Construction Equipment Polska

Dostawa rozwiązań do klientów, którzy jako pierwsi zamówili elektryczne maszyny budowlane na targach Bauma 2019

K Baugerød Anlegg i Veidekke to pierwsze norweskie przedsiębiorstwa, które na targach Bauma 2019 złożyły zamówienia na nową minikoparkę Volvo ECR25 Electric i nową ładowarkę kompaktową Volvo L25 Electric od Volvo Construction Equipment. Właśnie otrzymały swoje maszyny.

Sara Iselin Nysveen Bakke i Kai Baugerød (Formann, K Baugerød Anlegg)

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) i lokalny dealer Volvo Maskin stawiają ważny krok na długiej drodze do elektryfikacji i uekologicznienia infrastruktury przemysłowej w Norwegii. 

W tym tygodniu nasi wieloletni klienci, firmy K Baugerød Anlegg i Veidekke, odebrały pierwsze elektryczne maszyny budowlane w kraju — minikoparkę Volvo ECR25 Electric i ładowarkę kołową Volvo L25 Electric.

Firmy K Baugerød Anlegg i Veidekke należały do pierwszych klientów, które złożyły zamówienia na te przełomowe modele podczas ich światowej premiery na targach Bauma zorganizowanych w Monachium w Niemczech w 2019 roku. Podpisując umowy, przedsiębiorstwa Volvo CE, K Baugerød Anlegg i Veidekke zobowiązały się do wspólnego budowania bardziej zrównoważonej przyszłości.

Firma K Baugerød Anlegg planuje wykorzystać minikoparkę Volvo ECR25 Electric podczas układania kabli i rurociągów w centrum Oslo, natomiast firma Veidekke po raz pierwszy sięgnie po maszynę Volvo L25 Electric, realizując zlecenie dla Norweskiego Zarządu Dróg Publicznych. 

Cisza i zerowa emisja zanieczyszczeń

„Nasi klienci oczekują rozwiązań bardziej przyjaznych środowisku, a my chcemy być w czołówce ich dostawców. Nowa, cicha i bezemisyjna koparka wpłynie też bezpośrednio na komfort pracy operatora i pozostałej części załogi obecnej na placu budowy”, mówi Sara Iselin Nysveen Bakke, dyrektorka generalna K Baugerød Anlegg.

Are Ellefsrud, kierownik ds. maszyn w Veidekke, dodaje: „Cieszymy się, że jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw budowlanych w Norwegii będziemy eksploatować maszynę elektryczną Volvo. W ten sposób pokazujemy naszym klientom i całemu społeczeństwu, że poważnie angażujemy się w ochronę środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym”.

Are Ellefsrud, Veidekke, i Kenneth Hansen, Volvo Maskin (Norwegia)_02Are Ellefsrud, Veidekke, i Kenneth Hansen, Volvo Maskin (Norwegia)

Maszyny, w których silnik spalinowy został zastąpiony przez akumulatory litowo-jonowe 48 V i silniki elektryczne, zapewniają wydajność na poziomie oczekiwanym przez klientów od Volvo CE, a jednocześnie charakteryzują się zerową emisją zanieczyszczeń, niskim poziomem hałasu i wibracji oraz prostotą konserwacji. Akumulatory przechowują dosyć energii, żeby wystarczać do wykonywania typowych zadań, takich jak przekształcanie architektury krajobrazu czy roboty ogólnobudowlane, w trakcie całej ośmiogodzinnej zmiany. Następnie można je naładować w nocy ze zwykłego domowego gniazdka.

Wspólne dążenie do alternatyw dla paliw kopalnych

Podczas uroczystego przekazania maszyn — z zachowaniem obowiązujących zasad dystansu społecznego wynikających z pandemii COVID-19 — David Kristianslund, dyrektor ds. sprzedaży w Volvo Maskin, podziękował za współpracę przedstawicielom firm K Baugerød Anlegg i Veidekke 

Jak sam powiedział: „Pragniemy podziękować firmom K Baugerød Anlegg i Veidekke za zaufanie, jakim nas obdarzyły. Jesteśmy dumni ze współpracy z pierwszymi właścicielami maszyn Volvo ECR25 Electric i Volvo L25 Electric w Norwegii — razem dążymy ku lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości”.

Melker Jernberg, prezes Volvo CE, również zwrócił się do liderów przedsiębiorstw K Baugerød Anlegg i Veidekke, tyle że drogą cyfrową. „Wsparcie i zaangażowanie przyszłościowo myślących i wrażliwych na kwestie ochrony środowiska klientów, takich jak przedsiębiorstwa K Baugerød Anlegg i Veidekke, jest niezbędne dla opracowywania ekologicznych rozwiązań infrastrukturalnych. Dzięki bliskiej współpracy wszyscy uczymy się szybciej i przyspieszamy urzeczywistnianie przyszłości wolnej od paliw kopalnych, budując świat, w którym chce się żyć”, podsumowuje.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa/rynek międzynarodowy
E-mail: anne.bast@volvo.com