Construction Equipment Polska

Jeszcze większa precyzja w pracach ziemnych dzięki integracji oprogramowania Topcon 3D-MC z systemem Volvo Active Control

Półautonomicznych funkcji kopania — dostępnych w systemie Volvo Active Control w ramach zestawu narzędzi Dig Assist od Volvo CE — można używać teraz w wybranych modelach maszyn razem z oprogramowaniem Topcon 3D-MC. Przedsiębiorstwa Topcon i Volvo podnoszą jakość prac ziemnych, pozwalając znacznie szybciej osiągać niezbędną precyzję i automatyzować kopanie.

Osiąganie dzień po dniu takich samych rezultatów podczas wykonywania różnych zadań, od wykopów po wyrównywanie nawierzchni, zawsze będzie stanowiło wyzwanie nawet dla doświadczonych operatorów. Dostępne są jednak narzędzia, które umożliwiają zwiększenie wydajności i usprawnienie całego procesu. System Volvo Active Control pomaga mniej i bardziej doświadczonym operatorom w automatyzacji kopania. Z kolei dzięki integracji z oprogramowaniem Topcon 3D-MC, czyli wiodącym na rynku systemem pozycjonowania, można realizować jeszcze więcej nowych, bardziej złożonych projektów.

Bezproblemowa współpraca

Intuicyjne w obsłudze oprogramowanie Topcon bezproblemowo współdziała z opcjami menu Volvo Active Control, pozwalając operatorom szybko skonfigurować tryb automatyczny. Bez względu na zastosowanie — kopanie rowów, równanie zboczy czy profilowanie terenu — połączone rozwiązania Topcon 3D-MC i Volvo Active Control pomogą operatorom w szybkim, skutecznym i regularnym osiąganiu znakomitych rezultatów.

Lepsza widoczność, większa kontrola

Oprogramowanie 3D to doskonały wybór w przypadku złożonych i dużych projektów infrastrukturalnych. Generuje szczegółowe i realistyczne wizualizacje, pomagając zwiększać wydajność i unikać kosztownych pomyłek. Najnowsze udoskonalenia oprogramowania Topcon 3D-MC dla sytemu Volvo obejmują bezprzewodowy dostęp do platformy Sitelink3D, obsługę plików LandXML, odświeżony graficzny interfejs użytkownika oraz zapewniane zdalnie i bezprzewodowo wsparcie.

Wzrost wydajności i dokładności

Najnowsza wersja oprogramowania Volvo Active Control oferuje funkcję automatycznej regulacji przechyłu dla łyżek przechylnych i rotatorów przegubowych Steelwrist, funkcję powrotu do kopania (Bucket Recall) oraz funkcję automatycznego równania nawierzchni podczas jazdy do tyłu. To system sterowania maszyną bez mechanicznego połączenia (steer-by-wire), który zadebiutował w 2019 roku. Pomaga operatorowi zautomatyzować kopanie, zapewniając maksymalne wyniki i umożliwiając o 45% szybszą pracę niż podczas równania metodą tradycyjną.

Operatorzy, którzy korzystają z pakietu Boundary Limits, mogą też zautomatyzować skręt wysięgnika tak, aby obejmował tylko wybrany zakres, co ułatwia prowadzenie wykopów lub załadunek ciężarówki. Z kolei podczas pracy w ciasnych miejscach operatorzy mogą ustawić wysokość wysięgnika i łyżki oraz zakres skrętu, eliminując ryzyko kontaktu z przeszkodami znajdującymi się z boku lub na określonej wysokości.

Obsługiwane modele

Dla klientów Volvo na terenie Europy oraz Azji i Oceanii system Volvo Active Control jest w tej chwili dostępny w koparkach gąsienicowych Volvo EC220E, EC250E, EC300E i EC350E. Dla klientów z Ameryki Północnej jest on dostępny w trzech modelach: EC220E, EC250E i EC300E. System Volvo Active Control pojawi się w kolejnych modelach w 2022 roku.

Volvo Active Control to w pełni zintegrowany i montowany fabrycznie system Volvo, co oznacza, że wsparcie w zakresie komponentów, sprzętu i oprogramowania zapewniają dealerzy Volvo.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906