Construction Equipment Slovensko

Volvo Group: pomáhame riešiť najzložitejšie požiadavky súčasnosti a budúcnosti

Spoločnosť Volvo Construction Equipment (Volvo CE) predstavuje na výstave bauma 2019 svojim súčasným aj budúcim zákazníkom udržateľné inovácie vo forme svojho doteraz najpokročilejšieho portfólia strojov a služieb vytvorených na základe špičkových znalostí v rámci spoločnosti Volvo Group.

Spoločnosť Volvo Group je zlatým klincom na tohtoročnej výstave bauma v nemeckom Mníchove. Volvo CE, Volvo Penta, Volvo Trucks a Volvo Financial Services spojili sily a ponúkli balík integrovaných produktov a služieb, ktoré spája motto „Budujeme zajtrajšky“. S podporou tejto jedinečnej synergie bude spoločnosť Volvo CE ako prvá v odvetví plniť svoj záväzok vyrábať do roku 2020 elektrické kompaktné stroje – prvé kompaktné elektrické rýpadlo a kolesový nakladač. 

Najlepší vystavovateľ

Spoločnosť Volvo Group nabíja svojich zákazníkov energiou vystavenými novátorskými produktmi a službami v dvoch stánkoch: vo vnútornom stánku 203 s rozlohou 2 293 m2 v hale C6, ako aj vo vonkajšej predvádzacej aréne s rozlohou 5 870 m2 a v ďalšom vonkajšom stánku FM714 na ploche 297 m2. Okrem dvoch elektrických strojov, modelu ECR25 a modelu L25, zahŕňajú nové technologické produkty prevratný hydraulický hybridný stroj EC300E, poloautomatický stroj EC220E s automatickými pohybmi výložníka a lopaty Volvo Active Control a malý, no húževnatý stroj EC60E, ktorý napriek kompaktným rozmerom zvláda prácu veľkých strojov.
 
A tu to nekončí. Doposiaľ najkompaktnejšie asfaltovacie stroje Volvo, modely P2820D a P2870D, sa predstavujú po boku stroja EW60E novej generácie, demolačného rýpadla EC750E s vysokým dosahom, vlajkového veľkoobjemového nákladného vozidla Volvo R100E a mnohých ďalších. Celkovo môžu návštevníci obdivovať viac ako 50 najpokročilejších strojov Volvo na cesty aj do terénu v akčných živých vystúpeniach a v obrovskom vnútornom výstavisku. Kompletný vozový park pozostáva zo 47 stavebných strojov, 6 komerčných nákladných vozidiel vrátane autonómneho modelu Volvo FH a série elektrických nákladných vozidiel a motorov Volvo Penta.

Volvo Services je stredobodom pozornosti tohtoročnej výstavy bauma. Každý stroj má k dispozícii špeciálnu ponuku služieb prostredníctvom dotykový obrazoviek a ďalších displejov. Zlatým klincom bude celosvetová premiéra inteligentnej služby telematiky ActiveCare, ktorá v sebe spája monitorovanie stavu stroja a získavanie týždenných správ, ktoré spoločne pomáhajú skracovať prestoje. Na podujatí okrem toho predstavíme najnovšiu aktualizáciu balíka aplikácií Haul Assist pre rozhranie Volvo Co-Pilot, ktoré odteraz disponuje mapou so sledovaním v reálnom čase, ktorá zefektívňuje pohyb nákladných vozidiel po stavenisku, a funkciou On-Board Weighing, ktorá zvyšuje efektívnosť. Volvo Financial Services má navyše pre zákazníkov na výstave bauma špeciálne ponuky v podobe úrokov už od 0,79 %.

Premena konceptu na realitu

Spoločnosť Volvo CE poskytuje reálne riešenia založené na desaťročiach výskumu a prináša na trh produkty, ktoré sú čisté, produktívne a ktoré pomáhajú budovať lepší svet. Na ilustráciu toho si naša spoločnosť pripravila špeciálny priestor venovaný inováciám, kde je podrobne opísaný každý krok na jej ceste inovácií.
 
Dnešné predstavenie elektrického stroja je významným míľnikom v snahe spoločnosti budovať udržateľnú budúcnosť. ECR25 Electric a L25 Electric, prvé predstavené stroje z nového radu elektrických kompaktných rýpadiel a kolesových nakladačov Volvo, majú nulové emisie výfukových plynov, výrazne nižšiu hlučnosť, nižšie náklady na energiu, vyššiu výkonnosť a menšie nároky na údržbu v porovnaní s konvenčnými strojmi.

Sila partnerstva

Na spoločnej tlačovej konferencii spoločnosti Volvo spolu s prezidentmi divízií Volvo Penta a Volvo Trucks, prezident spoločnosti Volvo CE, Melker Jernberg vyhlásil: „Dlhodobo sa venujeme inováciám, od nášho priekopníckeho výskumu a vývoja až po súčasné produkty pripravené na trh, ktoré dnes prvýkrát predstavujeme na výstave bauma. Nezvládli by sme to však sami. Naša pretrvávajúca spolupráca s našimi partnermi je dôkazom, že partnerstvo je v skutku kľúčom k vedúcemu postaveniu. Sme hrdí na to, že túto cestu zdieľame s našimi partnermi, s ktorými spolupracujeme na riešeniach najzložitejších výziev, ktorým spoločnosť čelí, v podobe udržateľných riešení pre súčasnosť aj budúcnosť.“
 
Po rekordnom roku 2018 v celosvetovom predaji a 12 % zvýšení predaja na európskom trhu smeruje spoločnosť Volvo Group k budúcnosti z pozície finančnej sily. Vychádzajúc z poznatkov a skúsenostní nadobudnutých v rámci celej spoločnosti alebo spoluprácou s externými partnermi na množstve projektov buduje spoločnosť Volvo zajtrajšky tým, že na trh už dnes prináša špičkové inovácie.

 

Obrázok 1: Melker Jernberg po odhalení elektrických strojov.
Obrázok 2: Vnútorný stánok spoločnosti Volvo na výstave bauma.
Obrázok 3: Vonkajší stánok spoločnosti Volvo na výstave bauma.