Construction Equipment Polska

Zmiana zaczyna się tutaj — Volvo Days 2022

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) kieruje transformacją w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, elektromobilności i usług, czego dowodem są wiodące w branży rozwiązania zaprezentowane podczas tegorocznego sztandarowego wydarzenia Volvo Days —wszystkie zaprojektowane, by już dziś zmieniać świat na lepsze.

Wydarzenie Volvo Days skupiające się wokół najlepszych produktów, usług i ludzi rozpoczyna się dzisiaj (31 maja) na rodzimym gruncie w szwedzkim mieście Eskilstuna. Zostanie na nim zaprezentowana najbardziej imponująca i największa w branży gama maszyn elektrycznych dla bardziej zrównoważonego budownictwa zmierzającego w kierunku zerowej emisji netto.

Z myślą o tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście w tym trzytygodniowym programie, w Volvo CE po raz pierwszy przygotowaliśmy nową platformę wirtualną zapewniającą w pełni wciągające doświadczenia cyfrowe, dzięki której każdy —z każdego miejsca na świecie —będzie mógł poczuć się tak, jakby był na miejscu. Zostanie ona udostępniona w najbliższych dniach.

Melker Jernberg, Dyrektor Volvo CE: „jako wiodący na świecie producent rozwiązań budowlanych mamy moc, by wprowadzać zmiany i wszystko zaczyna się od nas. Chcemy przekształcać naszą branżę, dążąc do zerowej emisji netto, ale także wpierać naszych klientów w dekarbonizacji ich działalności”.

„Volvo Days to idealna okazja, by pokazać nasze starania na przykładzie prawdziwych rozwiązań. To dla mnie ważny czas na spotkanie się z klientami i partnerami wspólnie z naszymi oddanymi pracownikami. Możemy zmienić świat, ściśle współpracując w łańcuchu wartości”.

Zmiana zaczyna się od działań

W ramach serii prezentacji produktów i wycieczek —zarówno fizycznych, jak i wirtualnych —goście mogą podziwiać takie atrakcje, jak pełna gama elektrycznych maszyn kompaktowych Volvo i rozwiązań w zakresie ładowania, a także największą koparkę elektrycznąfirmy, EC230 Electric, która jest obecnie testowana w Norwegii. Na tapecie jest także zupełnie nowa ładowarka kołowa L200H High Lift wyróżniająca się większą wydajnością i niższym zużyciem paliwa oraz wyjątkowo wytrzymała i niezawodna ładowarka kołowa L350H.

Warto również zwrócić uwagę na stale rozszerzaną przez Volvo CE ofertę usług poprawiających produktywność i eliminujących przestoje —ich znaczenie rośnie w miarę jak branża przestaje skupiać się tylko na maszynach i zaczyna szukać optymalnych rozwiązań obsługi serwisowej na placu budowy. Obejmują one niedawno uruchomiony program ograniczenia emisji CO2z dostosowanymi do potrzeb planami zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, rozwiązanie Efficient Load Out pozwalające uzyskać 95-99% wypełnienia podczas każdego załadunku, aplikację do ładowania pojazdów elektrycznych EMMA, Connected Map i inne rozwiązania cyfrowe, które pojawią się na rynku.

Siła partnerstwa

Podczas Volvo Days po raz pierwszy zostanie publicznie zaprezentowany nowy tor demonstracyjny i testowy dla rozwiązań autonomicznych Volvo, zaprojektowany we współpracy z Volvo Autonomous Solutions. Będzie on służył do testowania i prezentacji rozwiązań w zakresie pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym i transportu autonomicznego, dzięki którym place budów staną się bezpieczniejsze i wydajniejsze oraz mniej szkodliwe dla środowiska. Mamy również przyjemność gościć na wystawie firmę Volvo Trucks należącą do Grupy Volvo, która zaprezentuje swój elektryczny samochód ciężarowy. 

Carl Slotte, Dyrektor sprzedaży w regionie Europy: „to legendarne wydarzenie od zawsze jest świetną okazją do pokazania naszego zaangażowania w dostarczanie klientom większej wartości i wydajności w ramach bardziej zrównoważonych rozwiązań. Teraz po raz pierwszy dajemy wszystkim naszym klientom, partnerom i interesariuszom na całym świecie możliwość poczucia dreszczyku emocji podczas Volvo Days w ramach wielokanałowej strategii marketingowej, która odzwierciedla naszą obietnicę działalności z naciskiem na zrównoważony rozwój”.

Adriano Merigli, Dyrektor sprzedaży międzynarodowej: „żyjemy w świecie, w którym wymogi zrównoważonego rozwoju rosną z każdą chwilą. Jako firma opracowująca rozwiązania, podchodzimy bardzo poważnie do tego wyzwania i przygotowaliśmy najlepszą jak dotąd ofertę z myślą o działalności w bardziej zrównoważony sposób. Obejmuje ona szereg produktów i usług będących motorem prawdziwej zmiany już dziś, by tworzyć lepszy świat jutra”.

Wkrótce zaprezentujemy i uruchomimy naszą nową platformę wirtualną umożliwiającą oglądanie najciekawszych atrakcji podczas Volvo Days.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906