Construction Equipment Polska

Premiera modelu EC350E wzmacnia segment koparek 35-tonowych

Całkowicie nowy model wzbogaca gamę średnich koparek Volvo CE, oferując wyjątkową wszechstronność, efektywność i wydajność w szerokim spektrum zastosowań.

EC350E

Nowa koparka EC350E firmy Volvo Construction Equipment (Volvo CE) została zaprojektowana, by idealnie wpasować się w lukę pomiędzy obecnymi modelami EC300E i EC380E. Maszyna 35-tonowa w wielu przypadkach będzie pierwszym wyborem w zastosowaniach ogólnobudowlanych. Można ją bez demontażu transportować między placami robót, ponieważ całkowita wysokość koparki załadowanej na naczepę nie przekracza czterech metrów.

EC350E

Wszechstronna maszyna przekonuje do siebie nie tylko optymalnym rozmiarem, lecz również łatwością szybkiej adaptacji do różnych zadań. Operatorzy mogą wybierać spośród kilku funkcji, uwzględniając charakter wykonywanej pracy i własne preferencje. Do funkcji tych należy wybór między priorytetem dla obrotu albo priorytetem dla ruchu liniowego wysięgnika. Możliwe jest także regulowanie prędkości opuszczania wysięgnika, co ma duże znaczenie przy zadaniach wymagających szczególnej precyzji. Cała gama osprzętu Volvo umożliwia realizację prac z optymalną produktywnością, efektywnością i wydajnością.

Efektywność i komfort

Długie dni pracy w kabinie będą mniej męczące dzięki układowi redukcji odskoków wysięgnika i ramienia, który ogranicza przenoszenie wstrząsów na maszynę. Opcja Comfort Drive Control pozwala na wygodniejsze kierowanie maszyną za pomocą rolek na dźwigni zamiast pedałów. Dostępne są konfigurowalne ustawienia, takie jak funkcja „długiego naciśnięcia” przycisku na dźwigni, której można przypisać dodatkowy skrót.

EC350EDodatkowym wsparciem dla operatora są opcjonalne aplikacje Dig Assist działające na 10-calowym tablecie Volvo Co-Pilot. Do aplikacji tych należą pakiety oprogramowania 2D, In-Field Design, 3D i pokładowy system ważenia, On-Board Weighing. Nie można także zapomnieć o systemie Volvo Active Control, który automatyzuje ruchy wysięgnika i łyżki, dwukrotnie przyspieszając kopanie. Za pomocą Volvo Active Control operator może ustawić limity obrotu, wysokości i głębokości. Pomaga to w uniknięciu kontaktu z przeszkodami bocznymi, przeszkodami górnymi takimi jak napowietrzne linie energetyczne i zagrożeniami podziemnymi takimi jak rurociągi i kable.

EC350E

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Takie rozwiązania, jak przykręcane śrubami płyty antypoślizgowe, dobrze widoczne poręcze i ergonomiczna, dobrze amortyzowana, cicha kabina Volvo Care Cab, zapewniają operatorowi najwyższy poziom bezpieczeństwa. Aby wspiąć się na górną część nadwozia, operator może bezpiecznie skorzystać z nowego wejścia po prawej stronie maszyny z 3 punktami podparcia. Nie ma bezpieczeństwa bez dobrej widoczności, dlatego pokrywę silnika poprowadzono jak najniżej, co pozwoliło uzyskać najlepsze w tej klasie maszyn warunki obserwacji na boki i do tyłu. Jeszcze lepszą widoczność zapewniają kamery tylne i boczne wraz z opcją Volvo Smart View do obserwacji obrazu w zakresie 360 stopni.

EC350E

Niskie koszty eksploatacji i konserwacji.

EC350E jest w swojej klasie liderem pod względem efektywności paliwowej dzięki kombinacji takich rozwiązań, jak klasyczny tryb ECO, możliwość wyboru trybu pracy i inteligentny układ elektrohydrauliczny. Silnik D8M Volvo osiąga maksymalną moc przy 1600 rpm i imponujący moment obrotowy na niskich obrotach, a ponadto jest wyposażony w funkcje automatycznych obrotów jałowych i automatycznego wyłączania, które ograniczają marnotrawstwo paliwa.

EC350ETechnologia autoregeneracji oczyszcza filtr DPF bez konieczności zatrzymywania maszyny. Bardzo obciążone (i gorące) turbosprężarki są starannie chłodzone przez funkcję opóźnionego wyłączenia silnika, by nie dochodziło do awarii spowodowanych ich przegrzaniem. Na niezawodność maszyny wpływa też korzystnie układ elektrohydrauliczny, który wymaga mniejszej ilości przewodów elastycznych, co przekłada się na mniejszą liczbę złączek i pracochłonność serwisowania.

Długie, wynoszące aż 1000 godzin odstępy między wymianami oleju i filtra przekładają się na ograniczenie czasochłonności i kosztów konserwacji maszyny, podobnie jak zgrupowanie filtrów na poziomie dostępnym z ziemi. A gdy przyjdzie pora na uzupełnienie AdBlue, nowa osłona przeciwrozbryzgowa ułatwi zadanie, a jednocześnie zminimalizuje ryzyko rozlania płynu skutkującego późniejszą korozją.

EC350E

Niezawodność mimo intensywnego użytkowania

Oferowane przez Volvo CE usługi Uptime Services są kluczem do utrzymania niezawodności i wydajności maszyn w długiej perspektywie. Analiza oleju, przeglądy kontrolne i przeglądy podwozia pomagają utrzymać maszynę w idealnym stanie technicznym, a czytelne raporty — generowane z pomocą systemu telematyki CareTrack — ułatwiają właścicielom monitorowanie produktywności, zużycia paliwa i stanu maszyn. Aby eksploatacja była jeszcze mniej kłopotliwa, ośrodki Volvo Uptime Center monitorują maszyny i w razie potrzeby powiadamiają klientów. Ta usługa nosi nazwę Volvo Active Care.

Łącząc wszechstronność i niskie zużycie paliwa z łatwością obsługi i serwisowania, koparka EC350E pomaga w uzyskaniu maksymalnej rentowności prac ogólnobudowlanych.

Najważniejsze dane techniczne:

Masa robocza kg 34 690 - 40 600
funty 76,478 - 89,508
Moc brutto kW 220 
KM (bryt.) 295 
... przy prędkości obrotowej silnika
obr./min 1600
Pojemność łyżki m3 0,87–2,33
y3
1,14–3,05
Udźwig wzdłuż podwozia kg 13 470
funty 29 700
… przy wysięgu/wysokości m 6,0 / 1,5
stopy 20' / 5'
Maks. zasięg przy kopaniu mm 11 123
stopy/cale 36'6''
Maks. głębokość kopania mm 7 490
stopy/cale 24'7''
Siła wyrywająca, SAE J1179 (praca normalna) kN 177
funt-siła 39,791
Siła wyrywająca, SAE J1179 (Power Boost) kN 192
funt-siła 43,163
Siła odspajania, SAE J1179 (praca normalna) kN 201
funt-siła 45,187
Siła odspajania, SAE J1179 (Power Boost) kN 219
funt-siła 49,233
Szerokość całkowita mm 3 190 
stopy/cale 10'6''
Tylny promień zataczania mm 3 600
stopy/cale 11'10''

Dla następującej konfiguracji maszyny: EC350E L; wysięgnik 6,45 m; ramię 3,2 m

Koniec.
Grudzień 2020 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa/rynek międzynarodowy
E-mail: anne.bast@volvo.com