Construction Equipment Polska

System Load Assist standardowym wyposażeniem ładowarek kołowych Volvo w Europie

Wspomagający produktywność system sterowania maszyną Load Assist jest teraz dostępny w standardzie dla europejskich nabywców ładowarek kołowych Volvo.

Volvo Services Load Assist

Od stycznia 2020 roku wszyscy europejscy nabywcy nowych ładowarek kołowych Volvo — od modelu L120H do L260H — otrzymają w standardzie wyświetlacz Volvo Co-Pilot wyposażony w wybrane aplikacje systemu Load Assist. W przypadku modelu L110H system pozostaje opcjonalny.

Volvo Services Load AssistWyświetlacz Volvo Co-Pilot prezentuje na ekranie pokładowym dane dotyczące maszyny w czasie rzeczywistym. Pomaga w ten sposób zwiększać produktywność, wydajność i bezpieczeństwo operatorów. Ponadto Volvo Co-Pilot przesyła dane do chmury, dzięki czemu zapewnia zdalny dostęp do informacji o maszynie. Stanowi więc świetne narzędzie również dla menedżerów flot.

Pod nazwą Load Assist kryje się rodzina aplikacji zaprojektowanych specjalnie z myślą o ładowarkach kołowych Volvo. Ze wszystkich tych aplikacji można korzystać na wyświetlaczu Co-Pilot. Standardowo klienci będą mieli dostęp do trzech z nich — aplikacji narzędziowej, zawierającej notatnik, kalkulator z funkcją konwersji jednostek i prognozy pogody; obrazu z tylnej kamery (co uwalnia od konieczności dysponowania w kabinie dwoma osobnymi ekranami); oraz aplikacji Operator Coaching.

Aplikacja Operator Coaching pozwala zyskać pewność, że operatorzy wykorzystują pełnię możliwości ładowarki kołowej Volvo. W tym celu przekazuje ona w czasie rzeczywistym szereg wskazówek, dotyczących m.in. pracy na biegu jałowym, hamowania, używania przepustnicy i sprzężenia mechanicznego przekładni. Dzięki aplikacji Operator Coaching operatorzy lepiej rozumieją, w jaki sposób ich działania przekładają się na wydajność i ekonomiczność maszyny, a także poznają obszary wymagające poprawy lub wprowadzenia zmian w dotychczasowej technice jazdy.

Maszyna gotowa na przyszłość


Ponadto klienci otrzymają w standardzie komponenty sprzętowe niezbędne do korzystania z aplikacji On-Board Weighing (ale nie oprogramowanie). Kiedy klienci uznają to za potrzebne, mogą zakupić oprogramowanie osobno.

Dzięki aplikacji On-Board Weighing operator może w czasie rzeczywistym uzyskiwać dane na temat ładunku w łyżce — z dokładnością do +/-1%. Ponadto aplikacja wyświetla informacje o łącznej masie przetransportowanego ładunku, liczbie cykli roboczych oraz — po integracji z systemem telematyki CareTrack od Volvo — liczbie przewiezionych ton w przeliczeniu na litr paliwa. Dzięki temu operatorzy i kierownicy floty skuteczniej zarządzają produktywnością i zapobiegają przeładowaniu, co z kolei przekłada się na mniejsze zużycie elementów maszyny, opon i paliwa.

Komponenty sprzętowe wymagane przez aplikację On-Board Weighing są oferowane w ramach wyposażenia standardowego, ponieważ wiązki przewodów i czujników ciśnienia nie można zamontować po sprzedaży. Dokładność systemu zależy od ich precyzyjnego umieszczenia, dlatego muszą one zostać zamontowane fabrycznie.

Oferując wszystkie rozwiązania techniczne, jakich tylko klienci mogą potrzebować, pozwalamy im na ewentualną zmianę zdania i przygotowanie maszyn na przyszłość. Volvo CE planuje udostępniać w przyszłości kolejne aplikacje systemu Load Assist, które również mogą wykorzystywać te komponenty sprzętowe.

„Fakt, że udostępniamy system Load Assist w standardzie i z nową aplikacją Operator Coaching większej liczbie klientów jasno dowodzi naszego zaangażowania w doskonalenie możliwości wyświetlacza Volvo Co-Pilot i odzwierciedla nieustanne dążenie do zwiększania korzyści odnoszonych przez klientów. Ponadto w ten sposób pomagamy klientom przygotowywać maszyny na to, co przyniesie przyszłość”, komentuje Jens Frid, specjalista ds. produktów z zakresu usług i rozwiązań dla klientów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com