Construction Equipment Polska

Prosta konstrukcyjnie koparka hybrydowa Volvo zużywa nawet o 20% mniej paliwa

Już wkrótce premiera koparki EC300E Hybrid i zastosowanego w niej innowacyjnego rozwiązania — ruchy wysięgnika w dół powodują ładowanie akumulatorów zasilających układ silnika.

Volvo Crawler Excavator EC300E Hybrid

Najlepsze pomysły to często te najprostsze. Volvo CE wzięła sobie tę maksymę do serca, tworząc nową, innowacyjną koparkę EC300E Hybrid. W odróżnieniu od innych systemów, które odzyskują energię uwalnianą podczas obrotu nadwozia w celu elektrycznego wspomagania pracy silnika, nowatorski napęd hydrauliczno-hybrydowy Volvo magazynuje „wolną” energię generowaną przez ruch wysięgnika w dół i wykorzystuje ją do doładowywania układu silnika.

Koparka gąsienicowa Volvo EC300E HybridWykonywane z dużą mocą i regularnością ruchy wysięgnika skierowane do dołu powodują ładowanie 20-litrowych akumulatorów hydraulicznych, które następnie przekazują energię do układów wspomagania hydraulicznego, zapewniających układowi silnika dodatkową moc. Maszyna oferuje ten sam poziom kontroli i wydajności, co klasyczny model EC300E, w tym możliwość jednoczesnej pracy w trybie ECO i trybie hybrydowym.

Błyskawiczne korzyści podczas kopania i ładowania

To proste i klarowne rozwiązanie sprawia, że silnik jest znacznie odciążony. W trakcie pracy zużycie paliwa jest mniejsze nawet o 20%, a redukcja emisji CO2 dochodzi do 17% — bez żadnego uszczerbku dla osiągów.

Podczas kopania i załadunku (zwłaszcza przy kącie obrotu nadwozia wynoszącym 90o) inwestycja zwraca się po niecałych dwóch latach.

Prosta koncepcja idzie w parze z prostotą konstrukcji, która obejmuje zaledwie kilka dodatkowych, prostych w serwisowaniu komponentów.

Koparka gąsienicowa Volvo EC300E HybridTego rodzaju rozwiązania techniczne to kolejny przykład zaangażowania Volvo CE w projektowanie i tworzenie bardziej przyjaznych środowisku i ekonomicznych rozwiązań dla klientów.

Premierę modelu EC300E Hybrid, pierwszego z nowej gamy koparek, zaplanowano na 2020 rok. Otworzy ona nowy rozdział w dążeniu do budowy świata, w którym chce się żyć.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com