Construction Equipment Slovensko

Spoločnosť Volvo CE uvádza na trh novú generáciu kompaktných rýpadiel

Nové kompaktné rýpadlá série E od spoločnosti Volvo Construction Equipment sú skonštruované tak, aby si dokázali poradiť s náročnou prácou v stiesnených priestoroch a zároveň aby náklady na ich každodennú prevádzku boli nízke.

Kompaktné rýpadlá série E, ktoré ponúka spoločnosť Volvo Construction Equipment (Volvo CE), poskytujú obratnosť a všestrannú flexibilitu, vďaka čomu sa zmestia aj do tých najtesnejších priestorov. Stroje EC15E, EC18E a EC20E sú malé, avšak veľmi odolné modely, ktoré sú nástupcami predošlých rýpadiel série D. Na druhej strane je model ECR18E s krátkym polomerom otáčania novým prírastkom do rodiny kompaktného sortimentu spoločnosti Volvo CE.

Modely série E disponujú spoločnou platformou, ktorá bola skonštruovaná s dôrazom na trvácnosť. Exkluzívny vysokoprofilový systém protizávaží Volvo z liateho železa je po celom obvode bezpečne vystužený oceľovými panelmi prečnievajúcimi o 10 mm, čo predstavuje šikovný prvok zabezpečujúci ochranu a stabilitu pri výkopových prácach. S výškou stroja niečo cez 2 metre a variabilným podvozkom, ktorý možno zatiahnuť na šírku menej ako 1 metra, sa dokážu tieto nové modely dostať aj na tie najviac stiesnené pracoviská. Stačí ich dostať na miesto. Potom už možno roztiahnuť podvozok až na šírku 1,35 metra pre dodatočnú stabilitu. Dizajn je zárukou, že pravý roh rámu, stĺpik otočného mechanizmu i valec zostanú na úrovni pásov. Výsledkom toho je maximálny rozhľad a znížené riziko poškodenia stroja pri práci pozdĺž prekážok.

kompaktné rýpadlo volvo

Bezpečná a ľahká obsluha


Áno, tento stroj sa ľahko dostane do stiesnených priestorov, avšak operátori zistia, že prostredie kabíny týchto kompaktných rýpadiel je priestranné a ovládacie prvky sú dobre a prakticky rozmiestnené. S citlivým ovládaním prstami, prehľadným rozložením ovládačov a veľkými pedálmi sa dá každý model ovládať veľmi ľahko, pričom plynulé kombinované pohyby sú samozrejmosťou.

kompaktné rýpadlo volvoRovnako ako u všetkých strojov Volvo, aj v rámci tohto sortimentu kompaktných rýpadiel série E sme kládli najväčší dôraz na bezpečnosť. Vďaka veľkej oblasti dverí a dobre umiestneným schodíkom a zábradliam je nastupovanie a vystupovanie z kabíny skutočne hračka. Vnútri sa operátor môže cítiť bezpečne vďaka dobrej viditeľnosti a kabíne či strieške s ochranami ROPS/TOPS/OPG1 v štandardnej výbave. Ďalšími bezpečnostnými prvkami sú blokovateľné ovládače, ktoré zabraňujú pohybu v prípade absencie operátora v sedadle, bezpečnostný pás jasne oranžovej farby a zelený blikajúci maják, ktorý manažérom na pracovisku zreteľne signalizuje, že operátori majú bezpečnostný pás vždy zapnutý. 

Kompaktné stroje sa presúvajú oveľa častejšie v porovnaní s veľkými univerzálnymi strojmi, avšak Volvo skonštruovalo sériu E tak, aby boli stroje rýchle, praktické a bezpečné pre transport. Títo malí pomocníci disponujú automatickým blokovacím mechanizmom otáčania karosérie a štyrmi ľahko prístupnými upevňovacími bodmi na hornom ráme. Vďaka ich nízkej hmotnosti a systému na prepravu lopát Volvo možno stroje jednoducho prepravovať až s troma lopatami a hydraulickou zbíjačkou na kompaktnom nákladnom vozidle alebo prívese.

Poloťažká váha


Kompaktné rýpadlo EC15E stavia na úspechoch svojho predchodcu, teda osvedčenom a populárnom stroji najmä v odvetví prenájmu techniky. Nízka hmotnosť nie je tá jediná výhoda – je to tiež najmenší stroj v sortimente Volvo. Vďaka tomu sa zmestí aj do tých najstiesnenejších priestorov. V pracovnom zaťažení si model EC15E príde na svoje. Podobne ako jeho veľkí bratia ponúka praktickosť a odolnosť, ktoré sú nevyhnutné pre náročné každodenné úlohy. Vďaka rýchlej údržbe a opravám sa minimalizujú časy prestojov, čo napomáha nízkym celkovým nákladom spätým s vlastníctvom.

Malé stroje, VYSOKÝ výkon


Stroje EC18E a EC20E dosahujú nové úrovne výkonnosti s 13-percentným nárastom trakčnej sily a 2 130 kg, resp. 3 120 kg kombinovanej vylamovacej sily. Ich nosnosť sa zvýšila v priemere o 22 % vpredu v porovnaní so sériou D, ktorej náhradníkmi sú, plus ďalších 7 % naboku v prípade modelu EC20E. Podvozok modelu EC18E dlhší o 11 % prispieva k ešte lepšej nosnosti a stabilite v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, pričom dosah pri výkopových prácach je dlhší o 140 mm. Pre vyššiu flexibilitu je možné nezávisle nastaviť pomocné hydraulické prietoky v ktoromkoľvek smere, čím sa dosiahne optimálna rýchlosť a dobré ovládanie. K dispozícii je tiež ako voliteľná možnosť druhé pomocné vedenie.

Krátke otáčanie, veľký potenciál


ECR18E je úplne nový model a jeho dizajn umožňuje krátky polomer otáčania. Vďaka konštrukcii s ultra krátkym chvostom sa tento stroj dostane aj do tých najstiesnenejších priestorov. Ide o model s najkratším polomerom otáčania v sortimente Volvo. Jednotka má vysokú stabilitu v celom 360o uhle otočenia karosérie, pričom jeho podvozok sa dá zatiahnuť až na 995 mm, prípadne roztiahnuť na 1 352 mm. Nové ECR18E je ideálnym strojom pre pracoviská so stiesnenými podmienkami a dopĺňa ponuku kompaktných rýpadiel Volvo, ktorá doteraz pozostávala zo siedmich modelov s krátkym polomerom otáčania v hmotnostných triedach 1,7 až 9,5 tony.

kompaktné rýpadlo volvo ecr18e

Kompletný balík pre maximálny profit


minirýpadlo volvo Údržba strojov série E je veľmi rýchla vďaka zavesenej palivovej nádrži špecifickej pre techniku Volvo, ktorá ponúka neuveriteľne jednoduchý prístup k priehradke s motorom a ľahko identifikovateľné body dennej kontroly. Okrem toho 50-hodinový interval mazania týchto strojov prispieva k dosiahnutiu najdlhšej životnosti vo svojej triede. Motor môže byť tiež vybavený funkciami automatického voľnobehu či automatického vypínania, čo pomáha pri znížení hluku, prevádzkových nákladov a spotreby paliva. Je to tiež jedinečná cesta k vyššej hodnote pri ďalšom predaji. Rovnako ako u všetkých modelov Volvo, aj k strojom série E možno doplniť široký sortiment prídavných zariadení, či už rýchloupínače, lopaty, zbíjačky alebo originálne diely Volvo.

Viac informácií a kontaktné informácie na predajcov nájdete na stránke volvoce.com.

 

Hlavné špecifikácie:

    EC15E ECR18E  EC18E  EC20E
Prevádzková hmotnosť kg  1 640  1 700  1 810  1 965
Výkon motora (celkový) kW 12 12 12 12
Objem lopaty l 36 36 36 63
Výška stroja mm  2 335  2 300  2 335  2 335
Šírka stroja mm  995  995 - 1 352  995 - 1 352  995 - 1 352
Vylamovacia sila, ISO daN  1 290 1 290  1 290   1 827
Vytrhávacia sila, ISO daN  795  795  795  1 229
Maximálna hĺbkový dosah mm  2 434 2 434  2 434   2 579
Max. výška vyklápania mm  2 588  2 588  2 588  2 796

*Niektoré z produktov nemusia byť dostupné pre všetky trhy. V rámci stratégie priebežného zdokonaľovania si vyhradzujeme právo meniť špecifikácie a dizajn bez predchádzajúceho upozornenia. Na obrázkoch nemusí byť stroj v štandardnej výbave.