Construction Equipment Polska

Nowa, 20-tonowa koparka Volvo dominuje na rynku

Nową, ważącą 20 ton koparkę gąsienicową Volvo EC200E zbudowano z myślą o wysokich wymaganiach sektora maszyn średnich.

Volvo Crawler Excavator EC200E

Nowa koparka gąsienicowa EC200E od Volvo Construction Equipment (Volvo CE) jest przeznaczona dla jednego z najbardziej konkurencyjnych segmentów rynku koparek. Doskonale nadaje się do szerokiej gamy prac średnio ciężkich. Tę ważącą 20 ton maszynę, której specyfikacja plasuje ją między oferowanymi w regionie EMEA modelami EC220E i EC180E, zbudowano z myślą o konkretnych zadaniach. Doskonale nadaje się do zastosowań wewnątrzzakładowych, a jednocześnie znakomicie uzupełnia flotę pojazdów na wynajem. Koparka EC200E sprawdzi się m.in. na placach budów, a także podczas instalacji mediów czy budowie dróg. Stanowi niezwykle wydajne i wartościowe rozwiązanie zapewniające duże zyski klientom.

Imponujące osiągi

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i potężnemu wsparciu Volvo Group firma Volvo CE mogła wyposażyć tę maszynę w nowoczesny silnik, który jest zgodny z najbardziej wyśrubowanymi normami emisji spalin obowiązującymi na rynkach regulowanych. Silnik Volvo D4, spełniający wymogi normy Stage V, zoptymalizowano tak, aby operatorzy mogli w pełni wykorzystywać potencjał koparki EC200E — moc, niskie zużycie paliwa i niezawodność niezbędne do skutecznego wykonywania różnych zadań. 

Koparka gąsienicowa Volvo EC200E

Dzięki stworzonej przez Volvo funkcji wzmocnienia mocy już i tak imponujące siły udźwigu i kopania mogą być jeszcze większe, pozwalając w efekcie skracać czas cyklów roboczych i osiągać optymalną produktywność.

Zaawansowany układ hydrauliczny koparki EC200E harmonijnie współpracuje z w pełni elektrycznym układem sterowania, a nowoczesny tryb ECO zmniejsza straty mocy, poprawia możliwości sterowania i skraca czasy reakcji. Koparka gąsienicowa może również być fabrycznie wyposażona w dodatkowe obwody hydrauliczne, które ułatwiają podłączanie osprzętu hydraulicznego oraz zwiększają wszechstronność i produktywność maszyny.

Prawdziwie uniwersalna

EC200E to niezwykle wszechstronna maszyna do wielu różnych zadań i zastosowań. Konstrukcja obejmuje wzmocniony wysięgnik i ramię, solidne podwozie, przeciwwagę o dużej masie i świetnie zabezpieczone komponenty — wszystko to pozwala sprawnie wykonywać ciężkie zadania nawet w trudnych warunkach. Po wyposażeniu koparki EC200E w specjalistyczny osprzęt Volvo klienci mogą wykorzystać pełnię jej możliwości, osiągając maksymalną wydajność, a tym samym i większe zyski. Asortyment osprzętu obejmuje następujące akcesoria:

Koparka gąsienicowa Volvo EC200E

Głowica uchylnoobrotowa Steelwrist

Głowica uchylnoobrotowa może być fabrycznie wyposażona w układ sterowania i wielofunkcyjne dźwignie. System ten jest w pełni zintegrowany z maszyną i zamontowanym w kabinie wyświetlaczem, a także idealnie współpracuje z łyżkami Volvo.

Łyżki

Bez względu na to, czy wydobywany jest materiał o słabej, średniej, czy dużej twardości, łyżki Volvo do kopania zapewniają maksymalną produktywność i wyróżniają się dużą trwałością. Ponadto części podlegające zużyciu to oryginalne produkty Volvo. Łyżki Volvo do kopania świetnie nadają się do kształtowania terenu i skarp lub utrzymania rowów. Możliwość wychyłu pod kątem 45° na obie strony czyni z wychylnej łyżki do kopania idealne narzędzie do prac wymagających precyzyjnego równania.

Młot

Młoty hydrauliczne Volvo doskonale współpracują z koparką, zapewniając stałą moc i siłę rozbijania. Osprzęt ten jest trwały i można go uzupełnić o wiele narzędzi roboczych do różnych zadań.

Szybkozłącza

Volvo oferuje szereg szybkozłączy, które umożliwiają błyskawiczną i łatwą zmianę osprzętu.

Bezpieczeństwo i komfort operatorów

Każda maszyna Volvo jest projektowana przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie. Koparkę EC200E wyposażono w kabinę z certyfikowanym zabezpieczeniem ROPS, dobrze widoczne poręcze i stopnie antypoślizgowe. Dzięki temu, że konstrukcja koparki EC200E opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach — po raz pierwszy zastosowanych w maszynach Volvo średniej wielkości — można na nią teraz dużo łatwiej wejść z prawej strony. Umożliwia to dodatkowy stopień przyspawany do podwozia i znajdująca się nad nim trzypunktowa poręcz. Można więc bez trudu dostać się na nadwozie, aby łatwo, szybko i bezpiecznie przeprowadzić rutynowe czynności serwisowe.

Koparka gąsienicowa Volvo EC200E

Środowisko pracy operatora charakteryzuje się doskonałą widocznością dookoła maszyny, którą dodatkowo zwiększa kamera boczna i opcjonalny układ Volvo Smart View podnoszący bezpieczeństwo operatora i osób pracujących w pobliżu koparki. Ponadto kabinę zaprojektowano we współpracy z operatorami, tak aby zapewnić im komfortowe warunki pracy dzięki ograniczeniu hałasu, optymalnemu rozmieszczeniu elementów sterujących i ergonomice konstrukcji. 

Koszty w dół

Koparka EC200E ma zapewniać maksymalną dyspozycyjność podczas robót i minimalizować ewentualne przestoje. Długie okresy między wymianami oleju i filtra ograniczają częstotliwość niezbędnych zatrzymań, a rutynowy serwis przebiega sprawniej dzięki licznym udogodnieniom, takim jak pogrupowane filtry z dostępem do nich z poziomu gruntu, składane balustrady zabezpieczające oraz ostrzeżenia o terminach serwisu w czasie rzeczywistym. Aby dodatkowo ułatwić obsługę techniczną, chłodnicę silnika oraz chłodnice powietrza doładowywanego i oleju hydraulicznego rozmieszczono obok siebie, na jednym poziomie.

Podobnie jak w przypadku innych koparek w tej gamie, maszynie EC200E towarzyszą znakomite systemy monitorowania od Volvo. System CareTrack dostarcza w czasie rzeczywistym danych telematycznych na temat godzin pracy, lokalizacji i ostrzeżeń serwisowych, pomagając na bieżąco dbać o prawidłowy stan i wydajność maszyny. W zależności od potrzeb dostępnych jest wiele różnych opcji. System CareTrack ułatwia życie, oferując szeroką gamę raportów analitycznych dotyczących stanu maszyny, zużycia paliwa i poziomu produktywności. Gotowe raporty pozwalają podejmować słuszne decyzje dotyczące zarządzania flotą bez konieczności przebijania się przez gąszcz danych i kodów alarmowych — a to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Klienci mogą też powierzyć monitorowanie floty firmie Volvo, wybierając usługę proaktywnego monitorowania.

Koparce gąsienicowej EC200E — podobnie jak wszystkim innym produktom Volvo — towarzyszy sieć pomocnych i znakomicie zorientowanych w temacie dealerów, którzy oferują szeroką gamę usług zapewniających wysoką produktywność maszyn klientów. Odwiedź organizowane w Monachium targi Bauma 2019 i przekonaj się na własne oczy.

Najważniejsze dane techniczne:

Masa robocza

kg

19 870 - 24 580

funty

43.806 - 54.190

Moc brutto

kW

115

KM (bryt.)

154

... przy prędkości obrotowej silnika

obr./min

2 000

Pojemność łyżki

m3

0,275 - 1,1

y3

0,36 - 1,44

Udźwig wzdłuż podwozia

kg

7 320

funty

16 138

… przy wysięgu/wysokości

m

6,0 / 1,5

stopy

20 / 5

Maks. wysięg przy kopaniu

mm

9 993

stopy/cale

32'9"

Maks. głębokość kopania

mm

6 781

stopy/cale

22'3"

Siła wyrywająca, SAE J1179 (praca normalna)

kN

125

funt-siła

28.101

Siła wyrywająca, SAE J1179 (Power Boost)

kN

132

funt-siła

29.675

Siła odspajania, SAE J1179 (praca normalna)

kN

101

funt-siła

22.706

Siła odspajania, SAE J1179 (Power Boost)

kN

107

funt-siła

24.055

Szerokość całkowita

mm

2 990

stopy/cale

9'10"

Tylny promień zataczania

mm

2 850

stopy/cale

9'4"