Volvo Maszyny Budowlane Polska
Volvo Services Proactive monitoring

Proaktywny monitoring

Podłącz się do sieci. I unikaj przestojów.

Zwiększ dyspozycyjność maszyny

Proaktywne monitorowanie utrzymuje maszynę w ruchu. Inteligentna usługa telematyki Volvo zdalnie monitoruje stan techniczny maszyny i pomaga unikać awarii.

Wyjątkowe korzyści

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zaprojektowaliśmy maszynę. Zbudowaliśmy ją. A teraz chętnie się nią zaopiekujemy. Volvo monitoruje stan techniczny Twojej maszyny, a Twoja firma skupia się na swojej właściwej działalności.

Unikaj nieplanowanych przestojów

Drobne problemy warto wykrywać jak najwcześniej, zanim zmienią się w poważne awarie. Volvo na bieżąco zapewnia Ci wgląd w stan techniczny maszyny, pozwalając od razu dostrzegać i eliminować ewentualne usterki.

Oszczędność czasu i pieniędzy

  • Mając na względzie Twoje koszty, dealer może podpowiedzieć, czy maszyna wymaga natychmiastowej interwencji serwisu, czy też naprawę można wykonać przy okazji następnego przeglądu — unikając niepotrzebnego przejazdu do warsztatu.
  • Więcej czasu spędzisz na pracy, a mniej na czekaniu. Dzięki zdalnej diagnostyce serwisant przyjedzie odpowiednio przygotowany do pracy i przywróci sprawność maszyny w krótszym czasie. 

Indywidualne rekomendacje

Jeśli jakieś usterki powtarzają się — dowiedz się, dlaczego. Twój dealer może skorzystać z proaktywnego monitorowania, aby sprawdzić, jak eksploatowana jest maszyna i dlaczego niektóre działania mogą powodować problemy. Niezależnie od przyczyny możesz mieć pewność, że Volvo znajdzie rozwiązanie dopasowane do specyfiki Twojej pracy.

Jak to działa?
  • Dane z maszyny są rejestrowane za pośrednictwem systemu telematyki Volvo CareTrack i wysyłane do ośrodka Volvo Uptime Center.
  • Nasi analitycy badają zebrane informacje i przekazują je do Twojego dealera.
  • Dealer skontaktuje się z Tobą i opracuje optymalny plan działań. 
Potwierdzona skuteczność

Od prostych przypomnień o kodach alarmowych po bardziej skomplikowaną diagnostykę — bierzemy pod uwagę wszystko, co może wpłynąć na dyspozycyjność maszyny. Oto kilka przykładów z praktyki naszych klientów, którym proaktywny monitoring pomógł uniknąć kosztownych przestojów.

//Przykład: Holandia

W Holandii proaktywne monitorowanie działa od 2015 roku i jest nim objętych ponad 100 maszyn. W roku poprzedzającym uruchomienie programu miało miejsce sześć awarii skrzyń biegów. A w 2017 roku liczba ta spadła do zera.

//Przykład: Wlk. Brytania

Przez osiem miesięcy proaktywnego monitorowania parku maszynowego w Wielkiej Brytanii udało się uniknąć 176 godzin nieplanowanych przestojów. A to oznacza, że „uratowano” aż 22 godziny dostępności maszyn w każdym miesiącu. Dzięki proaktywnemu podejściu do wsparcia technicznego i błyskawicznemu serwisowaniu maszyny spędziły mniej czasu w warsztacie, a więcej na placu robót, i wykonały istotnie więcej wartościowej pracy.

We wspieraniu naszych klientów idziemy jeszcze dalej

Proaktywne monitorowanie doskonale dopełnia się z całą gamą innych usług Volvo. Możesz więc stworzyć pakiet usługowy idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy — warto porozmawiać o tym z dealerem!

Volvo — wyszukiwarka dealerów — strona główna
Udoskonal swoją firmę

Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc.

Kontakt do nas