Construction Equipment Polska

Volvo CE otwiera nowy obiekt do testów i prezentacji poświęcony zrównoważonej energii, łączności i rozwiązaniom autonomicznym

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) wyróżnia się w branży sprzętu budowlanego, budując pierwszy na świecie obiekt do testów i prezentacji elektrycznych rozwiązań transportu autonomicznego przy ośrodku Customer Center w szwedzkim mieście Eskilstuna.

Już rozpoczęły się prace budowlane nad zupełnie nowym obiektem przy ośrodku Volvo CE Customer Center w Eskilstunie w Szwecji. Będą w nim testowane i prezentowane najnowsze innowacje w dziedzinie zrównoważonej energii, łączności i rozwiązań autonomicznych.

W strefie innowacji o powierzchni 66 000 m2 znajdą się bezpieczny tor dla całkowicie elektrycznych, zautomatyzowanych i zdalnie sterowanych maszyn z infrastrukturą do ładowania i technologią łączności 5G, budynek z pomieszczeniami kontrolnymi i szkoleniowymi, trybuna dla obserwatorów i strefa szkoleniowa poświęcona funkcjom wspomagania Volvo Co-Pilot.

Najważniejszą spośród prezentowanych innowacji będzie rozwiązanie transportu autonomicznego TARA opracowane przez Volvo Autonomous Solution na przykład dla kopalni lub kopalni odkrywkowych.

„Z radością prezentujemy klientom nasze kompleksowe rozwiązanie TARA, w tym metody przygotowywania i eksploatacji w miejscu pracy, ładowania i przechowywania wozideł autonomicznych z napędem elektrycznym TA15 oraz zarządzania i nadzoru z pomieszczenia kontrolnego — wszystko to w zupełnie nowym, zaawansowanym technologicznie obiekcie”, wyjaśnia Calle Skillsäter, specjalista ds. technicznych w dziale maszyn skomunikowanych w Volvo Autonomous Solutions.

Na bezpiecznym torze będą również prezentowane maszyny zdalnie sterowane — idealnie sprawdzające się w kopalniach i kopalniach odkrywkowych — za pomocą dwóch stanowisk teleoperacyjnych zainstalowanych w jednym z pomieszczeń kontrolnych. W międzyczasie w drugim pomieszczeniu w czasie rzeczywistym będą prezentowane usługi opracowane z myślą o wydłużeniu czasu pracy i produktywności maszyn oraz ich wpływ na całkowity koszt posiadania i eksploatacji przez klientów.

„To ważna inwestycja strategiczna, nie tylko dla Volvo CE i Volvo Autonomous Solutions, lecz dla całej Grupy Volvo — pokazuje nasze zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju w duchu innowacyjności. Z niecierpliwością czekamy, aż będziemy mogli zaprosić gości do tego światowej klasy obiektu i pokazać im, jak tworzymy przyszłość”, mówi Carl Slotte, dyrektor ds. sprzedaży w regionie Europy i sprzedaży międzynarodowej w Volvo CE.

Otwarcie nowej strefy innowacji jest planowane najpóźniej na jesień 2021 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa/rynek międzynarodowy
E-mail: anne.bast@volvo.com