Construction Equipment Slovensko

Spoločnosť Volvo CE pomohla dosiahnuť priekopnícky míľnik v oblasti pripojiteľnosti

Spoločnosť Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ako súčasť skupiny Volvo Group oslavuje dosiahnutie 1 milióna aktív pripojených zákazníkov – na oplátku pomáha zákazníkom prostredníctvom inteligentných riešení na pracovisku zvýšiť dobu prevádzkyschopnosti, bezpečnosť i produktivitu.

Na znak prekonania tohto míľnika dnes (štvrtok, 3. októbra) odovzdala spoločnosť Volvo CE dánskej požičovni strojov GSV Materieludlejning, ktorá sídli v dánskom meste Kirke Hyllinge, štyri rýpadlá – každé doplnené o zabudovaný telematický systém CareTrack od spoločnosti Volvo.

Tento úspech je považovaný za jeden z najväčších, čo sa týka počtu úžitkových vozidiel a strojov s pripojením v danom odvetví, to však predstavuje len začiatok. Spoločnosť Volvo CE vlastní 150 000 pripojených aktív skupiny.

Jens Ejsing, generálny riaditeľ spoločnosti Volvo CE v Dánsku, na ceremónii poznamenal: „Byť súčasťou digitálneho ekosystému je pre úspech našich zákazníkov mimoriadne dôležité. Ako prémiová značka pracujeme každý deň tak, aby sme poskytovali prémiové služby, ktoré pomôžu zákazníkom, ako je spoločnosť GSV Materieludlejning, používať zariadenie značky Volvo tým najefektívnejším možným spôsobom. Sme hrdí na to, že sme lídrami na poli s tými najkvalitnejšími pripojenými riešeniami.“

„Pripojiteľnosť pre nás neznamená len výrazné zlepšenie v oblasti bezpečnosti, doby prevádzkyschopnosti a úspory paliva pri súčasnom znížení nákladov. Je takisto aj dôležitým nástrojom, ktorý nám pomáha uvedomiť si náš cieľ budovať lepší svet.“ 

Spoločnosť Volvo CE dosiahla priekopnícky míľnik v oblasti pripojiteľnosti_02Pri dnešnom predávaní sú stroje – jedno rýpadlo EC220EL, dve rýpadlá EC250EL a jedno rýpadlo ECR235EL – vybavené inteligentným systémom pripojiteľnosti CareTrack od spoločnosti Volvo. Funguje tak, že zachytáva tisícky dátových bodov stroja, ktoré následne na diaľku monitorujú špecializovaní odborníci v centre sledovania prevádzkyschopnosti Volvo Uptime Center. Títo odborníci následne použijú najmodernejší diagnostický softvér, pomocou ktorého spracujú obrovské množstvo dát v reálnom čase, a zákazníkovi a predajcovi vyfiltrujú len tie najdôležitejšie informácie.

Vďaka zozbieraným údajom možno predpovedať opotrebovanie dôležitých dielov, plánovať servis a vopred objednať náhradné diely – to všetko pomáha vlastníkovi znižovať prestoje, a teda vedie k zvýšeniu produktivity. Vďaka kombinácii tejto možnosti s pripojenými možnosťami skupiny Volvo Group v sektore – nákladné autá, autobusy a stavebné zariadenie – možno ľahko pozorovať, ako sa v rámci hodnotového reťazca sprístupňuje efektívnosť.

Dan Vorsholt, generálny riaditeľ spoločnosti GSV Materieludlejning, hovorí: „Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto revolúcie v oblasti pripojiteľnosti a že máme možnosť ukázať, čo sa dá dosiahnuť vďaka prvotriednemu systému správy vozového parku. Je dôležité, aby sme dokázali sledovať každý aspekt nášho podnikania, takže fakt, že môžeme monitorovať produktivitu našich strojov hneď v tomto okamihu, vo veľkej miere prispieva k našim úspechom.“

Obrázok 1: Rene Schelhase, obchodný zástupca spoločnosti Volvo (vľavo); Jesper Lykke Jensen, prevádzkový riaditeľ spoločnosti GSV
Obrázok 2: Odovzdanie rýpadiel dánskej požičovni strojov GSV Materieludlejning so sídlom v meste Kirke Hyllinge v Dánsku.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com