Construction Equipment Polska

6 powodów, dla których warto korzystać z systemu Volvo Dig Assist

Dig Assist, system sterowania koparką od Volvo Construction Equipment, zapewnia operatorom i właścicielom firm wiele korzyści. Pomaga zwiększać bezpieczeństwo i produktywność, a jednocześnie ograniczać koszty.

Sprzęt budowlany staje się coraz bardziej zaawansowany technicznie i technologicznie. Co roku ulepszone modele maszyn wyposażane są w nowe funkcje i opcje zwiększające produktywność. Obecnie nowoczesne czujniki mogą w czasie rzeczywistym przekazywać operatorowi w kabinie dokładne informacje o ruchach maszyny, wyświetlając je na ekranie Volvo Co-Pilot.

Wielu operatorów koparek nie wyobraża sobie już życia bez systemu sterowania Volvo Dig Assist, dzięki któremu pracują bezpieczniej, precyzyjniej i zdecydowanie szybciej. Przedstawiamy sześć powodów przemawiających za tą inwestycją.

1. Kopanie rowów z większą precyzją

Volvo Co-Pilot z systemem Dig Assist pozwala operatorowi w kilka minut wprowadzić dane dotyczące nawet najbardziej skomplikowanych prac ziemnych, uwzględniających pochyłości czy kilka warstw gruntu. Następnie wirtualny asystent pomaga operatorowi przestrzegać tych wytycznych. Znacznie ogranicza to liczbę wykonywanych zwykle czynności wstępnych, a jednocześnie umożliwia operatorowi szybką i efektywną pracę.

2. Uproszczone tworzenie kształtów wykopów

Niektóre prace, takie jak kopanie rowów czy piwnic, wymagają uzyskania bardziej złożonego kształtu. System Volvo Dig Assist umożliwia operatorom rysowanie prostych kształtów 3D bezpośrednio w kabinie (na przykład wykopu schodkowego do położenia kilku różnych instalacji), a także pozwala im wybierać spośród biblioteki gotowych kształtów, które można modyfikować pod kątem konkretnego zadania. Brak konieczności zatrudniania dodatkowych geodetów i prowadzenia kolejnych pomiarów oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

3. Praca w bezpieczniejszym środowisku

Volvo Dig Assist generuje ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, które pomagają omijać przeszkody w miejscu robót. Operatorzy ustawiają głębokość, do której mogą kopać bez ryzyka naruszenia podziemnych instalacji, lub maksymalną wysokość, na którą może wysunąć się ramię koparki z zachowaniem bezpiecznej odległości od napowietrznych linii energetycznych. Jeśli będą pracować zbyt blisko nich, otrzymają ostrzeżenie. Ustawiane parametry zdecydowanie pomagają operatorom w unikaniu wypadków.

4. Niższe koszty robocizny

Im mniej czasu członkowie zespołu spędzają na sprawdzaniu i kontrolowaniu głębokości i pochyłości wykopów czy wbijaniu w ziemię kołków, tym więcej mogą go przeznaczyć na wykonywanie innych zadań. Przekłada się to na wzrost wydajności i produktywności na całym placu robót.

Ponadto operatorzy nie muszą marnować czasu na zbędne wykopy ani na ich poprawianie. Dzięki temu dużo szybciej wykonują zadania i przechodzą do kolejnych. W sumie ogranicza to ilość i czas pracy, co oznacza mniejsze zużycie paliwa.

5. Przewaga nad konkurencją

System sterowania maszyną taki jak Dig Assist ułatwia wykonawcom pracę w trudnych warunkach, takich jak kiepskie oświetlenie (panujące na przykład w głębokich rowach), którym mogłyby nie sprostać inne koparki. Operatorzy mogą wczytywać do systemu informacje o zadaniach i w czasie rzeczywistym obserwować położenie łyżki na ekranie.

6. Zamiana początkujących operatorów w ekspertów

Dzięki systemowi Dig Assist nowi operatorzy będą się czuli pewniej. Korzystanie z niego jest równie łatwe, co w przypadku tabletu lub smartfona, a opanowanie jego interfejsu zajmuje niespełna dwie minuty. Ponadto system Dig Assist doskonale sprawdza się jako narzędzie szkoleniowe. Operatorzy nie muszą obawiać się popełnienia błędu, ponieważ dysponują pomocą wizualną informującą o precyzji ich działań. Przekazywane na bieżąco informacje zwrotne sprawiają, że umiejętności mogą doskonalić nawet wysoce wykwalifikowani operatorzy.

Volvo Dig Assist

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com