť interné straty v hydraulickom okruhu – dôsledkom čoho je zlepšená úspora paliva bez akýchkoľvek strát výkonu aj pri tých najnáročnejších aplikáciách.

Bezkonkurenčná kabína Volvo v odvetví bola skonštruovaná s ohľadom na operátora. Vďaka prostrediu so zníženou hlučnosťou poskytuje operátorovi nielen lepšiu skúsenosť, ale aj optimálnu produktivitu. Ergonomicky rozložené rozhrania – vrátane joystickov, klávesnice a LCD monitora – a jasný výhľad na všetky strany zaisťuje maximálnu efektivitu a jednoduchosť používania. V priestrannej kabíne je dostatočne veľký úložný priestor a priestor na nohy, 12 otvorov klimatizácie a nastaviteľné sedadlo, vďaka čomu sa operátor cíti sviežo, sústredene a pohotovo.

Bezkonkurenčný výkon
Dokonca aj v tom najnáročnejšom prostredí podáva stroj EC750E mimoriadny výkon pri rýpaní vrátane maximálnej vylamovacej sily na úrovni 323 kN (342 kN s posilňovačom), ako aj efektívnej spotreby paliva a rýchleho striedania cyklov pre maximálny návrat investície. Kvôli pevnej stabilite má dobre vyvážené rýpadlo širokú mierku rozchodu, dlhú dĺžku pásov, vysúvateľný podvozok a optimalizované protizávažie, čo umožňuje operátorom pracovať spoľahlivo aj v nepriaznivom teréne.

Integrovaný systém pracovného režimu je navrhnutý na zlepšenie spotreby paliva a výkonu stroja, pričom operátorom umožňuje vybrať si najlepší pracovný režim pre aktuálne vykonávanú úlohu, vďaka čomu sa zabezpečí správna konfigurácia pri akejkoľvek práci.

Na ďalšie zlepšenie ovládania obsahujú tieto stroje vysoký tlak systému a odolné pásy s cieľom zabezpečiť vyšší výkon a ľahkú manipuláciu pri stúpaní po svahoch či jazde po nerovnomernom povrchu. Vďaka možnosti získania prístupu do ťažko prístupných oblastí staveniska spolu s novo vyvinutým kompletne elektro-hydraulickým systémom dokážu zákazníci skrátiť doby cyklov na minimum a zvýšiť ziskovosť.

Jedinečná doba prevádzky
Odolný stroj EC750E, ktorý je vždy k dispozícii a pripravený pre akúkoľvek aplikáciu, je zároveň navrhnutý na dosiahnutie maximálnej doby prevádzky. Robustná konštrukcia stroja, spoľahlivé komponenty odolné voči opotrebovaniu a ľahký servisný prístup zaisťujú, že zákazníci dokončia prácu rýchlo a bez meškania.

Súčasťou stroja EC750E je spevnený výložník pre vysoké zaťaženie a rameno skonštruované z vysoko pružnej ocele, ktoré sú navrhnuté na prácu v dokonalej harmónii so strojom, pričom maximalizujú dobu prevádzky a výkon. Kvôli zvýšeniu ochrany a spoľahlivosti dokonca aj v náročných podmienkach sú oceľové pásy zvarené pod ramenom a na spodnej strane stroja sa nachádza zabudovaná platňa pre vysoké zaťaženie. Vďaka chráneným komponentom stroja vrátane silnej konštrukcie rámu na dosiahnutie dlhej životnosti a neprerušenej doby prevádzky v náročných aplikáciách môžu zákazníci dosiahnuť takmer nepretržitú produktivitu.

Kvôli ďalšej maximalizácii doby prevádzky poskytuje stroj zákazníkovi rýchle a bezpečné vykonanie servisu, a to vďaka ľahko prístupným bodom údržby prostredníctvom doširoka otvárateľných a pohodlne umiestnených priestorových dvierok pomocou hlavného a priľahlých priechodov.

Kvôli zvýšeniu bezpečnosti a odolnosti poskytujú voliteľné certifikované kabíny FOG (Ochrana pred padajúcimi objektmi) a FOPS (Ochranná konštrukcia pred padajúcimi objektmi) bezstarostnosť pri vykonávaní náročných aplikácií. Na zvýšenie ochrany môže byť súčasťou EC750E aj ochrana pásov po celej dĺžke.

Pridaná univerzálnosť
Aby sa zvýšila univerzálnosť, tieto rýpadlá sú dokonalo kompatibilné so sortimentom odolných prídavných zariadení vrátane univerzálnych lopát a lopát pre vysoké a extrémne zaťaženie. Prídavné zariadenia boli skonštruované účelovo na prácu so strojmi Volvo, s ktorými tvoria jednu pevnú a spoľahlivú jednotku.

Lopaty pre vysoké a extrémne zaťaženie od spoločnosti Volvo sú skonštruované pomocou platní odolných voči opotrebovaniu, ktoré im umožňujú vyniknúť pri rýpaní kompaktných materiálov. Stroje sú dokonalé pre dolovanie a ťažbu a tak sa zákazníci môžu spoľahnúť na odolné stroje vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré zabezpečujú dlhú životnosť a mimoriadny výkon. S cieľom zvýšiť odolnosť lopaty, lopaty od spoločnosti Volvo sú kvôli vyššej ochrane skonštruované z vysoko pružnej ocele, pričom sú dostupné so širokou škálou zubov, bočných rezákov, segmentov a bočníc proti opotrebovaniu.

Súčasťou stroja EC750E môže byť hydraulická zbíjačka Volvo na búranie aj toho najtvrdšieho materiálu. Vďaka konzistentnému výkonu a vysokej vylamovacej sile získajú zákazníci výhodu v podobe maximálneho úderu a odolnosti.

Spoločnosť Volvo poskytuje systém riadenia prídavného zariadenia, ktorý umožňuje uloženie nastavení až pre 20 rôznych prídavných zariadení. Prostredníctvom monitora s dotykovou obrazovkou umožňuje systém operátorovi vopred nastaviť hydraulický prietok a tlak vnútri kabíny, čím sa vďaka použitiu rôznych prídavných zariadení zabezpečuje univerzálnosť.

Hlavné špecifikácie:
ec750e-specs-sk
Koniec.

Ďalšie informácie nájdete na: www.volvoce.com/press
Alebo kontaktujte:
Thorsten Poszwa
riaditeľ oddelenia externej komunikácie
Volvo Construction Equipment
Medzinár. tel. č.: +32 490 65 96 68
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Medzinár. tel. č.: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com