Construction Equipment Slovensko

Spoločnosti Volvo Construction Equipment a SDLG postúpili v Číne na ďalšiu úroveň

Spoločnosti Volvo Construction Equipment (Volvo CE) a SDLG prehĺbia vzájomnú spoluprácu, aby zrýchlili rast ziskovosti. Od decembra 2020 budú všetky rýpadlá od 15 ton vyrábané pre Čínsky trh konsolidované do jedného produktového radu na základe najnovšej technológie Volvo a budú označené značkou Volvo.

Spoločnosti Volvo CE a SDLG v súčasnosti vyrábajú a predávajú svoje vlastné samostatné rady rýpadiel v Číne. S cieľom zrýchliť rast v spojitosti s nadchádzajúcimi emisnými normami China IV budú do decembra 2020 všetky rýpadlá od 15 ton pre Čínsky trh konsolidované do jedného produktového radu. Produkty budú založené na najnovšej technológii Volvo a budú označené značkou Volvo. 


Odkedy spoločnosť Volvo CE získala v roku 2007 70 % podiel v spoločnosti SDLG, čistý predaj vzrástol približne z 3 miliárd SEK na 17 miliárd SEK s dobrou ziskovosťou. Spoločnosť SDLG má pevnú pozíciu na trhu s kolesovými nakladačmi a úspešne vstúpila na trh s rýpadlami s technologickou podporou spoločnosti Volvo CE. 


„Spojením našich podnikov v odvetví väčších rýpadiel v Číne sa maximalizujú naše možnosti poslúžiť zákazníkom v Číne,“ hovorí Melker Jernberg, prezident spoločnosti Volvo Construction Equipment. „Spoločnosť SDLG má za sebou veľký úspech už od začiatku svojho fungovania v roku 2007. Ide pre nás o prirodzený ďalší krok, keďže predaj oboch značiek rastie a naša vzájomná spolupráca sa rokmi zintenzívnila.“

Novinári, ktorí by chceli viac informácií, nech využijú nasledujúci kontakt: Bill Law, SVP Corporate Communications +46 31 323 84 96