Construction Equipment Slovensko

Vytvorené tými najlepšími: predstavujeme najnovší stroj na manipuláciu s materiálom – Volvo EW240E

Spoločnosť Volvo Construction Equipment vytvorila na základe bohatých skúseností doteraz najsilnejší a najinovatívnejší stroj na manipuláciu s materiálom – EW240E.

Nový stroj na manipuláciu s materiálom EW240E od spoločnosti Volvo Construction Equipment, vyrobený vo výrobnom závode spoločnosti Volvo, je špeciálne navrhnutý pre odpadový a recyklačný priemysel. Je to výkonný a spoľahlivý partner pre náročné pracovné podmienky. Tento univerzálny stroj sľubuje maximálnu produktivitu a flexibilitu vďaka svojim vyskúšaným a otestovaným funkciám.

Stroj na manipuláciu s materiálom EW240E váži 26 ton a poháňa ho motor Volvo Tier 4 final, ktorý poskytuje 129 kW (173 koní) a maximálny krútiaci moment 850 Nm už pri 1 350 ot./min. Vďaka svojmu 6,5-metrovému rovnému výložníku a zahnutému ramenu má stroj impozantný dosah viac ako 11 metrov. 

Špeciálne vytvorený na manipuláciu s materiálom

Stavajúc na desaťročiach technickej výnimočnosti, stroj na manipuláciu s materiálom EW240E je špeciálne vytvorený na manipuláciu s materiálom. Vďaka osvedčeným komponentom bežných u ostatných kolesových rýpadiel Volvo mali technici spoločnosti Volvo čas na zdokonaľovanie nového stroja, aby spĺňal špecifické požiadavky na manipuláciu s materiálom. AJ keď je najnovší stroj vytvorený na základe overeného dizajnu jeho predchodcov, disponuje množstvom nových prvkov, ktoré boli dôkladne testované v skutočných podmienkach.

Stroj na manipuláciu s materiálom EW240E je navrhnutý tak, aby poskytoval vysokú produktivitu a krátke prestoje. Je ideálny na použitie v podmienkach, kde sa vyžaduje optimálny dosah a dokonalá viditeľnosť. Stroj disponuje špeciálnou hornou konštrukciou a spevneným podvozkom, aby odolával silám pri triedení šrotu. Medzi ďalšie rozdiely v porovnaní so štandardným rýpadlom patrí hydraulická zdvíhacia kabína, štyri stabilizátory v štandardnej výbave, celogumové pneumatiky a prispôsobený rovný výložník, ktorý je dostatočne flexibilný na to, aby bol vybavený päťmetrovým zahnutým ramenom alebo štvormetrovým triediacim drapákom.

Výkon je vylepšený funkciou voľnej polohy výložníka a tlmením valca výložníka, ktoré minimalizujú trasenie a udržiavajú drapák na mieste, čím zvyšujú stabilitu. Ovládací systém a systém jemného brzdenia kývania drapáka fungujú spoločne počas simultánnych operácií, kým optimalizovaný systém hydrauliky poskytuje okamžitú odozvu.

Operátori môžu pracovať v pohodlí priestrannej kabíny, ktorá sa môže dvihnúť až päť metrov nad zem a zabezpečiť tak, výhľad vo výške očí. Aby bola práca vo výške stabilná, kabína okrem toho disponuje dvojitým tlmením na redukciu hluku a vibrácií. Stroj na manipuláciu s materiálom EW240E je vybavený systémom limitácie pohybu ramena, ktorý zabraňuje kolízii kabíny a drapáka. Ako extra bezpečnostnú funkciu ponúka spoločnosť Volvo voliteľnú funkciu limitácie výšky pri práci v interiéri. Nastupovanie do kabíny a vystupovanie z nej je jednoduchšie vďaka jasne sfarbenému zábradliu a schodíkom na výsuvných podperách.

Prirodzená všestrannosť

Prirodzene všestranný stroj na manipuláciu s materiálom EW240E možno nakonfigurovať z hľadiska interiéru aj exteriéru. Zákazníci môžu maximalizovať svoju produktivitu navrhnutím stroja špecificky určeného pre ich aplikáciu. Zákazník si môže napríklad vybrať zahnuté alebo rovné rameno, aby mali vždy najlepšie podmienky na prácu. Drapáky optimalizované prídavnými okruhmi inštalovanými z výroby pracujú v dokonalej harmónii so strojom Volvo a sú k dispozícii prostredníctvom výrobného závodu spoločnosti Volvo.

Okrem toho, že je stroj možné upraviť pre konkrétnu prácu, možno ho aj prispôsobiť viacerými možnosťami, ktoré budú najviac vyhovovať prevádzkovým požiadavkám zákazníkov. Vďaka veľkým preskleným plochám ponúka kabína zariadenia Volvo dokonalú viditeľnosť a bezpečnosť. Viditeľnosť môžu zákazníci zlepšiť funkciou Volvo Smart View alebo formou jednodielneho polykarbonátového okna s ochrannou fóliou. Systém Comfort Drive Control (CDC) poskytuje operátorovi zvýšenú úroveň pohodlia a možnosť riadiť stroj len pomocou kolieska na pákovom ovládači až do rýchlosti 20 km/h (12 mph) – nová funkcia pre rad kolesových rýpadiel Volvo. Modely EW220E a EW240E stroja na manipuláciu s materiálom je možné z výroby objednať bez stĺpika riadenia. Vďaka tomu môže operátor ovládať celý stroj vrátane výklopného rotátora a výsuvných podpier len pomocou pákových ovládačov.

E ako efektivita

Stroj na manipuláciu s materiálom EW240E je spôsobom fungovania inteligentný aj palivovo efektívny. Funkcia automatického voľnobehu, ktorá znižuje otáčky motora na voľnobežné otáčky, keď sú ovládacie prvky neaktívne v priebehu vopred nastavenej doby, a funkcia automatického vypnutia motora pomáhajú znižovať spotrebu paliva. Stroj na manipuláciu s materiálom EW240E vylepšený o režim ECO disponuje množstvom funkcií, ktoré zvyšujú palivovú efektívnosť a redukujú opotrebovanie stroja.

Na udržanie stroja na manipuláciu s materiálom EW240E v chode sa pri jeho navrhovaní myslelo na jednoduchosť jeho servisu. Na všetkých kolesových rýpadlách série E sú mazacie miesta zoskupené k sebe a filtre sú umiestnené za širokou kapotu motora, pričom všetky sú prístupné z úrovne zeme. So zlepšeným prístupom k miestam, ako sú chladiče a mriežka, je údržba jednoduchá, čo operátorom pomáha venovať sa svojej práci, aj keď sú na kolesách.

Vďaka tomu, že je celý stroj vyrobený vo výrobnom závode spoločnosti Volvo, majú zákazníci prístup k službám Volvo navrhnutým tak, aby zabezpečili maximálnu návratnosť investície. Od originálnych dielov a servisných technikov spoločnosti Volvo až po aktívne monitorovanie stroja a školenia operátorov: všetko je k dispozícii na jednom mieste.

Stroj na manipuláciu s materiálom EW240E

Hlavné špecifikácie:

Motor  Volvo D6J 
Prevádzková hmotnosť 
Rovný výložník, triediace rameno 4 m, dvojité pneumatiky Solideal 10.00-20, triediaci drapák s rýchlospojkou (1 500 kg)
kg 25 900 
lb 57 100 
Prevádzková hmotnosť 
Rovný výložník, zahnuté rameno 5 m, dvojité pneumatiky Solideal 10.00-20, 600 l drapák (1 600 kg)
kg 26 000 
lb 57 320 
Celkový výkon kW 129 
Hp (imp) 173 
… pri otáčkach motora ot./min. 1 800 
Max. dosah rýpania mm 11 000 
ft in 36'1" 
Max. rýchlosť km/h 20 
mph 12,4