Construction Equipment Slovensko

Ukladače potrubia série E od spoločnosti Volvo posúvajú bezpečnosť a všestrannosť prác na novú úroveň

Otočný ukladač potrubia PL3005E od spoločnosti Volvo Construction Equipment prináša prvotriedny výkon vďaka konštrukcii na báze rýpadla a najmodernejším technologickým funkciám.

Volvo’s E-series pipelayers lift productivity, safety and versatility to new heights

Keďže ide o stroje s preukázateľne najvyšším výkonom v rámci svojho odvetvia, nie je žiadnym prekvapením, že tieto otočné ukladače potrubia od spoločnosti Volvo Construction Equipment obsahujú množstvo najmodernejších funkcií zameraných na produktivitu a vyššiu bezpečnosť. Vďaka dômyselnej konštrukcii na báze rýpadla v kombinácii s vylepšeným manažmentom zaťaženia a telematickým systémom poskytujú tieto pôsobivé ukladače potrubia bezkonkurenčný výkon v rámci množstva rôznych aplikácií.

Vďaka možnosti otáčania o 360° dokáže obsluha bezpečne otáčať super konštrukciu a jednoducho zdvíhať a ukladať veľké ťažké potrubia kamkoľvek v okolí stroja. Je to obzvlášť užitočné pri nakladaní a vykladaní a pri vkladaní potrubí do ohýbačiek. Vďaka 55-tonovému zaťaženiu spôsobujúceho prevrhnutie efektívne a rýchlo vykonáte náročné úlohy, ako napríklad spúšťanie a spájanie.

Tento ukladač potrubia poskytuje nekonečné množstvo možností umiestňovania potrubia. Je to hlavne vďaka jeho jedinečnej konštrukcii, ktorá zabezpečuje neotrasiteľnú stabilitu na bezpečnú prácu v hrboľatom teréne i na svahoch so sklonom až do 35°. Otočné ukladače potrubia sú vďaka vynikajúcej stabilite a plynulej hydraulike zabezpečujúcej simultánnosť pohybov dokonalé voľbou pre aplikácie súvisiace s ukladaním. Počas práce na svahoch zlepšíte stabilitu a zvýšite bezpečnosť nasmerovaním výložníka smerom do kopca.

Len za dva a pol hodiny je možné ukladače potrubia série E premeniť na štandardné rýpadlo, vďaka čomu zákazník získa výhodu dvoch strojov v jednom, a tým maximálne využije svoju investíciu. Hydraulika je dokonale prispôsobená aplikáciám spojeným s ukladaním potrubia, ako aj s rýpaním, čo značí, že ani pri jednej z konfigurácii nedochádza k stratám výkonu.

Pracovisko so širokým rozhľadom

Konštrukcia ukladačov potrubia série E od spoločnosti Volvo vychádza zo strojníckeho umenia zdokonaľovaného desiatky rokov. Práve preto poskytuje rovnakú mieru produktivity a bezpečnosti, ktorá začína už v kabíne Volvo.

Vďaka nastaviteľnému sedadlu má operátor dokonalú kontrolu nad svojím pohodlím. Neoddeliteľnou súčasťou pohodlného prostredia s regulovaním hluku a klimatizáciou sú ovládacie prvky, ktoré padnú priamo do ruky. Hydraulicky zdvíhaná kabína s certifikátom bezpečnosti ROPS umožňuje široký rozhľad na stavenisko a priekopu. Obsahuje taktiež funkciu Load Management System (LMS), ktorá monitoruje zaťaženie a upozorňuje operátora pri dosiahnutí limitu, aby zostala zachovaná optimálna bezpečnosť a efektívnosť.

Pustite sa do práce bez meškania

Ukladače potrubia série E od spoločnosti Volvo posúvajú bezpečnosť a všestrannosť prác na novú úroveň

Nielenže sú tieto robustné ukladače potrubia skonštruované s ohľadom na produktivitu, ale sú taktiež nabité veľkým množstvom funkcií, ktoré znižujú riziko poškodenia a maximalizujú dobu prevádzkyschopnosti. Na rozdiel od klasických ukladačov potrubia typu dozér s bočným výložníkom môžete sériu E od spoločnosti Volvo ľahko prepravovať medzi jednotlivými staveniskami alebo po staveniskách na prívese alebo podvalníku bez toho, aby ste museli odmontovať výložník alebo protizávažie.

Na zaistenie ľahšej údržby sú vzdialené filtre oddelené od motora a chladiča, čo napomáha pri čistení a zabezpečuje rýchle a pohotové vykonávanie pravidelných servisných kontrol. Na sledovanie celkového stavu a výkonu stroja možno ukladače potrubia vybaviť systémom CareTrack, najmodernejším telematickým systémom spoločnosti Volvo. Systém v reálnom čase zaznamenáva informácie týkajúce sa množstva rôznych údajov stroja, vrátane spotreby paliva a prevádzkových hodín motora, vďaka čomu dokážu zákazníci optimalizovať účinnosť paliva, zabrániť neplánovaným prestojom a maximalizovať návratnosť svojich investícií.

Tak ako pri všetkých strojoch značky Volvo sú aj ukladače potrubia série E vybavené originálnymi náhradnými dielmi značky Volvo. Podliehajú prísnemu testovaniu a schvaľovaniu na zabezpečenie tej najvyššej kvality a dlhotrvajúceho výkonu. Všetci zákazníci spoločnosti Volvo majú prístup k okamžitej podpore, kedykoľvek ju budú potrebovať, a to len vďaka globálnej sieti servisov spoločnosti Volvo.

Kľúčové špecifikácie:

Motor Volvo D8J

Prevádzková hmotnosť

kg
lb
35 030
77 300

Celkový výkon motora

kW
hp (imp)
180
241
. . . pri otáčkach motora ot./min. 1800 

Max. hodnota zaťaženia pre prevrátenie

t
lb
55
120 000

Menovitý výkon

t
lb
31
68 000

Št. dĺžka výložníka

m
stopy a palce 
7,4
24'4"

Predĺžená dĺžka výložníka

m
stopy a palce 
9,2
30'4”
Max. pracovný sklon svahu  ° 35