Construction Equipment Polska

ECR58 generacji F — najwygodniejsza minikoparka w branży

Nowa minikoparka ECR58 generacji F od Volvo Construction Equipment (Volvo CE) zapewnia znakomity poziom komfortu operatora, niezrównaną wszechstronność i świetną wydajność.

Projektanci modelu ECR58 pragnęli połączyć wszystkie sprawdzone w branży rozwiązania w jednym produkcie. Udało się — 6-tonowa minikoparka ECR58 w pełni wykorzystuje potencjał, jaki zapewnia jej mały promień obrotu, i oferuje pierwszorzędną wydajność w wielu różnych zastosowaniach.

Najlepsza kabina w branży

Z badań przeprowadzonych wśród klientów wynika, że nasz produkt zapewnia lepszą kontrolę i płynniejszą realizację złożonych działań niż wiele z większych koparek. Nic dziwnego. Model ECR58 wyznacza nowy standard w zakresie komfortu operatora i wyróżnia się najbardziej przestronną kabiną na rynku. Jednocześnie sama maszyna jest jeszcze bardziej kompaktowa. Ponadto o wygodzie, pewności i bezpieczeństwie operatora decyduje uproszczony panel kontrolny i przyjazne w obsłudze sterowanie. Ustawienie fotela względem dźwigni jest zoptymalizowane i udoskonalone, a przy tym siedzisko i konsola są wciąż umieszczone na tym samym zawieszeniu — to pionierskie rozwiązanie techniczne, które jako pierwsza wprowadziła na rynek firma Volvo. Kabina Volvo — najlepsza na rynku pod względem poziomu komfortu operatora — jest skutecznie wyciszona, ma szereg przydatnych schowków i zapewnia dostęp do gniazdka 12 V i portu USB. Okno przednie można w pełni otworzyć, a boczne przesuwać, co przekłada się na najlepszą w tej klasie maszyn widoczność z każdej strony. Dzięki pokrętłu wyboru przypominającemu te montowane w samochodach, 5-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi i intuicyjnym w nawigacji opcjom menu operatorzy szybko i łatwo zaznajamiają się z obsługą minikoparki ECR58 generacji F.

Działaj wielozadaniowo — łatwo i bezpiecznie

Większość niefortunnych zdarzeń w miejscu prowadzenia robót wiąże się z kompatybilnością osprzętu i wymianą narzędzi. Dlatego dla minikoparki ECR58 przygotowano szeroką gamę osprzętu, który został dopasowany specjalnie pod kątem konstrukcji tej maszyny i łatwości jego wymiany. Dostępne opcje obejmują łyżki, młoty, kciuki i nowe szybkozłącze Tilt Quick Coupler — o kącie przechyłu wynoszącym nawet 2 x 90°. Osprzętem hydraulicznym można precyzyjnie operować przy użyciu obsługiwanych palcami elementów sterowania proporcjonalnego, a dzięki nowym trybom pracy — łatwo zmieniać ustawienia przepływu. Krótkie naciśnięcie przycisku trybu pracy przeniesie operatora do menu, w którym może szybko dostosować ustawienia maszyny do zamontowanego osprzętu. Operatorzy mogą utworzyć w bibliotece nawet 20 profili narzędzi. Dla każdego narzędzia można ustawić szeroki zestaw parametrów, tak by maszyna była idealnie przygotowana do realizowanego zadania.

Lider w swojej klasie

Doskonała stabilność, siła wyrywająca, siła odspajania i udźwig pozwalają osiągnąć krótki czas realizacji cyklu roboczego, nawet podczas wykonywania najtrudniejszych zadań. Szereg inteligentnych funkcji działa wspólnie tak, by w znacznym stopniu ograniczać zużycie paliwa, a także obsługiwać zaawansowany układ hydrauliczny z systemem wyczuwania obciążenia i rozdziału przepływu. Tryb ECO i automatyczne przełączanie silnika na obroty jałowe są standardem w minikoparce ECR58 generacji F. Tryb ECO dodatkowo zmniejsza spalanie paliwa (nawet o 10%), podczas gdy funkcja automatycznych obrotów jałowych eliminuje jego zbędne zużycie. Dzięki funkcji automatycznego wyłączania silnika nieprzepracowane godziny nie są rejestrowane. Ogranicza to koszty utrzymania maszyny i zwiększa jej wartość przy odsprzedaży. Natomiast jeśli chodzi o serwis, niektóre czynności konserwacyjne wyeliminowano, a część okresów międzyprzeglądowych dwukrotnie wydłużono. Aby pomóc właścicielom modelu ECR58 w utrzymywaniu maszyny w nienagannym stanie i rozłożeniu kosztów serwisowania, Volvo oferuje programy konserwacji i napraw.

ECR58 generacji F zapoczątkowuje nową filozofię w odniesieniu do gamy minikoparek Volvo. W ramach tego podejścia znakomita wydajność i inteligentne funkcje łączą się z łatwością obsługi oraz nowoczesną i innowacyjną konstrukcją. Podobnie jak wszystkie pozostałe koparki Volvo, model ECR58 poddaje się recyklingowi w ponad 93%, co najlepiej dowodzi głębokiego zaangażowania Volvo CE w gospodarkę obiegową. Ponadto w maszynie można stosować biodegradowalne oleje hydrauliczne.

Najważniejsze dane techniczne:

Silnik   D2.6H
Moc brutto kW 35,5 
KM (bryt.) 48
Moc netto kW 35
KM (bryt.) 47
... przy prędkości obrotowej silnika
obr./min 2 200
Masa robocza kg
5 840 
funty
12 875
Pojemność łyżki
m3
0,114 
y3
0,149
Prędkość jazdy
km/godz.
2,6 / 4,5 
mile/godz.
1,6 / 2,8
Szybkość obrotu
obr./min 8,7
Siła odspajania
kN
41,9 
funt-siła
9 422
Siła zrywania (siła odspajania ramienia)
kN
28,4 
funt-siła
6 387
Szerokość całkowita
mm
2 000
stopy/cale
6'7"
Długość całkowita
mm
5 193
stopy/cale
17'0"
Maks. przepływ głównej pompy hydraulicznej
l/min
143 
gal/min
37,8
Kąt obrotu wysięgnika (lewo/prawo)
kąt
75 / 55