Construction Equipment Slovensko

Inovovaný systém Load Assist od spoločnosti Volvo zvyšuje produktivitu

Spoločnosť Volvo Construction Equipment opäť zvyšuje štandardy osvedčených technológií kolesových nakladačov a prichádza s najnovšou inováciou systému Load Assist, ktorá ponúka precízne údaje o užitočnom zaťažení s presnosťou na +/- 1 %.

Spoločnosť Volvo Construction Equipment pridáva do svojho sortimentu inovatívnych služieb aktualizované riešenie Load Assist pre modely kolesových nakladačov Volvo L110H až L260H. Riešenie váženia nákladu využíva technológiu revolučného palubného displeja Volvo Co Pilot. Vďaka tejto 10-palcovej dotykovej obrazovke má operátor prístup k aplikácii palubného váženia On Board Weighing. Účelom funkcie Load Assist je zvýšiť efektívnosť operátora a výkonnosť na pracovisku poskytovaním presných údajov o náklade operátorovi.
Keďže systém palubného váženia On Board Weighing zabraňuje nedostatočnému a nadmernému zaťaženiu, a teda aj nadbytočnému opotrebovávaniu či dokonca potenciálnym penále, umožňuje kolesovým nakladačom pracovať maximálne efektívne a eliminuje potrebu opätovného váženia a prestojov. Systém zaznamenáva všetky údaje o náklade prostredníctvom snímačov tlaku a polohy, ktoré potom zobrazuje na jednotke Volvo Co Pilot. Umožňuje to reálne zobrazovanie nákladu v lyžici s presnosťou +/- 1 %.

Pripraviť sa, pozor, zdvih!

Inovovaný systém bol navrhnutý tak, aby uľahčoval prácu operátorom – začína sa procesom kalibrácie nulového nákladu, ktorý je predpokladom pre ďalšie kroky operátora skrz rozhranie jednotky Volvo Co Pilot. Po dokončení kalibrácie môže operátor jednoducho a rýchlo nastaviť projekty. Stačí zvoliť meno zákazníka, číslo pracovnej zákazky, cieľovú tonáž a typ materiálu. K dispozícii sú dva pracovné režimy: režim Project slúži na kontrolu nákladu viacerých nákladných áut a režim Trip sa používa pri nakladaní jednotlivých nákladných áut, drvičov alebo iných stacionárnych zariadení.

Počas prebiehajúcej operácie dokáže operátor monitorovať priebeh nakladania v reálnom čase. Dynamický systém meria náklad v lopate za chodu a zabraňuje akémukoľvek narúšaniu pracovného toku. Farebné pruhy sú vizuálnou pomôckou pre operátora, vďaka ktorým má prehľad o aktuálnej tonáži v lopate nakladača, tonáži už dodaného materiálu a zostávajúcej tonáži materiálu, ktorý treba dodať. Okrem toho sú k dispozícii ikony, ktoré upozorňujú na príčiny nesprávne zaisteného nákladu.

Systém Load Assist od Volvo Construction Equipment

Systém je optimalizovaný pre prácu s lopatami – či už vysoko-výklopnými lopatami alebo lopatami na bočné vyklápanie – a ponúka čiastočnú možnosť vyklápania. Kontrola nad poslednou lopatou je skutočne dobrá vďaka možnosti vyklopenia so zobrazením zostávajúceho nákladu v lopate v reálnom čase prostredníctvom jednotky Volvo Co Pilot. Operátor si môže vybrať z dvoch režimov: jeden slúži na vyklopenie na hromadu a druhý na vyklopenie na nákladné auto.

Systém palubného váženia On Board Weighing nielen že zjednodušuje prácu, ale aj pomáha zistiť bezpečnosť na pracovisku. Prispôsobiteľná výstraha informuje operátora o prekročení vopred nastavených limitov. V závislosti od kombinácie voliteľných doplnkov sa automaticky aktivuje zadná kamera, ktorá pri zaradenej spiatočke nakladača dokáže skombinovať informácie o náklade do jednej obrazovky. Pre zvýšenú ochranu sa pri rýchlosti nad 10 km/h niektoré funkcie deaktivujú.

Únavné pripájanie káblov je minulosťou!

Pamäť jednotky Volvo Co Pilot o veľkosti 16 GB umožňuje uložiť takmer neobmedzené množstvo informácií o prídavných zariadeniach, pracovných objednávkach, cieľoch, materiáloch a zákazníkoch. Systém Load Assist od Volvo Construction EquipmentDáta možno ukladať na cloude, skopírovať na jednotku USB alebo vytlačiť pre kompletný manažment nákladu. Systém odovzdáva informácie o stroji do telematického systému CareTrack® umožňujúc vzdialený prístup k informáciám o stroji, ako napr. celkový objem transportovaného nákladu, počet transportovaných ton (tony/lb) na liter (galón) paliva a počet cyklov. S najaktuálnejšími podrobnosťami o výkonnosti stroja dokážu operátori a vlastníci strojov určiť oblasti s príležitosťami na zvyšovanie produktivitu a znižovať prevádzkové náklady.

Systém Volvo Co Pilot je navrhnutý tak, aby ho bolo možné jednoducho upravovať pre budúce softvérové aktualizácie, prídavné funkcie a nové aplikácie, na ktorých sa pracuje. Po pripojení karty SIM dokáže systém prijímať softvérové aktualizácie na diaľku prostredníctvom bezdrôtovej komunikácie. Poznámka: obrázky si môžete priamo stiahnuť v tejto tlačovej správe kliknutím sem.