Construction Equipment Polska

By było ciszej: Bezgłośne maszyny Volvo CE z napędem elektrycznym można już zamawiać online w przedsprzedaży

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) uruchamia pierwsze w Grupie Volvo narzędzie do zakupu maszyn online. Portal internetowy pozwoli klientom po raz pierwszy zarezerwować w przedsprzedaży jedną z nowych, kompaktowych maszyn Volvo z napędem elektrycznym.

Volvo ECR25 Electric i L25 Electric

Nowe minikoparki ECR25 Electric i kompaktowe ładowarki kołowe L25 Electric otwierają kolejny rozdział w historii budownictwa — nie emitują żadnych zanieczyszczeń, pracują znacznie ciszej i generują dużo mniej wibracji. Dzięki temu doskonale nadają się do pracy w ścisłych centrach miast i w każdym innym wrażliwym na te czynniki środowisku. Ponadto klienci będą mogli zaoszczędzić na serwisowaniu, pracować w bardziej komfortowych warunkach i bez trudu sprostać coraz bardziej rygorystycznym przepisom ochrony środowiska. Od czasu zeszłorocznej zapowiedzi klienci po raz pierwszy mają teraz możliwość zamówienia wybranych maszyn z napędem elektrycznym w przedsprzedaży, po wcześniejszej rejestracji w firmowym narzędziu do składania wstępnych zamówień.

Melker Jernberg, prezes Volvo CE, mówi: „Nieustannie dążymy do doskonalenia interakcji z klientami, usprawniania procesów i wykorzystywania najnowszych technologii. Wprowadzenie na rynek maszyn z napędem elektrycznym to idealna okazja, żeby zaprezentować naszą nową, innowacyjną platformę sprzedażową. Z niecierpliwością oczekujemy na opinie naszych klientów”.

Poszerzenie grona klientów

Po zarejestrowaniu się w narzędziu do składania wstępnych zamówień — które zostanie dziś uruchomione na głównych rynkach, czyli we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Norwegii, a w niedalekiej przyszłości także na kolejnych — klienci zarezerwują sobie miejsce w kolejce do maszyn z napędem elektrycznym. Klienci otrzymają powiadomienie, gdy możliwe już będzie złożenie finalnego zamówienia na maszyny (mające trafić na rynek latem).

Portal internetowy jest obsługiwany we współpracy z lokalnymi dealerami. Stanowi dla klientów dodatkową możliwość zakupu jednej z tych maszyn, a jednocześnie pomaga im je wykorzystać na jeszcze więcej sposobów. Volvo Financial Services, siostrzana firma Volvo CE, to światowy dostawca usług finansowych dla Grupy Volvo, który ułatwia zakup maszyn z napędem elektrycznym, oferując elastyczne opcje finansowania.

Kampania uświadamiająca na temat elektromobilności

Premiera pierwszej oferty pojazdów z napędem elektrycznym Volvo CE zbiega się z rozpoczęciem w tym tygodniu kampanii informacyjnej na temat elektromobilności, wskazującej szereg korzyści społecznych płynących z nowej technologii. Kampania „By było ciszej” skupia się wokół jednej z najważniejszych zalet maszyn budowlanych z napędem elektrycznym, którą łatwo można przeoczyć — ograniczeniu emisji szkodliwego hałasu.

Melker Jernberg wyjaśnia: „W rozmowach o szkodliwych emisjach dominuje kwestia CO2. Jednak z badań wynika, że problem hałasu należy traktować równie poważnie. Powinniśmy podjąć wspólny wysiłek na rzecz ograniczania obu rodzajów emisji. Tylko tak możemy zadbać o bardziej zrównoważoną przyszłość”.

Więcej informacji o maszynach z napędem elektrycznym można znaleźć tutaj www.volvoce.com/electromobility

WIĘCEJ INFORMACJI

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com