Volvo Maszyny Budowlane Polska
Volvo Services Proactive monitoring

Proaktywny monitoring

Nawiąż łączność. Zwiększ dyspozycyjność.

Zwiększ dyspozycyjność maszyny

Aktywny Monitoring utrzymuje maszynę w ruchu.
Inteligentna usługa telematyki Volvo zdalnie monitoruje stan techniczny maszyny i pomaga unikać awarii.

Wyjątkowe korzyści

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zaprojektowaliśmy nasze maszyny. Zbudowaliśmy ją. A teraz chętnie się nią zaopiekujemy. Firma Volvo monitoruje stan maszyn należących do klientów, dzięki czemu mogą oni poświęcić więcej czasu na wykonywanie pracy.

Ograniczenie nieplanowanych przestojów

Drobne problemy warto wykrywać jak najwcześniej, zanim zmienią się w poważne awarie. Volvo na bieżąco zapewnia Ci wgląd w stan techniczny maszyny, pozwalając od razu dostrzegać i eliminować ewentualne usterki.

Oszczędność czasu i pieniędzy

  • Mając na względzie koszty, dealer może podpowiedzieć, czy maszyna wymaga natychmiastowej interwencji serwisu, czy też naprawę można wykonać przy okazji następnego przeglądu — unikając niepotrzebnego przejazdu do warsztatu.
  • Dzięki temu klient więcej czasu spędza na pracy, a mniej na czekaniu. Dzięki zdalnej diagnostyce technik przyjeżdża na miejsce odpowiednio przygotowany do wykonania zadania, co pozwala skrócić czas naprawy maszyny.

Dostosowane zalecenia

Dowiedz się, dlaczego usterki maszyny się powtarzają. Twój dealer może skorzystać z proaktywnego monitorowania, aby sprawdzić, jak eksploatowana jest maszyna i dlaczego niektóre działania mogą powodować problemy. Bez względu na ich przyczynę firma Volvo zaproponuje rozwiązanie dostosowane do konkretnego zastosowania.

Jak to działa?
  • Informacje z punktów danych maszyny są gromadzone przez CareTrack — system telematyczny Volvo — a następnie wysyłane do Centrum Dyspozycyjności Volvo.
  • Nasi analitycy przetwarzają otrzymane informacje i przesyłają wyniki do dealera Volvo.
  • Dealer kontaktuje się z klientem i sugeruje najlepszy plan działania.
Potwierdzone rezultaty

Od prostych przypomnień o kodach alarmowych po bardziej skomplikowaną diagnostykę — bierzemy pod uwagę wszystko, co może wpłynąć na dyspozycyjność maszyny. Oto kilka przykładów z praktyki naszych klientów, którym proaktywny monitoring pomógł uniknąć kosztownych przestojów.

//Przykład: Holandia

W Holandii proaktywne monitorowanie działa od 2015 roku i jest nim objętych ponad 100 maszyn. W roku poprzedzającym rozpoczęcie programu wystąpiło sześć awarii przekładni, a w roku 2017 takich awarii już nie było.

//Przykład: Wlk. Brytania

W ciągu ośmiu miesięcy używania funkcji Aktywny Monitoring we flocie maszyn w Wielkiej Brytanii udało się uniknąć 176 godzin nieplanowanych przestojów. A to oznacza, że „uratowano” aż 22 godziny dostępności maszyn w każdym miesiącu. Dzięki aktywnemu wsparciu oraz szybkim działaniom konserwacyjnym maszyny spędzają mniej czasu w warsztacie, a więcej na terenie robót, co skutkuje znaczącym zwiększeniem produktywności.

We wspieraniu naszych klientów idziemy jeszcze dalej

Połącz Aktywny Monitoring z różnymi innymi usługami Volvo w celu stworzenia pakietu dostosowanego do konkretnych potrzeb — wystarczy, że skontaktujesz się ze swoim przedstawicielem!

Volvo — wyszukiwarka dealerów — strona główna
Udoskonal swoją firmę

Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc.

Kontakt do nas