Construction Equipment Polska

Trzy sygnały alarmowe, które wysyła system telematyczny

Skomunikowanie maszyn to dobry krok w stronę obniżenia całkowitego kosztu posiadania. Informacje pozyskiwane na podstawie analizy danych ułatwiają stawianie celów i wprowadzanie ulepszeń w obszarach, które mają największy wpływ na ogólną rentowność. Od czego jednak zacząć? Oto trzy główne sygnały ostrzegawcze, które pokazują, że całkowity koszt posiadania maszyn można jeszcze obniżyć.

1. Maszyny długo pracują na biegu jałowym lub trybie oczekiwania

Załóżmy na przykład, że czas oczekiwania na użycie wynosi dla maszyn klienta w sumie 637 godzin. Jeśli podzielimy tę liczbę przez 40 godzin pracy w tygodniu, otrzymamy 16 tygodni czasu produkcyjnego. To ogromna ilość zmarnowanego czasu, który można byłoby spożytkować produktywnie, zarabiając przy tym pieniądze — nie wspominając już o kosztach paliwa, konserwacji i zatrudnienia operatorów. Wysokie wskaźniki czasu oczekiwania lub pracy na obrotach jałowych oznaczają, że liczba i moce przerobowe maszyn w zakładzie nie są dopasowane do docelowej liczby ton na godzinę i docelowego kosztu za tonę. Korzystając z narzędzi takich jak SiteSim, Volvo CE może wskazać optymalną dla klienta konfigurację, obejmującą także trasy, którymi powinni jeździć operatorzy. Pozwoli to na podniesienie produktywności i radykalne obniżenie całkowitego kosztu posiadania.

2. Zużycie paliwa jest bardzo wysokie

Długi czas pracy na biegu jałowym lub w trybie oczekiwania jest jedną z przyczyn marnowania paliwa. Kolejnym powodem jest nieefektywna eksploatacja. Operator, który agresywnie operuje przepustnicą i szarpie pojazdem, marnuje kosztujące naprawdę duże ilości paliwa. Odpowiednie szkolenie pozwoli operatorom rozwinąć umiejętność właściwego dawkowania mocy, tak by jednocześnie unikać buksowania kół. Uczestnictwo w kursie wyjdzie na dobre nawet doświadczonym operatorom. Mogą zapisać się na przykład na szkolenie Volvo EcoOperator, dzięki któremu nauczą się planować pracę w przemyślany sposób, a także korzystać z maksimum możliwości najnowszych funkcji zwiększających wydajność, dostępnych w nowych maszynach Volvo. Inwestycja w szkolenie operatorów szybko się zwraca, a zaoszczędzone koszty paliwa przekładają się bezpośrednio na wyniki finansowe firmy.

3. Wiele alarmujących zachowań w pracy operatorów

Niepokojących zachowań operatora może być bardzo wiele — od zbyt wysokich obrotów silnika przez korzystanie z niewłaściwego trybu pracy aż po nieodpowiedzialną jazdę maszyną. Oprócz zredukowania kosztów paliwa szkolenie operatora może przyczynić się również do wolniejszego zużywania pojazdu, a nawet uchronić go przed zniszczeniem. Firma Volvo i jej dealerzy oferują rozmaite szkolenia na różnych poziomach zaawansowania, w czasie których operatorzy uczą się, jak sprawnie i skutecznie obsługiwać maszynę, by w długoterminowej perspektywie zredukować koszty jej konserwacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906

Hannah Kitchener

SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com