Construction Equipment Slovensko

Systém zubov Volvo novej generácie umožní lopatám prehrýzť sa hlbšie

Systém zubov Volvo novej generácie určený pre väčšie rýpadlá a kolesové nakladače Volvo poskytuje lepšiu penetráciu, dlhšiu životnosť a jednoduchý systém montáže bez použitia kladiva.

Volvo Tooth System

Stredne veľké a veľké kolesové nakladače a rýpadlá spoločnosti Volvo Construction Equipment majú odteraz ďalší dôvod na úsmev: úplne nový špičkový systém zubov, ktorý okrem vyššej produktivity a palivovej účinnosti poskytuje aj väčšiu odolnosť voči opotrebovaniu a jednoduchšiu montáž bez použitia kladiva vďaka čapovej konštrukcii.

Nový systém zubov určený pre kolesové nakladače Volvo série L60 až L350 a rýpadlá Volvo s kapacitou 14 ton až po najväčší 95-tonový stroj kope hlbšie a ostáva ostrý dlhšie. Nízkoprofilový dizajn ponúka lepšie penetračné vlastnosti a lepšie plnenie lopaty, kratšie cykly a až o 20 % väčšiu penetráciu počas životnosti zuba, vďaka čomu sa zvyšuje produktivita a predlžuje sa účinná životnosť zuba. Dizajn navyše disponuje lepšími samoostriacimi prvkami, čím sa ešte viac znižuje spotreba paliva.

Prispôsobená geometria

Chránené zvary, silnejší nos adaptéra a inteligentnejší dizajn dodávajú systému robustnosť. Väčšia odolnosť systému zase znamená dlhšie intervaly výmen a menšie opotrebovanie lopaty. Keďže sú zuby a adaptéry určené výlučne pre tieto stroje Volvo, sú dimenzované presne podľa špecifikácií, veľkosti a modelu stroja.

Systém zubov Volvo

Vďaka hladkým povrchom kritických oblastí pomáha nový systém zubov rozkladať počas práce tlak. Optimálna rovnováha ochrany voči opotrebovaniu a hmotnosti systému zubov zvyšuje potenciál týchto strojov a zabezpečuje maximálny výkon, odlamovaciu silu a prevádzkový čas.

Založte. Zatlačte. Zacvaknite.

Dokonca aj tie najlepšie zuby podliehajú opotrebovaniu a musia sa nakoniec vymeniť. No výmena zubov systému Volvo novej generácie už nemôže byť jednoduchšia a rýchlejšia. Systém, na montáž ktorého nie je potrebné kladivo, disponuje zubami s novým poistným systémom, ktorý má opakovane použiteľný poistný čap. Opakovane použiteľný čap, ktorý ponúka vynikajúce dosadnutie, zadržanie a po nasadení aj efekt automatického utiahnutia, sa odisťuje jednoduchým otočením o štvrť otáčky. Inštalácia zaberie len pár minúť a je veľmi jednoduchá: založte, zatlačte a zacvaknite. To je všetko.

Ten správny zub na danú prácu.

K dispozícii je päť typov zubov pre rýpadlá: na všeobecné použitie, na abrazívne materiál a skaly, špicaté zuby, dvojité zuby a lopatkovým nosom. Ponúkame dva typy adaptérov a voliteľný kryt proti mechanickému opotrebovaniu, ktorý sa nasadzuje na štandardný adaptér a ktorý ešte viac predlžuje životnosť zuba. Pre kolesové nakladače sú k dispozícii tri typy zubov: na všeobecné použitie, na abrazívne materiály a skaly, spolu s troma typmi adaptérov. 

Systém zubov Volvo