Construction Equipment Polska

Gotowa do działania: nowa, udoskonalona maszyna do ciężkich zadań Volvo L350H

Zbudowana z myślą o najtrudniejszych pracach, zmodernizowana ładowarka kołowa L350H firmy Volvo Construction Equipment (Volvo CE) jest efektem kilkudziesięcioletniego opracowywania innowacji, by jeszcze bardziej poprawić rentowność działalności klientów.

Model L350H wyposażony w szereg usprawnień jest gotowy do pracy w wielu obszarach — od górnictwa i kopalni odkrywkowych po ciężką infrastrukturę — lecz teraz zapewnia wyższą wydajność i niższe zużycie paliwa, a to wszystko przy niższych kosztach obsługi. 

Volvo L350H to flagowy model naszej gamy ładowarek kołowych fabrycznie przygotowany do ciężkich zastosowań, z takimi rozwiązaniami oferowanymi w standardzie, jak ramię podnoszące ze wzmocnieniami w układzie Z z podwójnym uszczelnieniem wszystkich sworzni oraz wytrzymała konstrukcja ramy połączona przez wzmocniony górny zawias środkowy i nowe mosty Volvo. Załadunek kłód lub skał, przeładunek, przenoszenie bloków lub żużla — Volvo CE oferuje specjalistyczny pakiet (obejmujący funkcje maszyny, opony i osprzęt) niezbędny do uzyskania maksymalnej wydajności. 

 

Ewolucja doskonałości

Ta ładowarka do ciężkich zastosowań powstała na bazie sukcesu swoich poprzedników — imponującego dziedzictwa sięgającego pierwszej ładowarki kołowej L320 zaprezentowanej w 1985 roku — z kilkoma istotnymi usprawnieniami. Bardziej czuły układ hydrauliczny z nowymi siłownikami podnoszenia i przechylania oraz wyższe ciśnienie robocze w układzie hydraulicznym pozwala na przyspieszenie cyklów pracy o 10% i poprawienie wydajności. 

W zmodernizowanym układzie napędowym zastosowaliśmy nowe mosty Volvo i zupełnie nową przekładnię Volvo, co umożliwia montowanie w standardzie trzeciej generacji systemu OptiShift. Ta sprawdzona technologia stosowana już wcześniej w ładowarkach kołowych Volvo L110H-L260H obejmuje funkcję Reverse by Braking oraz blokadę w przekładni. To wszystko przekłada się na obniżenie zużycia paliwa nawet o 15%. Zoptymalizowane przełożenia skrzyni biegów i nowy zmiennik momentu obrotowego dodatkowo podnoszą wydajność, zapewniając wyższą moc i nawet o 22% większą siłę napędową w zależności od wybranego biegu i prędkości maszyny. 

Maszyna ma jeszcze bardziej wytrzymałą konstrukcję za sprawą nowego, solidniejszego łożyska górnego zawiasu środkowego i zmodernizowanych ram przystosowanych do nowych mostów i przekładni.

Partner poprawiający wydajność

Klienci mogą dłużej pracować na udoskonalonej ładowarce L350H i obniżyć koszty dzięki przedłużonym okresom międzyobsługowym — do 1000 godzin w przypadku silnika i do 4000 godzin w przypadku wymiany oleju w mostach za sprawą montowanej w standardzie chłodnicy oleju w mostach z filtrem.

Ponadto klienci mogą jeszcze bardziej skrócić czas przestojów maszyny i wydłużyć okres eksploatacji podzespołów za sprawą słynnych w branży rozwiązań, jak wzmocnione mosty z w pełni pływającymi wałami, zwolnica planetarna oraz bezobsługowe łożyska czopów tylnego mostu.

Łączność telematyczna i sprawdzone funkcje, na przykład pakiet aplikacji Load Assist dostępny z poziomu wyświetlacza Volvo Co-Pilot w kabinie, dodatkowo poprawiają wydajność i dyspozycyjność maszyny. Opcjonalny układ monitorowania ciśnienia powietrza w oponach umożliwia wygodne sprawdzanie ciśnienia i temperatury opon bez opuszczania kabiny, a co za tym idzie — wydłużenie okresu eksploatacji opon i obniżenie zużycia paliwa.

Korzystając z aplikacji pokładowego systemu ważenia zapewniającej wgląd w czasie rzeczywistym w dane dotyczące obciążenia łyżki i ładowności pojazdu do załadunku, klienci mogą wyeliminować problemy związane z przeładowaniem i niedoładowaniem oraz skrócić czasy oczekiwania. Aplikacja coachingu dla operatora w wersji zaawansowanej pomaga klientom uwolnić pełen potencjał ładowarki L350H. Dostarcza operatorom informacje i wskazówki w czasie rzeczywistym, pomagając im pracować w sposób gwarantujący optymalną wydajność i niskie zużycie paliwa, a także mniejsze zużycie maszyny. Ponadto portfolio dodatkowych usług Volvo — w tym raport produktywności, szkolenie EcoOperator i ActiveCare — także pozwala uzyskać cenne wskazówki na temat sposobów obniżenia kosztów na tonę i wprowadzenia istotnych zmian w metodach eksploatacji maszyny.

 

Komfort gwarantowany

Zmodernizowany model L350H wyróżnia się takim samym bezkonkurencyjnym komfortem i najwyższą jakością, wygodą oraz bezpieczeństwem operatora, pomagając mu osiągać optymalne wyniki. Maszyna w standardzie jest wyposażona w zdalnie otwierane drzwi, układ klimatyzacji i dodatkowy układ kierowniczy, a do tego zapewnia doskonałą widoczność z opcjonalnymi elektrycznie regulowanymi i podgrzewanymi lusterkami wstecznymi oraz kamerą tylną i radarowym systemem wykrywania.
Operatorzy mogą konfigurować maszynę odpowiednio do zadania, wybierając spośród trzech trybów hydraulicznych, dostosowując włączanie blokady i sterując siłą napędową, a funkcja automatycznego poziomowania łyżki oraz automatyczny powrót łyżki do wysokości kopania, pomaga zmniejszyć zmęczenie operatora.
Niezależnie od zastosowania ta najbardziej innowacyjna i dopracowana wersja modelu Volvo L350 do ciężkich zadań jest zawsze gotowa do działania — zapewniając niższy całkowity koszt posiadania i bardziej rentowną eksploatację.
 

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906