Construction Equipment Polska

5 powodów, dla których warto wybrać koparkę fabrycznie przystosowaną do prac wyburzeniowych

Kule wyburzeniowe to przeżytek — obecnie koparki stanowią jedne z najwydajniejszych maszyn do robót rozbiórkowych. Przedstawiamy najważniejsze argumenty, które przemawiają za wyborem wyspecjalizowanej koparki wyburzeniowej zamiast standardowej maszyny z dodatkowym osprzętem.

1. Większe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest kwestią priorytetową, zwłaszcza tam, gdzie prowadzone są prace rozbiórkowe. Koparka wyburzeniowa fabrycznie przystosowana do takich zadań pod wieloma względami różni się od standardowej maszyny z dodatkowym osprzętem, a różnice te znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa.

Projektując koparki fabrycznie przeznaczone do wyburzeń, inżynierowie Volvo dysponują pełną wiedzą o maszynie — obejmującą m.in. integralność konstrukcji, masę czy wytrzymałość i trwałość komponentów. Dzięki tym danym Volvo może przeprowadzać analizę strukturalną FEM w oparciu o specyfikę różnych robót rozbiórkowych. Pozwala to zadbać o wysoką jakość i wytrzymałość maszyn wyburzeniowych eksploatowanych w niezwykle wymagających warunkach.

W trakcie budowy maszyny wyburzeniowej „od zera” Volvo może w łatwy i ekonomiczny sposób zabezpieczyć kabinę tak, by spełniała najwyższe standardy, a przy tym zadbać o kompleksową ochronę całej maszyny. Zamiast osłony na kabinie koparka Volvo HR (o dużym zasięgu) jest standardowo wyposażona w montowaną na ramie osłonę FOG. Wszystkie drzwi boczne są solidne i dwa razy grubsze niż standardowe drzwi w maszynach używanych z dodatkowym osprzętem. A co najważniejsze, klienci mogą liczyć na pełne wsparcie w zakresie części zamiennych.

2. Wytrzymała i stabilna platforma

Wyspecjalizowane koparki wyburzeniowe są wyposażone w dużo większe siłowniki wysięgnika, wytrzymałe ramy i dodatkowy przeciwciężar. Oferują też rozsuwane hydraulicznie gąsienice, które pozwalają operatorom pracować w całym zakresie 360º. Biorąc pod uwagę koszt i wysiłek związane z dodaniem tych rozwiązań do standardowej koparki, zdecydowanie lepiej wybrać maszynę, w której są one zamontowane fabrycznie.

3. Znakomita widoczność i redukcja zapylenia

Wyspecjalizowane koparki wyburzeniowe mają systemy zmniejszające zapylenie i odchylaną kabinę, która zapewnia operatorom doskonałą widoczność. Maszyna z fabrycznym wyposażeniem oferuje kabinę odchylaną w zakresie 30º, dzięki której narzędzia i miejsce robót są w pełni widoczne. Funkcja odchylania kabiny jest zintegrowana z przełącznikami dźwigni, tak by operator nie musiał ani na chwilę odrywać oczu od wykonywanych zadań. Montaż opcjonalnych odchylanych kabin jest bardzo kosztowny i pracochłonny. Dodatkowe systemy zmniejszania zapylenia również nie są tanie, a ponadto zwykle brakuje im wielu opcji redukcji zapylenia dostępnych w fabrycznie przystosowanej koparce wyburzeniowej.

4. Elastyczność konfiguracji

Maszyna fabrycznie przystosowana do prac wyburzeniowych oferuje wiele możliwości konfiguracji wysięgnika. Szeroka gama osprzętu Volvo CE obejmuje m.in. wysięgniki dalekiego zasięgu, wysięgniki przedłużające i wysięgniki do prowadzenia wykopów. Poszczególne konfiguracje wysięgnika można zakupić razem z maszyną lub nieco później, w postaci gotowych zestawów. Wszystkie wysięgniki są oferowane razem z najlepszymi na rynku stelażami podporowymi, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo operatorom i mechanikom zmieniającym konfigurację wysięgnika.

5. Pomoc w jednym miejscu

W przypadku standardowych, ale doposażanych maszyn, firmy nierzadko wzajemnie obwiniają się o przyczyny ewentualnych problemów. Ponadto modyfikacja maszyny przez firmy, które nie są certyfikowanymi partnerami producenta, zwykle skutkuje utratą gwarancji fabrycznych. Chcąc uniknąć takich sytuacji, najlepiej zakupić rozwiązanie oferowane przez jedną fabrykę i objęte pojedynczą gwarancją.

Volvo — wyszukiwarka dealerów — strona główna
Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz do nas, a z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Kontakt do nas