Construction Equipment Slovensko

Stredne veľké kolesové nakladače ponúkajú 20 % úsporu paliva

Modernizované kolesové nakladače Volvo L60H, L70H a L90H sú všestranné agregáty ponúkajúce až o 20 % lepšiu úsporu paliva, pridanú univerzálnosť a nižšie prevádzkové náklady počas celej doby životnosti.

Volvo wheel loader L60H T4F

Je ťažké si predstaviť, že stredne veľké kolesové nakladače od spoločnosti Volvo Construction Equipment by sa dali ešte zdokonaliť, ale modernizované modely L60H, L70H a L90H ponúkajú celkové vylepšenia. Spoločnosť Volvo CE ako prvý výrobca, ktorý pred viac ako polstoročím spopularizoval koncepciu kolesových nakladačov, využila svoje dlhoročné technické skúsenosti a zostrojila modernizované modely, ktoré sa ľahšie používajú, a optimalizovala základné vlastnosti každého stroja Volvo: dobrú úsporu paliva, produktivitu, spoľahlivosť a bezporuchovosť. Séria H ďalšej generácie je teraz neprekonateľným kolesovým nakladačom, ktorý vám názorne dokáže, že Volvo CE zostáva lídrom vo svojom odvetví.

Až o 20 % efektívnejšie

Kolesový nakladač Volvo L90H T4FJednou z oblastí, ktorá zaznamenala najväčšie zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom, je úspora paliva – stredne veľké kolesové nakladače sú až o 20 % úspornejšie. S výkonnými motormi a inteligentnou hydraulikou ako charakteristickou funkciou série H je kľúčovým faktorom vo zvýšení úspory paliva v nových modernizovaných modeloch funkcia uzamknutia. Táto voliteľná funkcia eliminuje straty v meniči krútiaceho momentu vytvorením priameho pohonu medzi motorom a prevodovkou, ktorý efektívnejšie spolupracuje s nápravami. Zámok meniča krútiaceho momentu je tiež automatický, nevyžaduje si obsluhu zo strany operátora a dá sa prispôsobiť tak, aby ďalej zlepšoval doby cyklu a spotrebu paliva. Efektivitu každého pracovného cyklu zlepšuje zvýšená maximálna rýchlosť 50 km/h, čo uľahčuje funkcia uzamknutia. Vďaka tejto funkcii, ktorá je k dispozícii na kolesových nakladačoch L70H a L90H, môžu operátori očakávať lepšiu odozvu pohonu, lepšiu stúpavosť, rýchlejšie nakladanie a prevážanie, ako aj plynulejšiu jazdu.
Aby daná aplikácia zodpovedala terénnym podmienkam, operátor si môže jednoducho upraviť ovládanie ťažnej sily na obvode kolesa, čo nielen šetrí palivo, ale aj znižuje opotrebovanie pneumatík a zabraňuje preklzovaniu kolies pre efektívne plnenie lopaty. Pre najlepšie využitie výkonu motora vo všetkých aplikáciách je séria H vybavená funkciou Smart Control, ktorá zaručuje, že vo všetkých situáciách sa aplikuje správny krútiaci moment. Pedál Eco medzitým tiež znižuje spotrebu paliva, a to vďaka mechanickej spätnej sile, ktorá operátora nabáda, aby ubral plyn, keď sa otáčky motora chystajú prekročiť optimálny prevádzkový rozsah.

Nabitý technológiami pre vysokú produktivitu

Vynikajúca stabilita stroja podporuje produktivitu. Novo optimalizovaná nakladacia jednotka a prepracovaný systém protizávaží pre veľké zaťaženie zaisťujú, že zostanú stabilné bez ohľadu na terén. Model L90H má aj o 73 mm vyššiu zdvíhaciu výšku a o 3 % vyššie zaťaženie pri prevrátení.
Na akúkoľvek výzvu nie sú pripravené len modely L60H, L70H a L90H – z pohodlia a bezpečnosti kabíny Volvo je operátor tiež pripravený na produktívnu pracovnú zmenu. Na podporu produktivity je kabína Volvo priestranná, s premiestneným zapaľovaním pomocou kľúča pre jednoduchšie používanie, ergonomickými ovládacími prvkami a dobrým výhľadom na prídavné zariadenie a okolité stavenisko. Výhľad ďalej zlepšujú prepracované bočné zrkadlá a cúvacia kamera, ako aj voliteľná predná kamera.
Ovládateľnosť zaisťuje riadenie s elektrickým posilňovačom. Táto voliteľná funkcia poskytuje operátorovi úplnú kontrolu nad hydraulickými funkciami, ktorá uľahčuje prepínane medzi lineárnym a jednopákovým riadením. Pokiaľ ide o obsluhu, operátor si môže vybrať z troch hydraulických nastavení, aby si pákové ovládanie prispôsobil podľa svojich preferencií. Páka obsahuje aretačnú tretiu funkciu, automatické zastavenie výložníka v naprogramovanej polohe, návrat do uhla rezu, ako aj vyrovnanie lopaty z vyklápacej aj naberacej polohy. Pomocou ľahko čitateľného displeja Contronics má operátor kompletný prehľad o najdôležitejších informáciách o stroji a môže vykonávať rôzne konfigurácie, a to všetko z pohodlia nastaviteľného sedadla podľa vlastného výberu.

Všestranné stroje

Nová generácia kolesových nakladačov L60H, L70H a L90H je nielen efektívna, ale vďaka ťahadlu Torque Parallel (TP) aj vhodná na širokú škálu aplikácií. Ťahadlo TP, ktoré majú spoločné kolesové nakladače série H – od L60H do L220H – kombinujú výhody tyče v tvare Z a paralelného ťahadla pre vysoký rozpájací moment a vynikajúci paralelný pohyb v rámci celého zdvíhacieho rozsahu. Operátor má úplnú kontrolu nad nákladom, čo zaisťuje, že zostane vyrovnané počas celej prevádzky pre zvýšenú bezpečnosť a produktivitu.
Kolesový nakladač Volvo L90H T4F Nezáleží, akú úlohu máte pred sebou, Volvo má nástroje, ktoré ju zvládnu. Modernizovaná séria H je kompatibilná so širokým sortimentom účelových prídavných zariadení vrátane drapákov, zametačov, ramien pre manipuláciu s materiálom, snežných pluhov, ako aj zákazkových prídavných zariadené pre špecifické potreby. Od ľahkého materiálu k ťažkým skalám, na stroje pasujú rôzne lopaty Volvo, napríklad univerzálna lopata, nivelačná lopata, lopata na šrot, lopata na ľahký materiál. Odomknutím použitia viacerých prídavných zariadení môže operátor vymeniť nástroje za pár sekúnd pomocou držiaka prídavných zariadení Volvo, ktorý je vybavený optickým indikátorom potvrdzujúcim, že prídavné zariadenie je zabezpečené a pripravené na použitie. Na využívanie prídavných zariadení s hydraulickým pohonom môžu byť modely L60H, L70H a L90H vybavené voliteľnou treťou a štvrtou funkciou. Všestrannosť zvyšujú aj paletizačné vidly ponúkajúce vysokú viditeľnosť a výhodu ťahadla TP a paralelného zdvihu. Vidlice Volvo, ktoré sú ideálne na manipuláciu s paletami a materiálom, majú konštrukciu pre veľké zaťaženie, vďaka ktorej sa stroje môžu pohybovať po pracoviskách, ako napríklad skládky, sklady a prístavy.

Stále v pohybe


Vlastníci si určite všimnú nielen pokles účtov za palivo, ale môžu očakávať aj pokles výdavkov spojených s údržbou a náhradnými dielmi, a to vďaka odolnej konštrukcii stroja vyžadujúcej minimálnu údržbu, ktorá predlžuje disponibilitu stroja a zvyšuje bezpečnosť operátora. Modernizované kolesové nakladače série H preslávené svojou spoľahlivosťou sú zostrojené so špičkovým silným rámom a stredovým kĺbovým závesom, ktoré v kombinácii s ideálne vyladeným originálnym hnacím ústrojenstvom Volvo dosahujú dlhotrvajúci výkon. Zlepšený chladiaci výkon reguluje teplotu komponentov pre väčšie využitie stroja pri použití prídavných zariadení, ktoré kladú vysoké nároky na hydrauliku. Spolu s voliteľným vonkajším chladením náprav – ideálnym pre náročné aplikácie – tieto dve funkcie zdvojnásobujú intervaly výmeny oleja, čo má za následok dlhšiu dobu bezporuchovosti a nižšie náklady na údržbu. Medzitým sa znižuje opotrebovanie komponentov vďaka novej voliteľnej funkcii odloženého vypnutia motora, ktorá motor vypne, až keď sa turbodúchadlo ochladí na ideálnu teplotu.

Jednoduchý servis a podpora

Kolesový nakladač Volvo L90H T4FNa maximalizáciu doby bezporuchovosti sa kapota motora ovláda elektronicky, čím ponúka prístup k zoskupeným servisným miestam a chladiču z úrovne zeme, a umožňuje tak rýchle a bezpečné vykonanie servisu. Nová inštalácia chladiča sa teraz vysúva pre ľahké čistenie, zatiaľ čo premiestnené hrdlá znižujú čas strávený plnením motorového a prevodového oleja. Okrem toho boli zábradlia a schodíky natreté na oranžovo, čo personálu údržby a operátorom pomáha v navigácii okolo stroja. Tieto prvky pomáhajú vrátiť stroj čo najskôr späť do práce. Bezpečnosť ďalej podporujú trojbodový výstupný rebrík a protišmykové schodíky, ako aj masívne a strategicky umiestnené zábradlia.
Na zníženie celkových nákladov na vlastníctvo a zvýšenie rentability počas celej životnosti stroja dodáva Volvo kompletný sortiment zákazníckych riešení – od originálnych náhradných dielov Volvo, zákazkových prídavných zariadení, až k správam o efektivite a proaktívnemu monitorovaniu stroja. Zákazníci si môžu jednoducho vybrať z rôznych služieb Volvo a súhrnne ich zahrnúť do zmluvy o službách Volvo.
Modernizované kolesové nakladače série H sú produktívne agregáty navrhnuté na dosiahnutie najnižších nákladov na tonu. So štyrmi kľúčovými faktormi – nízkou spotrebou paliva, vysokou produktivitou, spoľahlivosťou a bezporuchovosťou – sú novo modernizované kolesové nakladače Volvo L60H, L70H a L90H silou, s ktorou treba počítať.

Hlavné špecifikácie:

 L60H T4f
L70H T4f
L90H T4f
Statické zaťaženie pri prevrátení v plnom otočení kg 7 630 8 500 9 700
Objem lopaty m3 1.6 - 5.0 1.8 - 6.4 2.1 - 7.0
Drapáky na guľatinu m2 0.7 - 1.3 0.9 - 1.5 1,3–2,4
Prevádzková hmotnosť kg
11 000 - 13 600 12 700 - 15 500 14 500 - 17 300
Vylamovacia sila kN 84.9 96.5 137.7
Motor
D6J D6J D6J
Maximálny výkon pri ot./min. 1 500 - 1800 1 400 - 1 700 1 400 - 1 700
. . . SAE J1995, celk. kW 122 127 137
. . . ISO 9249, SAE J1349, čistý kW 122 127 137
Max. krútiaci moment pri ot./min. 1 500 1 400 1 400
. . . SAE J1995, celk. Nm 820 853 934
. . . ISO 9249, SAE J1349, čistý Nm 820 853 934
Pneumatiky
 17.5 R25, 20.5 R25 600/65 R25  20.5 R25 600/65 R25  20.5 R25 600/65 R25

L60H: na základe 2,1 m³ lopaty STE P BOE

L70H: na základe 2,4 m³ lopaty STE P BOE

L90H: na základe 2,8 m³ lopaty STE P BOE

Február 2018

Poznámka: obrázky si môžete priamo stiahnuť v tejto tlačovej správe kliknutím sem.