Construction Equipment Slovensko

5 najbežnejších chýb pri obsluhe, a ako im predchádzať

Správanie operátora neovplyvňuje len stav stroja, ale aj produktivitu a ziskovosť operácií na celom pracovisku. Tu je päť najbežnejších chýb pri obsluhe, na ktoré si treba dávať pozor.

1. Neponechanie stroja bežať na voľnobeh pár minút pred vypnutím

Ak operátor neustále vypína svoj stroj bez toho, aby najskôr nechal motor pár minút bežať na voľnobeh, časom sa poškodí alebo úplne zlyhá turbodúchadlo, ktorého oprava je veľmi nákladná. Spoločnosť Volvo CE odporúča operátorom vždy ponechať stroj bežať na voľnobeh dve až tri minúty pred úplným vypnutím motora.

Neponechanie stroja bežať na voľnobeh

2. Radenie z prevodových stupňov pre jazdu vpred do spiatočky (alebo naopak) pri vysokej rýchlosti

Ak dlhodobo a pravidelne meníte radením smer jazdy kolesového nakladača pri vysokej rýchlosti, môže dôjsť k poruche hnacieho ústrojenstva. Vzhľadom na vysokú cenu výmeny prevodovky je potrebné vyhýbať sa tejto chybe pri obsluhe každého stroja. Spoločnosť Volvo CE operátorom odporúča pred zmenou smeru jazdy vpred alebo vzad stroj vždy úplne zastaviť.

Radenie z prevodových stupňov pre jazdu vpred do spiatočky pri vysokej rýchlosti

3. Používanie nesprávneho pracovného režimu rýpadla

Niektorí operátori rýpadiel si myslia, že používanie najvyššieho pracovného režimu (Heavy (H)) im pomôže dosiahnuť najvyššiu úroveň produktivity. Rovnakú úroveň produktivity však môžu dosiahnuť aj pri nižšom pracovnom režime a spáliť pri tom menej paliva.

Používanie nesprávneho pracovného režimu rýpadla

4. Príliš časté používanie bŕzd namiesto retardéra

Niektorí operátori kĺbových nákladných vozidiel majú vo zvyku neustále používať brzdy. Keď má operátor položenú nohu na brzdovom pedáli, aj keď len zľahka, vozidlo musí vynaložiť väčší výkon na zachovanie rýchlosti a navyše sa rýchlejšie opotrebúvajú brzdy. Používanie bŕzd namiesto retardéra na zachovanie stabilnej rýchlosti pri jazde z kopca má podobný efekt. Zbytočné opotrebovanie bŕzd vedie k zbytočným nákladom na ich výmenu.

Príliš časté používanie bŕzd

5. Nadmerné využívanie kombinácie pohonu 6 x 6 na kĺbových nákladných vozidlách

Kĺbové nákladné vozidlá Volvo sú vybavené uzávierkami diferenciálu, ktoré operátorovi umožňujú vybrať si medzi kombináciami pohonu 4 x 6 a 6 x 6 v závislosti od potrebnej trakcie. Kombinácia 6 x 6 poskytuje vynikajúcu kontrolu a stabilitu v ťažkom teréne, no ak ju operátor používa, keď nemusí, môže zbytočne spotrebovať veľa paliva a spôsobiť nežiaduce opotrebovanie pneumatík.

Nadmerné využívanie kombinácie pohonu 6 x 6

Prevezmite späť kontrolu

Prepojením strojov prostredníctvom telematického systému CareTrack spoločnosti Volvo CE možno sledovať správanie operátorov a zaviesť program školení operátorov. Vďaka nim sa zníži opotrebovanie dielov, znížia sa náklady na údržbu, zvýši sa palivová účinnosť, zvýši sa produktivita a taktiež zisky. Predajcovia spoločnosti Volvo majú k dispozícii všetky nástroje na to, aby zákazníkom pomohli prevziať kontrolu nad nákladmi a zabezpečiť úspešné a ziskové podnikanie.

Prevezmite späť kontrolu so systémom CareTrack

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com