Construction Equipment Polska

Volvo przedstawia minikoparkę ECR50 generacji F — wyjątkowo wszechstronną i łatwą w obsłudze

Nowa maszyna ECR50 generacji F jest prawdziwie uniwersalna i gotowa do wszelkich zadań — w każdym miejscu.

Volvo Compact Excavator ECR50

Gotowa do wynajmu 5-tonowa minikoparka łączy jakość wykonania, niezawodność i innowacyjność, zapewniając w ten sposób znakomitą sprawność działania i łatwość eksploatacji. To idealny dodatek do każdej floty.

Trwałość i niskie koszty eksploatacji

Jako właściciel wypożyczalni potrzebujesz maszyny, która miesiąc po miesiącu będzie się spisywać u klientów niczym nowy egzemplarz. I taka właśnie jest minikoparka ECR50. Zerowy promień obrotu tyłu nadwozia pozwala pracować w wąskich przestrzeniach, a jednocześnie ogranicza ryzyko uszkodzenia maszyny. Ponadto wysięgnik skręcający w obrębie gąsienic gwarantuje, że punkt obrotu i siłownik są utrzymywane między gąsienicami podczas kopania w pobliżu różnych przeszkód. Osprzęt kopiący, podwozie i pokrywy wzmocniono tak, żeby również wyróżniały się większą wytrzymałością. 50-godzinne okresy między smarowaniami układów, szeroko otwierająca się pokrywa komory silnika i łatwo dostępne punkty serwisowe sprawiają, że konserwacja tych maszyn przebiega wyjątkowo sprawnie. Dzięki funkcji automatycznego wyłączania silnika nieprzepracowane godziny nie są rejestrowane. Ogranicza to koszty utrzymania maszyny i zwiększa jej wartość przy odsprzedaży. Z kolei opatentowany wielofunkcyjny filtr oleju hydraulicznego znakomicie chroni układ hydrauliczny.

Intuicyjna obsługa z natury

Jeśli natomiast wypożyczasz maszynę, to oczekujesz, że będzie ona prosta w obsłudze. Minikoparka ECR50 ma przejrzysty układ elementów sterujących, pokrętło przypominające selektor znany z samochodów, a także 5-calowy kolorowy wyświetlacz ułatwiający operatorowi poruszanie się po opcjach menu. Z kolei obsługiwane palcami elementy sterowania proporcjonalnego, duże pedały sterowania jazdą i automatyczny układ jezdny o dwóch prędkościach sprawiają, że operatorzy szybko zaznajamiają się z obsługą maszyny. Nawet wymiana osprzętu przebiega niezwykle łatwo, a to dzięki szybkozłączu hydraulicznemu i prezentowanym na wyświetlaczu szczegółowym instrukcjom. Nowa minikoparka ECR50 pozwala w kilku krokach wstępnie zaprogramować ustawienia dodatkowych obwodów hydraulicznych pod kątem konkretnego zadania. Można też zdecydować, czy operator będzie mógł wybierać tylko spośród gotowych ustawień czy będzie mieć możliwość dokonania końcowej regulacji funkcji hydraulicznych z kabiny.

Niebagatelne możliwości

Mimo kompaktowych rozmiarów nowa minikoparka ECR50 to wciąż 5-tonowa maszyna, która bezproblemowo radzi sobie z ciężkimi zadaniami. Znakomita stabilność i moc hydrauliczna przekładają się na bezkonkurencyjnie wysoki poziom wydajności kopania, udźwigu i siły napędowej.

Minikoparka Volvo ECR50F ECR58F

W celu dopasowania do indywidualnych potrzeb i zadań maszynę można wyposażyć w wyspecjalizowany osprzęt i różne rozwiązania opcjonalne, m.in. szybkozłącze Tilt Quick Coupler, zielone światło ostrzegawcze (migające, gdy pas bezpieczeństwa jest zapięty), dodatkowy przeciwciężar czy dodatkowy licznik czasu pracy. Podobnie jak wszystkie pozostałe koparki Volvo, model ECR50 poddaje się recyklingowi w ponad 93% i można w nim stosować biodegradowalne oleje hydrauliczne, co najlepiej dowodzi głębokiego zaangażowania Volvo CE w gospodarkę obiegową.

Minikoparka Volvo ECR50 ECR58

Najważniejsze dane techniczne:

Silnik   D2,4H   Szybkość obrotu
obr./min
8,5
Moc brutto
kW 31,2 Siła odspajania
kN 36,2
KM (bryt.) 41,8 funt-siła 8,134
Moc netto
kW 30,7 Siła zrywania (siła odspajania ramienia)
kN 25,9
KM (bryt.) 41.2 funt-siła
5,834
... przy prędkości obrotowej silnika
obr./min 2 200 Szerokość całkowita
mm
2 000
Masa robocza
kg
5 050 stopy/cale 6'7"
funty
11,133 Długość całkowita
mm 5 198
Masa robocza — wersja z dachem
kg - stopy/cale 17'1"
funty - Maks. przepływ głównej pompy hydraulicznej
l/min 120
Pojemność łyżki m3 0,114 gal/min 31.7
y3 0.149 Kąt obrotu wysięgnika (lewo/prawo)
kąt 75 / 55
Prędkość jazdy km/godz. 2,7 / 4,4  
mile/godz.
1,68 / 2,73

Październik 2020 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com