Volvo Maszyny Budowlane Polska

Udoskonalenia ładowarek kołowych Volvo serii H — od L60H do L350H

Ładowarki kołowe serii H są ciągle doskonalone w całym cyklu ich życia. Najnowsze usprawnienia ograniczają ich całkowity koszt posiadania.

W 2014 r. firma Volvo Construction Equipment (Volvo CE) wprowadziła na rynek ładowarki kołowe L60H–L220H, a w 2017 r. dołączyły do nich większe modele L260H i L350H. „Od lat doskonalimy te maszyny w oparciu o własne doświadczenia i ścisłą współpracę z klientami”, wyjaśnia Lars Eriksson, menedżer ds. produktów. „W 2020 r. wprowadzamy nowe funkcje, dzięki którym oferowane maszyny osiągną jeszcze wyższy poziom wydajności”.

Lepsze osiągi

System sterowania siłą pociągową na obwodzie kół to teraz standardowe wyposażenie wszystkich modeli z serii H. Operatorzy mogą ograniczać buksowanie kół i utrzymywać równowagę między siłą pociągową a działaniem układów hydraulicznych. Rozwiązanie zmniejsza też zużycie opon i paliwa, sprzyjając bardziej wydajnemu napełnianiu łyżki. Nowa, opcjonalna funkcja sprzężenia mechanicznego napędu (lock-up) — opracowana z myślą o zastosowaniach rolniczych — skraca czas prac związanych z przewożeniem kiszonki przy użyciu modeli L60H–L120H.

Łatwość obsługi

Unikatowy wyświetlacz Volvo Co-Pilot od Volvo CE jest teraz dostępny w jeszcze szerszej gamie maszyn — od modelu L60H po L350H. Ekran dotykowy o przekątnej 10 cali zapewnia dostęp do wielu aplikacji systemu Load Assist (gama zależy od modelu maszyny), które zwiększają wydajność pracy operatora i produktywność.

WLO_seria_H_udoskonalenia_ograniczają_całkowite_koszty_posiadania

Po pierwsze, system Tire Pressure Monitoring System (System monitorowania ciśnienia powietrza w oponach) na bieżąco dostarcza operatorom informacje o stanie opon maszyny. Monitorując ciśnienie powietrza i temperaturę poszczególnych opon, aplikacja przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa i wydłużenia żywotności opon, a także pomaga unikać kosztownych awarii, napraw czy przestojów. Nowością jest też aplikacja Map (Mapa), która zapewnia operatorom lepszą widoczność miejsca pracy i więcej informacji na jego temat. Pomaga oceniać sytuację drogową w czasie rzeczywistym, ułatwiając dopasowanie stylu jazdy do panujących warunków. Debiutują również aplikacje Weather (Pogoda), Calculator (Kalkulator) i Notes (Notatki) — zainstalowane fabrycznie w wyświetlaczu Volvo Co-Pilot i działające podobnie do tych, które znamy ze smartfonów.

WLO — Load Assist — 2 tablety

Aplikacja On-Board Weighing (Pokładowy system ważenia) ułatwia załadunek optymalnej ilości materiału. Rozszerzono ją o dwa nowe tryby zadań — hałdowania i przetwarzania. Układ ekranu i wyświetlane informacje są dostosowywane do aktualnie realizowanego zadania. W celu zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa obraz z wstecznej kamery i informacje z systemu wykrywania przeszkód są teraz widoczne na wyświetlaczu Volvo Co-Pilot. Firma Volvo CE opracowała również aplikację Operator Coaching (Trening operatora), która dodatkowo ułatwia pracę operatorom. To jedyne tego rodzaju narzędzie w branży. Zwiększa wydajność operatorów, podpowiadając, jak najlepiej wykorzystywać możliwości ładowarek kołowych Volvo, a tym samym ograniczyć koszty ich eksploatacji.

WLO_seria_H_udoskonalenia_ograniczają_całkowite_koszty_posiadania

Ułatwione serwisowanie

Firma Volvo CE wie, jak ważna z perspektywy ograniczania przestojów i kosztów serwisu jest szybka i sprawna konserwacja. Mając to na uwadze, ładowarki kołowe z serii H pod wieloma względami udoskonalono.

 

Po pierwsze, wydłużono okres między wymianami oleju silnikowego — od kwietnia 2020 r. będzie on wynosić 1000 godzin w przypadku standardowych modeli z serii H z silnikiem zgodnym z normą Stage V. Z obu stron przeciwciężaru umieszczono dodatkowe uchwyty, które ułatwiają dostęp do punktów obsługowych. To standardowe rozwiązanie we wszystkich modelach od L150H do L260H. Szybkozłącze na zbiorniku hydraulicznym będzie teraz zamontowane w każdym modelu serii H. Usprawnia i ułatwia ono wymianę oleju hydraulicznego. Klienci, którzy wybierają wersję z biodegradowalnym olejem hydraulicznym, mogą go teraz wymieniać w dwukrotnie dłuższym odstępie — co 8000 godzin. Ponadto nowe szybkozłącze w modelach od L150H do L260H umożliwia szybszą i czystszą wymianę oleju silnikowego w zaledwie 15 minut — bez plam oleju i zanieczyszczeń.

WLO_seria_H_udoskonalenia_ograniczają_całkowite_koszty_posiadania

 

„Jesteśmy przekonani, że nowe udoskonalenia pomogą maksymalnie wykorzystywać możliwości ładowarek kołowych Volvo serii H”, mówi Lars. „Jak zwykle czekamy na opinie i uwagi klientów. Z przyjemnością dowiemy się, co jeszcze możemy zrobić, aby nadal oferować najbardziej zaawansowane technicznie maszyny na rynku”.