Construction Equipment Polska

Szkoła Mistrzów Volvo: kontrola siły uciągu

Jak często zdarzyło Ci się stracić trakcję pod ścianą nabierając jednorodny, sypki materiał? Sporo czasu może minąć zanim operator dostosuje ilość mocy do warunków pracy by unikać niepotrzebnego buksowania kół. Jest na to sposób!

Szkoła Mistrzów Volvo: kontrola siły trakcji

Volvo wprowadziło jako standard w swoich ładowarkach kołowych funkcję Rimpull Control (kontrolę siły uciągu), która aktywna jest podczas pracy na pierwszym biegu. Operator na panelu sterowania maszyny ma możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu redukcji siły uciągu zgodnie z panującymi warunkami na poziomie 60%, 70%, 80%, 90% lub wyłączyć kontrolę całkowicie. Sterowanie skrzyni biegów automatycznie zmniejszy moc przekazywaną na koła zapobiegając ich buksowaniu i przekazuje ją na funkcje łyżki pomagając w jej napełnieniu.

Funkcja dostępna jest jako standard w ładowarkach kołowych Volvo od modelu L60H do L350H (z wyłączeniem L180H Hi-Lift).

„Czekałem na to rozwiązanie w naszych maszynach. Uważam, że każdy operator ładowarki je doceni, a najbardziej ci mniej doświadczeni. Doskonale wiem jak trudno jest nie zakopać maszyny podczas ładowania piasku czy iłów. Z kontrolą siły trakcji praca będzie bardziej płynna, łatwiejsza i wydajniejsza. Nie mówiąc o dłuższej żywotności opon” powiedział Marcin Stefański – Demooperator Volvo. 

Oto korzyści jakie niesie ze sobą stosowanie funkcji kontroli siły uciągu:

  • zminimalizowanie buksowania kół na miękkim lub śliskim podłożu,
  • zmniejszenie zużycia opon,
  • zmniejszenie zużycia paliwa,
  • skrócenie czasu cyklu pracy,
  • zwiększenie komfortu pracy operatora,
  • zwiększenie wydajności pracy poprzez optymalne napełnienie łyżki.

Szkoła Mistrzów Volvo - nowości ze świata ładowarek kołowych Volvo

Szkoła Mistrzów Ładowarki kołowe Volvo