Construction Equipment Polska

Volvo L25 Electric — ekologiczna maszyna do walki z zimą w miastach

Pierwsza elektryczna kompaktowa ładowarka kołowa od Volvo Construction Equipment (Volvo CE) — Volvo L25 Electric — udowodniła swoją wartość w trudnych warunkach, pomagając w utrzymaniu czystości i przejezdności oblodzonych dróg Kolonii w Niemczech w trakcie długiej, mroźnej zimy.

Zeroemisyjna ładowarka L25 Electric odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu czystości i przejezdności ulic Kolonii zimą

Za utrzymanie czystości Kolonii, czwartego co do wielkości miasta w Niemczech, odpowiada firma AWB Abfallwirtschaftsbetriebe Cologne GmbH. Dzięki jej ważnej pracy w zakresie utrzymania dróg i utylizacji odpadów to katedralne miasto jest czyste i bezpieczne, a sieć dróg publicznych w otaczającym je regionie Renu pozostaje przejezdna i bezpieczna dla podróżujących. Około 700 pracowników zajmuje się odśnieżaniem i odladzaniem 2000 km głównych dróg, 600 km dróg dojazdowych i 500 km dróg osiedlowych.

Zero stopni, zero emisji

Do tak poważnego zadania w najbardziej wymagającym okresie roku firma AWB potrzebowała partnera, który mógłby odegrać ważną rolę w jej działalności — liczyła się nie tylko moc i wydajność w każdych warunkach, lecz również bezemisyjność, aby ograniczyć wpływ na środowisko. Dlatego do pomocy w utrzymaniu czystości i przejezdności dróg firma AWB do nowej bazy w sercu miasta wybrała model L25 Electric od partnera i dealera Volvo Swecon Baumaschinenen GmbH. Niezawodność, wydajność i dobry stosunek jakości do ceny nie były jedynymi argumentami. O wyborze elektrycznej ładowarki kołowej zadecydowały również zerowa emisja spalin, cicha praca i niski poziom drgań — to idealne rozwiązanie do pracy wewnątrz bazy bez konieczności stosowania systemu wentylacji.

Ładowarka L25 Electric jest używana wewnątrz bazy firmy AWB do transportu piasku wykorzystywanego na ulicach miasta

Już od pewnego czasu zrównoważony rozwój jest nadrzędnym celem firmy AWB. Firma zyskała w branży pozycję pioniera w dziedzinie odpowiedzialnych ekologicznie inicjatyw. Ponadto firma uważa się za partnera miasta Kolonii i jest zaangażowana w bezustanne poprawianie jakości życia jego mieszkańców. Dlatego też wybiera tylko pojazdy i maszyny niskoemisyjne.

„Wybór tego modelu ładowarki kołowej jest ważnym krokiem firmy AWB Cologne w kierunku rozwoju elektromobilności i bez wątpienia spełnia on nasze oczekiwania”, mówi dr Bert Schröer, dyrektor ds. mobilności i zrównoważonego rozwoju w firmie AWB Cologne. „Napęd elektryczny dobrze się spisuje nawet w niskich temperaturach. Ładowność, prowadzenie i wielkość łyżki — wszystko jest odpowiednie. Jak dotąd nie ma żadnych aspektów, które podawałyby naszą decyzję w wątpliwość. Zdecydowanie był to właściwy wybór”.

Zerowa emisja, cicha praca i niski poziom drgań — idealna maszyna do pracy wewnątrz bazy

Maszyna skazana na sukces

Volvo L25 Electric to pierwsza maszyna dostarczona do miejsca pracy w Niemczech i już od rozpoczęcia eksploatacji w grudniu udowodniła ona swoją wartość. Ta nowa maszyna we flocie ma ważną rolę do odegrania. Jej głównym zadaniem w bazie o powierzchni 1700 metrów kwadratowych jest dostarczanie materiału do przenośnika ślimakowego przenoszącego materiał do silosów, z których z kolei są napełniane piaskarki firmy AWB. „Gdyby ładowarka kołowa nie transportowała piasku do silosów, nie byłoby piasku na ulicach Kolonii”, skomentował Schröer. „Maksymalna niezawodność i dostępność są zatem absolutną koniecznością”.

Ponieważ w sezonie zimowym ładowarka kołowa jest w ciągłej eksploatacji przez trzy zmiany, podpisano czteroletnią umowę serwisową. Zakres umowy obejmuje obsługę maszyny i jej podzespołów. W bazie firmy AWB utworzono infrastrukturę do szybkiego ładowania, aby maszyna L25 Electric mogła pracować niezależnie. Swecon przywiązuje dużą wagę do szkolenia swoich pracowników, szczególnie w zakresie pomocy w przejściu na elektryczne maszyny budowlane, aby zapewniać jak najlepszą obsługę klientów. 

L25 Electric to „wszechstronna ładowarka”, która w sezonie letnim przyda się firmie AWB do prac transportowych na powierzchni 36 000 metrów kwadratowych, od transportu odpadów drzewnych po wszelkiej maści ładunki masowe.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa/rynek międzynarodowy
E-mail: anne.bast@volvo.com