Construction Equipment Slovensko

Volvo ECR355E: bez kompromisov vo výkone

Nová séria rýpadiel E od spoločnosti Volvo Construction Equipment ponúka až 10 % zvýšenie palivovej účinnosti, výrazné zvýšenie sily pri rýpaní a zdvíhaní, ovládateľnosť a dokonalú prevádzkyschopnosť na zabezpečenie najvyššieho štandardu produktivity a výkonu.

Predstavujeme nové rýpadlo ECR355E s krátkym polomerom otáčania od spoločnosti Volvo Construction Equipment. Najnovší prírastok skonštruovaný na základoch série E je výkonný a presný. Tento 35 tonový stroj je ideálny partner na kladenie potrubia, inštalácii výkopového debnenia a na pomocné práce.

Srdce toho robustného stroja tvorí certifikovaný motor Volvo Stage IV/Tier 4 Final. Kombináciou vysokého krútiaceho momentu a nízkych otáčok poskytuje motor Volvo D8 výkon 180 kW (241 koní) a až 10 % zvýšenie palivovej efektívnosti, vďaka čomu zákazníci spravia v kratšom čase viac práce. Pokročilý elektrohydraulický systém v spolupráci s výkonným motorom Volvo znižuje spotrebu paliva a objem emisií a zabezpečuje rýchlejšiu a plynulejšiu prevádzku. Ku kratším časom cyklov prispieva aj funkcia voľnej polohy výložníka, ktorá šetrí výkon čerpadla pri spúšťaní výložníka.

Udržanie vysokého výkonu a nízkych prevádzkových nákladov stroja ECR355E zabezpečuje integrovaný systém pracovného režimu Volvo. V závislosti od pracovnej úlohy si môže operátor vybrať jeden z režimov I (voľnobežný), F (jemné ovládanie), G (všeobecné nastavenie), H (náročná prevádzka) a P (maximálny výkon). Nový režim ECO využíva najnovšiu technológiu regulácie čerpadla, ktorá ešte viac zvyšuje palivovú efektívnosť bez straty výkonu vo väčšine prevádzkových podmienkach.

Krátke otáčanie, veľký potenciál

Volvo ECR355E dokáže spraviť viac nie len s menšou spotrebou paliva, ale aj s menšou námahou. Napríklad elektrohydraulický systém ponúka výrazné zvýšenie zdvižnej kapacity aj sily rýpania. Vďaka schopnosti kopania, prenášania a nakladania väčšieho objemu materiálu dosahuje stroj ECR355E vyššiu produktivitu v rámci širšieho spektra aplikácií a podmienok.

Od cestných stavebných prác až po ťažké práce súvisiace s infraštruktúrou – stroj ECR355E sa prispôsobí pracovisku vďaka odolnej konštrukcii a množstvu štandardných a voliteľných prvkov, ako je napríklad zhrňovacia radlica Volvo, rýchlospojka, pomocná hydraulika a voliteľný dvojdielny výložník. Na lepšie prispôsobenie rôznym pracovným špecifikáciám možno stroj Volvo ECR355E vďaka jeho kompaktnej veľkosti jednoducho prepraviť z jedného miesta na druhé. Na výber je voliteľný úzky a dlhý podvozok, ktorý zlepšuje mobilitu stroja. Stroj ECR355E okrem toho disponuje zvýšeným prietokom hydraulickej kvapaliny, ktorý zabezpečuje presnejšie ovládanie pri vyrovnávaní a kombinovaných operáciách. Synchronizovaný výložník a rameno napomáhajú jednoduchosti pohybu pri simultánnej jazde a zdvíhaní a prispievajú k vyššej kvalite vyrovnávania.

Na zlepšenie a zachovanie produktivity na pracovisku ponúka spoločnosť Volvo služby produktivity. Správanie operátora, usporiadanie staveniska a konfigurácia stroja – to je len niekoľko z mnohých faktorov v rámci služieb produktivity, ktoré možno vyladiť na zvýšenie produktivity. Zákazníci si môžu vybrať z rôznych voliteľných možností stroja, asistentských riešení a školiacich balíkov na zlepšenie výkonu svojho strojového parku Volvo, ktoré im pomôžu viac spraviť a viac zarobiť.

Spravte viac – pohodlne

Najnovšie rýpadlo série E zvyšuje latku ovládateľnosti a pohodlia operátora množstvom nových funkcií, ktoré zjednodušujú manévrovanie v stiesnených priestoroch na pracovisku. V kabíne Volvo s nízkou úrovňou hlučnosti zabezpečujú prispôsobené režimy citlivosti joystickov, že stroj robí presne to, čo chce operátor. Hydraulický systém je vyladený pre motor Volvo D8, čím sa ešte viac zvyšuje výkon rýpadla a zlepšuje sa jeho ovládateľnosť. Ovládateľnosť a jednoduchosť prevádzky zvyšuje aj rozhranie HMI (Human Machine Interface), čo je elektronický systém, ktorý umožňuje operátorom jemné vyladiť funkcie a nastavenia pomocou monitora a klávesnice. Vďaka ergonomickým ovládacím prvkom a zjednodušeným prepínačom integrovaným v klávesnici je operátor prepojený s technológiou a spoločne vytvárajú jedno kompaktné pracovné prostredie.

Zo špičkovej kabíny Volvo s certifikátom ROPS má operátor dokonalý rozhľad okolo stroja vďaka veľkým oknám a úzkym stĺpikom. Voliteľná funkcia Volvo Smart View kombinuje štyri kamery namontované na vonkajšej strane, ktoré vytvárajú pohľad na stroj z vtáčej perspektívy zobrazujúci sa na monitore. Systém umožňuje operátorovi sledovať všetky okolité oblasti, čo je výhoda pri práci v stiesnených priestoroch.

Ergonomicky navrhnutá kabína disponuje aj veľkým vertikálnym čelným sklom, ktoré poskytuje lepší výhľad a vyššiu bezpečnosť. Veľké predné okno možno jednoducho zrolovať nahor a spodnú časť možno prakticky odstrániť a uložiť vnútri kabíny. Praktickosť a pohodlie zvyšuje pokročilý systém klimatizácie, ktorý možno jednoducho nastaviť pomocou osempalcového LCD displeja. Prvotriedny systém cirkulácie vzduchu a rozmrazovania urýchľuje proces zohriatia a ochladenia kabíny pre pohodlnejšie prostredie. Medzi ďalšie prvky štandardnej výbavy patrí nastaviteľné sedadlo, veľký priestor na nohy a tlmiče vibrácií, vďaka ktorým bude operátor odpočinutý, pozorný a sústredený.

Vynikajúce výsledky v každých podmienkach

Vďaka vysokej úrovni produktivity a kontroly je tento odolný stroj vždy k dispozícii a pripravený na prácu. Stroj ECR355E disponuje podvozkom s rámom v tvare X s hornými valcami z kovanej ocele a odolným výložníkom a ramenami, ktoré zabezpečujú udržateľnú prevádzkyschopnosť a životnosť. Široké dvere technického priestoru poskytujú voľný prístup z úrovne zeme k základným bodom údržby vrátane tlakových ventilov čerpadla, filtrov a systému chladenia. Vďaka logicky zoskupeným mazivovým rozvodom, protišmykovým povrchom a množstvu úchytov sa môžu operátori vrátiť späť k práci rýchlo a bezpečne.

Na demolačné a iné náročné aplikácie ponúka Volvo balíky spevnených a ochranných dielov na ochranu strojov. Zákazníci si môžu vybrať z množstva možností vrátane krytov valcov výložníka a lopaty, odolných bočných dverí, spevnených spodných krytov, ochrany otočného prstenca a balíkov ochrany kabíny pred padajúcimi predmetmi (FOG).

Okrem služieb produktivity ponúka spoločnosť Volvo aj služby prevádzkyschopnosti, ktoré sú určené na zníženie nákladov na opravu a predchádzanie neplánovaným prestojom. S využitím inovatívnej technológie predajcovia Volvo na diaľku monitorujú stroje zákazníkov. Akékoľvek problémy je možné diagnostikovať včas a prijať nápravné opatrenia pre udržateľné riešenie.

Viac ako stroj

Spoločnosť Volvo poskytuje kompletný sortiment prípojných zariadení a riešení pre zákazníkov na podporu nového stroja ECR355E, ktoré maximalizujú časy cyklov a produktivitu. Vďaka systému riadenia rýchlospojok a prípojných zariadení Volvo dokážu operátori jednoducho meniť hydraulické lámače, lopaty na všeobecné účely, lopaty pre náročné podmienky, hydraulické kliešte a výklopný rotátor Steelwrist®.

Spoločnosť Volvo ponúka kompletný sortiment rýchlospojok, ktorý zahŕňa rýchlospojku typu S, univerzálnu rýchlospojku a rýchlospojku SteelWrist® Volvo. Výklopné rotátory inštalované vo výrobe disponujú špeciálnymi joystickmi a farebným displejom, ktoré sú plne integrované do systému stroja. Výklopné rotátory sú dokonale zladení s novou sériou lopát rýpadiel Volvo Aggressive Cut. Na dosiahnutie správneho prietoku a tlaku hydraulických prípojných zariadení, ako sú kosačky, brúsky, nožnice, drviče a výklopné rotátory, možno stroj vo výrobe vybaviť rozličnými hydraulickými rozvodmi, napríklad potrubím pre lámače a nožnice, ako aj potrubím pre rotátor.

Systém riadenia prípojných zariadení chránený heslom umožňuje uložiť až 20 rôznych prípojných zariadení. Používateľsky prívetivý systém umožňuje operátorovi vopred nastaviť správny prietok a tlak hydraulickej kvapaliny pomocou displeja v kabíne, a naplno tak využívať potenciál prípojných zariadení.

Spoločnosť Volvo s cieľom zredukovať prestoje a potrebu profesionálneho servisu aktívne reaguje na požiadavky zákazníkov a zabezpečuje kompletnú podporu potrieb spojených so servisom a údržbou, a to prostredníctvom lokálnych dielní a servisných dodávok na pracovisku. Okrem toho sú originálne diely Volvo dôkladne testované a schvaľované s cieľom zaistiť životnosť a prevádzkyschopnosť stroja. Predajcovia Volvo pomáhajú zákazníkom využívať stroje naplno formou neobmedzeného prístupu ku kompletnej ponuke služieb, čím zabezpečujú maximálnu ochranu výnosov zákazníkov.

Špecifikácie ECR355E

Na základe nasledujúcej konfigurácie stroja: ECR355EL, dvojdielny výložník 6,2 m, rameno 2,55 m, pätka 700 mm.

Hlavné špecifikácie:

Motor D8J  
Prevádzková hmotnosť kg 34 100 - 38 000
lb 75 200 - 83 800 
Celkový výkon kW 180
hp (imp) 241 
… pri otáčkach motora ot./min. 1 800 
Objem lopaty m3 0,92 - 2,06
y3 1,24 - 2,69 
Zdvihový výkon, pozdĺž podvozka kg 12 680 
lb 27 490 
… pri dosahu/výške 6,0 / 1,5 
ft 20 / 5
Max. dosah rýpania mm 10 741 
ft in 35'3" 
Max. hĺbka rýpania mm 6 818 
ft in 22'4" 
Vylamovacia sila, SAE J1179 (normálna) kN 165 
lb 37 090 
Vylamovacia sila, SAE J1179 (zvýšená)
kN 179 
lb 40 240 
Trhacia sila, SAE J1179 (Normálna) kN 133
lb 29 900
Trhacia sila, SAE J1179 (zvýšená)
kN 144 
lb 32 370 
Celková šírka mm 3 340 
ft in 10'11" 
Polomer vysokého otáčania mm 1 900
ft in 6'3"