Construction Equipment Polska

Dlaczego wozidła przegubowe Volvo nie mają sobie równych

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) rozpoczęło seryjną produkcję wozideł przegubowych ponad 55 lat temu. Od tamtej pory firma zajmuje na rynku wiodącą pozycję, a oferowane przez nią potężne wozidła przegubowe zapewniają optymalną wydajność przy możliwie najniższym koszcie przewiezienia tony materiału.

Volvo CE koncentruje się na innowacjach i rozwoju. Stale rozszerza swoją gamę wozideł przegubowych, budując coraz inteligentniej działające, wydajniejsze i łatwiejsze w obsłudze maszyny. Ponadto poziom dyspozycyjności wzrósł, a wydatki eksploatacyjne ograniczono do minimum, co przekłada się na obniżenie całkowitych kosztów posiadania.

Wydajna praca dzięki systemowi Haul Assist

Zestaw narzędzi Haul Assist to przełomowe rozwiązanie, które ma za zadanie uwalniać maksymalny potencjał wozidła przegubowego Volvo. Wykorzystuje on 10-calowy ekran Volvo Co-Pilot — dostępny w wielu różnych maszynach, od wozideł, przez koparki po rozściełacze — i zapewnia wgląd w ważne informacje, które pomagają klientom optymalizować wydajność cykli przewozowych i zwiększać rentowność.

System Haul Assist rozszerzono o narzędzie Tire Pressure Monitoring System służące do monitorowania ciśnienia powietrza i temperatury opon bez wychodzenia z kabiny. Ciśnienie w oponach ma znaczący wpływ na ich zużycie, dlatego proaktywne monitorowanie tej wartości umożliwia optymalizację ich żywotności, jak również zużycia paliwa, wydajności maszyny i komfortu operatora.

Aplikacja Map (Mapa) pozwala w czasie rzeczywistym obserwować ruch w miejscu wykonywania robót, pomagając sprawnie się przemieszczać. Lokalizacja wszystkich maszyn i pojazdów — bez względu na ich typ i markę — oraz gości obecnych w miejscu prac jest znana i widoczna tak długo, jak są one połączone z aplikacją Map (Mapa). Oprócz dróg transportowych aplikacja Map (Mapy) pokazuje również strefy załadunku i rozładunku oraz wskazuje odcinki jednopasmowe, strefy zabronione i strefy ograniczenia prędkości, ułatwiając podejmowanie decyzji operacyjnych i ograniczając zbędne przestoje.

W skład systemu Haul Assist wchodzi także system On-Board Weighing — sprawdzone narzędzie do przeglądania informacji o ładunku w czasie rzeczywistym, które pozwala zapobiegać pozostawaniu resztek po wyładunku lub przeciążeniu maszyny. System zwiększa produktywność, a jednocześnie ogranicza nadmierne spalanie paliwa i zużycie maszyny.

Sprawniejsza praca

Komfort operatora od zawsze stanowił jeden z kluczowych aspektów projektowania — poczynając od centralnie ulokowanego, zapewniającego znakomitą widoczność fotela po przyjazne w obsłudze elementy sterujące. Zestaw zautomatyzowanych funkcji oferuje teraz jeszcze większe wsparcie, ułatwiając panowanie nad maszyną i zwiększając wydajność pracy.

Terrain Memory (Pamięć terenu) to przydatna funkcja inteligentnego układu napędowego Volvo, która rozpoznaje i zapamiętuje śliskie odcinki drogi. W ten sposób zapewnia optymalną przyczepność i komfort podczas jazdy w terenie. Przekładnia OptiShift umożliwia szybkie i płynne zmiany kierunku, a układ Downhill Speed Control automatycznie utrzymuje stałą prędkość podczas pracy na pochyłościach. Zarówno oba te rozwiązania, jak i funkcja Cruise Control od 2019 roku wchodzą w skład standardowego wyposażenia, a w przypadku starszych modeli wozideł są dostępne do montażu posprzedażnego.

Maksymalizacja dyspozycyjności, minimalizacja kosztów utrzymania

Wozidła przegubowe Volvo są proste w obsłudze i niezwykle wydajne, a do tego łatwe w serwisowaniu. Koniec z codziennym czy choćby cotygodniowym smarowaniem maszyny. Wozidło przegubowe Volvo wymaga wykonania tej czynności co 250 godzin, co oznacza najdłuższy taki interwał w całej branży. Interwał serwisowy silnika również jest długi — w przypadku modeli zgodnych z normami Stage V i Tier 4 wynosi nawet 1000 godzin. Ponadto w ciągu całego okresu eksploatacji maszyny ilość płynów eksploatacyjnych jest o ponad połowę mniejsza niż w przypadku większości konkurencyjnych rozwiązań. Efekt? Spadek wymagań względem konserwacji i zapotrzebowania na płyny eksploatacyjne. Dzięki temu łatwiej utrzymywać maszynę w pełnej dyspozycyjności przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów eksploatacji i wpływu na środowisko naturalne.

Udoskonalenia wprowadzone w wozidłach przegubowych Volvo zapewniają klientom korzyści w postaci wzrostu wydajności i obniżenia kosztów. Nowe, usprawniające pracę narzędzia i łatwość serwisowania to tylko niektóre z przykładów tego, co decyduje o rentowności — i ekologii — działań. Dążenia Volvo CE skupiają się na zrewolucjonizowaniu branży i osiągnięciu zerowego poziomu emisji w swoim łańcuchu wartości do 2040 roku.

Niektóre produkty mogą być niedostępne na niektórych rynkach.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906