Construction Equipment Slovensko

Spoločnosť Volvo CE predstavuje 100-tonové veľkoobjemové nákladné vozidlo

Úplne nový 95-tonový (100-tonový) model R100E od spoločnosti Volvo Construction Equipment nastaví novu latku v ťažobnom a banskom odvetví dizajnom, ktorého prvoradou prioritou sú celkové nízke náklady na vlastníctvo.

Svojou veľkosťou a kapacitou je nové veľkoobjemové nákladné vozidlo R100E najväčší model v ponuke spoločnosti Volvo Construction Equipment a sľubuje zníženie prevádzkových nákladov pre zákazníkov optimalizovaním produktivity, prevádzkového času a pohodlia obsluhy.

Tento prelomový model je vytvorený na spoľahlivých základoch a jeho korene siahajú až do roku 1919. Závod spoločnosti Volvo CE v Motherwell už takmer 70 rokov navrhuje, vyrába a distribuuje veľkoobjemové nákladné vozidlá. Model R100E bol vytvorený na základe takmer storočného špičkového strojárstva, preto sa mu nevyrovná žiaden stroj.

Odvezte viac, zarobte viac


Volvo Rigid Hauler R100E T2Vďaka skutočnému užitočnému zaťaženiu v objeme 100/95-ton umožňuje najnovšia hviezda vozového parku Volvo prevádzkovateľom rýchlejšie plniť výrobné ciele. Výnimočný výkon modelu R100E zabezpečuje prémiový motor s výkonom 783 kW (1 075 k). Kombinovaná pohonná jednotka poskytuje vysoký krútiaci moment, prvotriedny výkon a špičkový ťah pre optimálnu trakciu. Ovládanie pohonnej jednotky a moment stroja zabezpečuje nová technológia Volvo Dynamic Shift Control, ktorá automaticky prispôsobuje body radenia prevodovky v závislosti od pracoviska a prevádzky.

Model R100E je určený na ťažobné a banícke aplikácie na akomkoľvek povrchu, kde sú zásadné prevádzkové náklady. Zákazníci môžu s vozidlom R100E očakávať úsporu na jeden náklad vďaka jeho karosérii v tvare písmena V s kapacitou 60,4 m3 na optimálne udržanie nákladu a minimálne spätné prevážanie materiálu. Profil nakladania uznávaný v rámci odvetvia umožňuje obsluhe spĺňať konzistentné priemerné cieľové užitočné zaťaženie (95 ton) a systém rýchleho vyklápania zabezpečuje krátke časy cyklov a tým celkovo efektívny výkon.

Spoločnosť Volvo stavia na vysokej kapacite a rýchlosti prepravy svojho veľkokapacitného nákladného vozidla s inteligentnými monitorovacími systémami. Palubný vážiaci systém (OBW) je integrovaný systém, ktorý zabezpečuje, že stroj preváža optimálnu bezpečnú užitočnú záťaž, čím ešte viac optimalizuje produkciu a minimalizuje prevádzkové náklady. Deje sa tak prostredníctvom externe nainštalovaných tlakových snímačov, ktoré monitorujú a vysielajú štatistiky o stroji na palubný displej obsluhy. Okrem toho, že sa informácie o stroji dajú v reálnom čase zobraziť na palubnom displeji, dá sa k nim získať prístup aj na diaľku prostredníctvom telematického systému CareTrack® od spoločnosti Volvo, čo obsluhe a správcom vozových parkov pomáha zlepšovať plánovanie.

Zákazníci, ktorí sa zaujímajú o zvyšovanie produktivity v rámci existujúcich a budúcich projektov, môžu za pomoci miestneho predajcu produktov značky Volvo využiť systém Volvo Site Simulation. Systém zákazníkom poskytuje cenné informácie o ich strojoch, výbere v rámci vozového parku a konfigurácii pracoviska, čo im pomôže pri maximalizovaní produktivity a lepšej správe vlastníctva a prevádzkových nákladov.

Trvanlivý vďaka dizajnu


Doba prevádzky a produktivita sú stredobodom odolnej konštrukcie stroja, ktorá sa pýši vysokou úrovňou ochrany komponentov a dlhšími cyklami životnosti pre väčšie intervaly medzi plánovanou údržbou.

Model R100E ponúka dokonalú stabilitu, vďaka ktorej má obsluha vozidlo pod kontrolou aj v tom najťažšom teréne. Robustné veľkoobjemové nákladné vozidlo má nízko položené ťažisko a je vybavené odborne navrhnutou karosériou a podvozkom, ktoré fungujú v dokonalom súlade so vzperou McPherson s nižším priečnym závesom predného odpruženia a novým systémom riadenia, pri ovládaní ktorého je potrebné len malé úsilie. Obsluha môže jednoducho manévrovať v ostrých zákrutách vďaka ľahko ovládateľnému intuitívnemu riadeniu, ktoré zabezpečuje externe namontovaný regulačný ventil Orbitrol ovládaný pilotným ventilom.Volvo Rigid Hauler R100E T2

Okrem toho, že je model R100E navrhnutý na dosahovanie optimálneho výkonu a produktivity pri zachovaní vysokej úrovne pohodlia obsluhy, ovládanie a stabilita stroja sľubujú aj zníženie nákladov na opravy. Predné odpruženie je široké, aby absorbovalo nárazy nákladu a povrchu podkladu a chránilo dôležité konštrukčné prvky stroja. Detaily konštrukcie sú evidentné aj na ráme stroja v tvare konského chomúta, ktorý stroju poskytuje flexibilitu pri jazde po nerovnom teréne. Rám, vyrobený z oceľových nosníkov s komorovým profilom, disponuje oceľovými odliatkami vysokej pevnosti na najviac namáhaných miestach, ktoré absorbujú nárazy. Všetky otvory v ráme sú zapuzdrené kvôli dodatočnej ochrane. Výrazné investície boli vynaložené na dôkladné testovanie rámu a karosérie, ktoré zahŕňalo únavové zaťaženie podvozka rovné 60 000 hodinám zaťaženia. Vďaka karosérii vyrobenej z ocele tvrdosti 400-HBW s vysokou odolnosťou voči nárazom a opotrebovaniu dosahuje veľkoobjemové nákladné vozidlo R100E dlhodobý výkon.

Voľba operátora


Okrem toho, že model R100E poskytuje vysokú efektívnosť, do popredia kladie produktivitu obsluhy, ktorá začína v kabíne s certifikátom ROPS/FOPS. Kabína zabezpečujúca menšie vibrácie a nižšiu úroveň vonkajšieho hluku je upevnená na viskóznych izolačných upevňovacích bodoch, vďaka čomu sa zvyšuje kvalita jazdy.

Volvo Rigid Hauler R100E T2

Zo sedadla obsluhy, ktoré sa nachádza na ľavej strane kabíny, môže obsluha sledovať pracovisko a okolie cez veľkú presklenú plochu a nízke skosené čelné sklo. Dobrú viditeľnosť dopĺňa 360° systém sledovania okolia, ktorý zabezpečuje systém Volvo Smart View. tento systém využíva viacero z vonku namontovaných širokouhlých kamier, ktoré vytvárajú pohľad na vozidlo a okolitý pracovný priestor z vtáčej perspektívy, ktorý sa zobrazuje na palubnom displeji. Výhody tohto 360° systému presahujú zvýšenú bezpečnosť obsluhy a pracovníkov na pracovisku. Systém okrem toho zmierňuje alebo eliminuje kolízie s inými objektmi, čím sa minimalizuje poškodenie stroja a pneumatík, najmä pri cúvaní, keďže obsluhe umožňuje bezpečne sa vyhýbať prekážkam. Znížením rizika náhodného poškodenia stroja sa znižujú náklady na opravy a predlžuje sa prevádzkový čas.

Všetky displeje a ergonomicky umiestnené ovládacie prvky sa nachádzajú v dosahu plne nastaviteľného sedadla Volvo so vzduchovým pružením, ktoré sa dá jednoducho nastaviť v závislosti od postavy obsluhy. Kabína je vybavená systémom tlakovania a ovládania klimatizácie, ako aj množstvom úložného priestoru, vďaka ktorému je v kabíne menší neporiadok a menej rušivých elementov.

Rovnako ako je tomu u všetkých strojov Volvo, aj veľkoobjemové nákladné vozidlo je skonštruované so zameraním na bezpečnosť, ktorá je integrovaná v každom aspekte tohto výkonného stroja. Na ochranu obsluhy aj pracovníkov na pracovisku sú všetky systémy stroja, napríklad núdzové vypínače, jednoducho prístupné. Retardér prevodovky a inhibítor neutrálu zaisťujú bezpečné ovládanie stroja pri zjazde z kopca a ochrana motora pred nadmernými otáčkami automaticky spomaľuje stroj na bezpečné prevádzkové hodnoty.

Jednoduchá kontrola


Volvo Rigid Hauler R100E T2Na zistenie potenciálnych problémov a zaistenie dlhej životnosti sa vyžadujú pravidelné servisné kontroly. Servisné kontroly a bežná údržba stroja R100E sú jednoduché vďaka protišmykovým schodíkom a bezpečným plošinám a stroj sa vďaka nim vráti späť do práce v najkratšom možnom čase. Všetky servisné body sú strategicky zoskupené a umiestnené v dosahu zo zeme a servisnej plošiny, vďaka čomu je údržba a nastavenie stroja jednoduché a bezpečné. Dizajn kolesa s priamym upevnením na ráfe poskytuje bezpečnú a rýchlu montáž a demontáž. Vnútri kabíny získate prístup k diagnostickým údajom najvyššej úrovne prostredníctvom používateľsky príjemnej prístrojovej dosky na dosiahnutie rýchlej analýzy a riešení. Vďaka prístrojovému panelu môže obsluha rýchlo monitorovať stav stroja a sledovať informácie o tlaku a teplote v systéme, spotrebe paliva, diagnostike motora, diagnostike prevodovky a diagnostike ovládacej jednotky vozidla (VCU).

Model R100E okrem toho disponuje aj systémom s vysokou úrovňou filtrácie oleja, ktorú zabezpečujú magnetické nasávacie filtre na každom hydraulickom funkčnom systéme, ako aj tlakovou filtráciou systému riadenia, v brzdovom čerpadle a chladiacich jednotkách zadných bŕzd. Primárne a sekundárne palivové filtre namontované na motore tvoria kombináciu s pokročilou dvojfázovou filtráciou oleja na odstránenie škodlivých kontaminantov. Model R100E, vybavený množstvom odolných prvkov poskytujúcich dokonalú ochranu, optimalizuje prevádzku a predlžuje intervaly údržby, čím znižuje prevádzkové náklady.

V zriedkavých prípadoch, keď vozidlo R100E vyžaduje viac pozornosti než pri bežnej údržbe, sú experti spoločnosti Volvo vždy poruke, aby poskytli odbornú radu prostredníctvom rozsiahlej infraštruktúry predajcov a technikov. Vďaka lokálnym znalostiam v kombinácii s globálnymi skúsenosťami z ťažobného priemyslu ponúka spoločnosť Volvo množstvo riešení pre zákazníkov, od správ o telematike stroja, cez službu Volvo Service Agreements (VSA) až po predĺžené záruky, s cieľom zvýšiť ziskovosť počas celej životnosti stroja.

Hlavné špecifikácie:

Užitočné zaťaženie, kg/lb 95000 / 209,439
Objem konštrukcie, SAE 2 : 1 objemu haldy m3/ y3 60,4 / 79
Čistá hmotnosť, kg/lb 69550 / 153,331
Hrubá hmotnosť, kg/lb 164550 / 362,770
Motor Cummins QST30 CAC (Tier 2/Stage II)
Maximálny hrubý výkon motora kW/hp 783 / 1,050
...pri otáčkach motora (ot./min.) 2100
Max hrubý krútiaci moment podľa normy SAE J1349, Nm/lbf ft 4 631 / 3,416
...pri otáčkach motora (ot./min.) 1300
Maximálna rýchlosť, km/h / mph 50 / 31.1

Poznámka: obrázky si môžete priamo stiahnuť v tejto tlačovej správe kliknutím sem.