Construction Equipment Slovensko

Stroje série D od spoločnosti Volvo si dláždia cestu s efektivitou kontroly a technológiou hladidla

Asfaltovacie stroje P6820D ABG a 7820D ABG spoločnosti Volvo Construction Equipment spájajú v sebe silu, jednoduchosť obsluhy, úsporu paliva, univerzálne hladidlá a vylepšujú funkcie s cieľom podávať počas celej životnosti vynikajúci výsledok.

Spoločnosť Volvo s viac ako polstoročnými skúsenosťami s asfaltovaním a inovatívnym inžinierstvom zdokonalila svoje asfaltovacie stroje a vytvorila modely budúcej generácie – P6820D ABG a P7820D ABG.

Napríklad nový systém elektronického riadenia asfaltovacieho stroja (EPM 3) je najrevolučnejší výdobytok vývoja uvádzaný v asfaltovacích strojoch série D. EPM 3 zlepšuje riadenie stroja a optimalizuje asfaltovací stroj pre špecifické použitia. Ovládacie tlačidlá usporiadané do rozloženia ako z vtáčej perspektívy vedú obsluhu k intuitívnemu používaniu jednotlivých pracovných funkcií. Funkcie sa dajú rýchlo zvoliť a nastaviť pomocou ergonomicky umiestneného posuvného kolieska.

Správca nastavení ukladá prispôsobené nastavenia jednotlivých projektov v systéme EPM 3 a umožňuje operátorovi vyvolať uložené parametre pri podobných projektoch v budúcnosti. Táto funkcia zjednodušuje štartovanie stroja a operátor ju môže jemne doladiť počas asfaltovania s cieľom optimalizovať produktivitu a vysokú kvalitu asfaltovania pri každom výkone práce.

Z plošiny operátora je výhľad okolo asfaltovacieho stroja, násypníka, kanála závitovky a hladidla v rozsahu 360 stupňov, čo umožňuje operátorovi zbežným pohľadom kontrolovať prívod a tok materiálu. Nová zasklená časť na oboch stranách plošiny poskytuje ešte lepší výhľad, čím optimalizuje celkovú účinnosť a bezpečnosť na mieste výstavby. Vďaka možnosti najmodernejšieho pracovného osvetlenia LED a balónového osvetlenia dokáže operátor presne asfaltovať aj v podmienkach so slabou svetelnosťou. Aby sa maximálne zvýšila bezpečnosť, plošinu operátora a schodíky osvetľujú hlavné svetlá, umiestnené pod strieškou, ktoré svietia tri minúty po zapnutí hlavného vypínača a vypnutí zapaľovania. Strechu proti nepriaznivému počasiu môžete zdvihnúť alebo stiahnuť jednoduchým stlačením tlačidla v prípade rýchleho asfaltovania alebo prípravy na prepravu. 

Pohodlnú jazdu zabezpečuje strieška so vstavanou zvukovou izoláciou, zatiaľ čo automatický napínač pásov znižuje vibrácie a zabezpečuje hladkú prevádzku.

Sila na podávanie výkonu

Asfaltovacie stroje Volvo P6820D ABG a P7820D ABG obsahujú plno vstavaných, kvalitných funkcií presahujúcich možnosti ovládania stroja a pohodlia pre operátora, počnúc vysokokvalitným motorom Volvo. Motor Volvo, ktorý v sebe spája vysoký krútiaci moment a nízke otáčky, je špeciálne vyladený v hydraulickom systéme na vysoký výkon, produktivitu a úsporu paliva s cieľom dosiahnuť vedúce postavenie na trhu. Systém sa vyznačuje adaptívnym režimom ECO, ktorý prispôsobuje výkon motora požiadavkám na mieste výstavby. Táto predvolená funkcia môže znížiť spotrebu paliva až o 30 %, čím šetrí zákazníkovi peniaze a nezaťažuje životné prostredie. To je kľúčový faktor aj pre vývoj asfaltovacích strojov série D.

Stroje P6820D ABG a P7820D ABG, rovnako ako všetky asfaltovacie stroje Volvo, dosahujú pri práci pozoruhodne nízku hladinu hluku, čo prospieva asfaltovacej pracovnej skupine i miestnej komunite.

Dômyselne skonštruovaný priestor pre motor a kapota poskytujú dostatok priestoru pre neustálu cirkuláciu vzduchu udržiavanú adaptívnym ventilátorom. To umožňuje efektívne chladenie motora a hydrauliky aj pri vysokých vonkajších teplotách. Bez ohľadu na environmentálne podmienky alebo použitie vytvárajú asfaltovacie stroje série D hladký a matný povrch, to všetko vďaka víťaznej kombinácii niekoľkých prvkov vrátane veľkej kapacity násypníka, systému automatického napínania pásov a technológie Soft Dock.

Vďaka týmto pokročilým funkciám, ako aj voliteľnému systému Pave Assist, sú prvotriedne výsledky asfaltovania dostupnejšie ako nikdy doposiaľ. Pave Assist, poháňaný systémom Volvo Co-Pilot, je navrhnutý tak, aby zlepšil funkčnosť, poskytoval operátorom prehľad o kvalite a produktivite operácie asfaltovania v reálnom čase. Vysoko inovatívne riešenie navrhnuté v rámci spoločnosti Volvo pomáha operátorom riadiť operácie asfaltovania jednoducho a nezávisle. Medzi nástroje, ktoré ponúka Pave Assist, patria Správca materiálu, Tepelné tvarovanie a Zobrazenie počasia.

Prvotriedne hladidlá

Hladidlá Volvo sú skonštruované tak, aby rovnomerne vytvárali hladkú vozovku špičkovej kvality. Univerzálne a výkonné asfaltovacie stroje Volvo P6820D ABG a P7820D ABG so šírkou asfaltovania do 11 metrov sú vybavené prvotriednymi hladidlami, ktoré sú schopné pracovať so širokou škálou materiálov.Volvo tracked paver P6820D T3 T4 F

Špeciálne navrhnuté zhutňovacie tyče spoločnosti Volvo vytvárajú cieľovú hustotu materiálu po celej pracovnej dĺžke a sú plne tvrdené, aby dosahovali dlhú trvanlivosť. V závislosti od použitia a podmienok si zákazníci spoločnosti Volvo môžu vyberať zo širokej škály hladidiel s jedným alebo dvomi zhutňovacími hladidlami, ktoré zabezpečia hladký povrch. Technológia dvojitého zhutňovania Volvo ABG ponúka najvyšší stupeň predbežného zhutňovania za hladidlom, ktorá je nevyhnutná pri naťahovaní hrubej vrstvy asfaltu a základného cementového materiálu.

Na zaručenie plynulého a presného pohybu hydraulických rozšírení hladidiel je navádzací systém stabilného hladenia vybavený dvoma účelovými navádzacími valcami, z ktorých je jeden umiestnený na každej strane asfaltovacieho stroja. Pevné rúrky spolu zabraňujú pokrúteniu rozšírení hladidiel pri pôsobení veľkých síl a zabezpečujú vytvorenie rovnomerne utlačeného povrchu.

Okrem toho dokáže pracovná asfaltovacia skupina plniť požiadavky na mieste výkonu prác jednoduchým pridaním alebo odobratím rozšírení hladidiel v priebehu pár minút, pričom nepotrebuje žiadne špeciálne nástroje a to vďaka použitiu systému rýchlospojok Volvo. Bezpečnosť a kvalitu ďalej zlepšujú nové hydraulicky ovládané zadné sklopné čelá, ktoré umožňujú operátorovi hladidla rýchlejšiu manipuláciu a čisté ukončenie okraja.

Hladidlá VB 79/89 a VDT-V 79/89 sú ideálne pri asfaltovaní špeciálnych zvrškových profilov povrchu vozoviek. Rozšíriteľné hladidlá sa vyznačujú dvomi prídavnými kĺbovými časťami a sú nastaviteľné nahor alebo nadol o 10 % (5,7°), čo predstavuje novú možnosť asfaltovania nepravidelných profilov, ako sú napríklad špeciálne drenážne požiadavky. Je to oveľa jednoduchšie a spotrebuje sa menšie množstvo materiálu s nižšími nákladmi.

Optimálna doba prevádzky

Na udržanie hospodárnosti a predĺženie životnosti ponúka spoločnosť Volvo rýchlu a jednoduchú údržbu a tiež množstvo prvkov, ktoré predlžujú životnosť komponentov a dĺžku bezporuchovej prevádzky. 

Vďaka zlepšenému prístupu k základným kontrolným bodom môžu zákazníci počítať so skrátením odstávok a s minimalizáciou prevádzkových nákladov na asfaltovacie stroje Volvo série D. Súpravy Volvo Care Kit pomáhajú znížiť aj náklady vďaka optimalizácii výkonu a životnosti dielov, ktoré sa opotrebúvajú. Tým, že všetko je k dispozícii v jednom balíku, súprava Volvo Care Kit pomáha zákazníkom určiť, ktoré diely je potrebné vymeniť.

Navyše vďaka technicky pokročilým funkciám, ako je Správca intervalov servisu, zostávajú zákazníci informovaní o požiadavkách na servis. Systém upozorňuje operátora na požadovanú alebo plánovanú údržbu a uchováva záznam histórie údržby v EPM 3. Ak chcú zákazníci sledovať svoje stroje vzdialene, môžu využiť aj systém CareTrack®. Telematický systém generuje podrobné správy o polohe stroja, používaní, produktivite, spotrebe paliva a iné. Pomocou diagnostického softvéru MATRIS môžu predajcovia analyzovať údaje o prevádzke stroja. Systém sleduje aktivity a určuje oblasti na zlepšenie, čo má za následok zlepšenie hospodárnosti a zníženie opotrebovania stroja.

Tieto inteligentné systémy pridané k sortimentu servisu dostupného v sieti predajcov Volvo zjednodušujú udržiavanie ťažkých asfaltovacích strojov P6820D ABG a P7820D ABG prevádzkyschopných.

  P7820D ABG P6820D ABG
Emisie motora Norma EU Stage 4 / EPA Tier 4f  Norma EU Stage 3a / EPA Tier 3  Norma EU Stage 4 / EPA Tier 4f-  Norma EU Stage 3a / EPA Tier 3 
Typ motora D8J  D7E GEE3 D6J D6E GAE3
Výkon motora kW
hp (imp)
175
235
170
228
140
188
140
188
… pri otáčkach motora ot./min. 1 800 1 800 2 000 2 000
Základná šírka m
stopa
2,548
8,36
2,548
8,36
2,548
8,36
2,548
8,36
Maximálna šírka asfaltovania m
stopa
11
36,1
11
36,1
10
32,8
10
32,8
Asfaltovací výkon t/h
malá tona/h
900
992
900
992
700
772
700
772
Maximálna hrúbka vrstvy mm
palec
300
11,8
300
11,8
300
11,8
300
11,8
Kapacita násypníka tona
malá tona
13,5
14,9
13,5
14,9
13,5
14,9
13,5
14,9
Hmotnosť ťahača kg
lb
14 900
32 849
14 650
32 298
14 350
31 636
14 200
31 306