Construction Equipment Slovensko

Spoločnosť Volvo CE predstavuje elektrický pohon menších strojov

Spoločnosť Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ako prvá v rámci odvetvia oznámila, že v roku 2020 začne predstavovať rad kompaktných kolesových nakladačov a rýpadiel Volvo s elektrickým pohonom.

V súlade s priekopníckym záväzkom voči technológiám budúcnosti oznámila spoločnosť Volvo CE, že v roku 2020 postupne predstaví rad elektrických kompaktných rýpadiel (EC15 až EC27) a kolesových nakladačov (L20 až L28) a že ukončí vývoj nových modelov tohto radu s naftovými motormi.

Týmto krokom sa stala spoločnosť Volvo CE prvým výrobcom stavebných strojov, ktorý sa zaviazal vyrábať stroje s elektrickým pohonom z radu kompaktných strojov. Tento krok je reakciou na veľmi pozitívnu odozvu trhu po úspešnom predstavení niekoľkých konceptov strojov v priebehu posledných rokov, ktoré boli navrhnuté v úzkej spolupráci so zákazníkmi. Ide o krok, ktorý je v súlade so strategickým zameraním sa spoločnosti Volvo Group na elektromobilitu vo všetkých oblastiach.

Prvé stroje budú predstavené na výstave Bauma v apríli 2019. Predstavovanie bude potom pokračovať na jednotlivých trhoch a vyvrcholí v roku 2020.

Aj keď spoločnosť naďalej zdôrazňuje, že naftový pohon v súčasnosti ostáva najdôležitejším zdrojom pohonu jej veľkých strojov, elektrický pohon a batériové technológie sa ukázali byť vhodné pre menšie stroje Volvo. Vďaka investíciám do výskumu a vývoja, ktoré sa v súčasnosti sústreďujú na rýchly vývoj elektrických kompaktných kolesových nakladačov a rýpadiel, spoločnosť Volvo CE spravila krok smerom ku kompaktným strojom bez naftového pohonu.

„Spoločnosť Volvo CE plní svoj záväzok budovania zajtrajška vedúcim postavením v oblasti elektromobility a poskytovaním udržateľných riešení, ktoré podporujú úspechy zákazníkov,“ hovorí prezident spoločnosti, Melker Jernberg. „Technológia, ktorú vyvíjame, je v súčasnosti dostatočne rozvinutá, čo spolu s meniacim sa zmýšľaním zákazníkov a náročnejším regulačným prostredím znamená, že teraz je ten správny čas zaviazať sa k elektromobilite v oblasti našich kompaktných strojov v budúcnosti.“

Ďalšie informácie poskytneme v najbližších mesiacoch.