Construction Equipment Polska

Minikoparka Volvo o małym promieniu obrotu — idealna do pracy w ciasnej przestrzeni

Mocny i ekonomiczny silnik Volvo, świetnie dobrany układ hydrauliczny i wytrzymała konstrukcja sprawiają, że unowocześniona koparka Volvo ECR88D o małym promieniu obrotu znakomicie się sprawdza podczas pracy w ciasnych miejscach lub trudnych warunkach. Gwarantuje wydajność, stabilność, łatwość obsługi i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

minikoparka volvo ecr88d t4f

Unowocześniona koparka ECR88D o małym promieniu obrotu od Volvo Construction Equipment znakomicie się odnajduje wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca, czyli w ciasnych i zamkniętych przestrzeniach. Dzięki dwóm nowym funkcjom ta wyjątkowo oszczędna koparka spala jeszcze mniej paliwa. Pierwsza to tryb automatycznego opóźnienia wyłączania silnika, którą można skonfigurować tak, aby wyłączyła się po okresie nieaktywności wynoszącym od dwóch do 60 minut. Dostępny jest także tryb Eco, który optymalizuje zapotrzebowanie układu hydraulicznego i silnika na paliwo.

Mimo niedużych rozmiarów koparka ECR88D odznacza się wydajnością kopania, siłami odspajania i zrywania oraz udźwigiem, co pozwala jej skutecznie konkurować z większymi maszynami. 

Jazda kompaktową maszyną w miejscu prowadzenia robót jeszcze nigdy nie była tak prosta, a to za sprawą automatycznego, dwubiegowego układu jezdnego zapewniającego optymalną przyczepność, a także hydraulicznych pedałów sterowania jazdą umożliwiających łatwe i dokładne utrzymywanie toru jazdy. 

Nadzwyczajne nadwozie


Dzięki wąskiej konstrukcji i centralnie umieszczonemu wysięgnikowi nadwozie unowocześnionej koparki ECR88D jest na tyle kompaktowe, że obracając się, jej tylna część nie wykracza poza gąsienice. Oznacza to, że koparka może bezpiecznie podjeżdżać bardzo blisko innych obiektów bez ryzyka ich kolizji z tyłem obracającej się maszyny. Ponadto mały promień obrotu przodu/tyłu koparki sprawia, że doskonale nadaje się ona do pracy na pojedynczym pasie autostradowym, co przekłada się na mniejsze utrudnienia drogowe i płynniejszy ruch. (Funkcja ta może być wymaganiem wstępnym przed zawarciem kontraktu).

Unowocześniona koparka ECR88D jest oferowana z wieloma konfiguracjami ramienia wysięgnika jednoczęściowego (lub, opcjonalnie, dwuczęściowego) i lemieszem, tak aby umożliwiać maksymalnie elastyczną pracę. Dostępny jest także szerszy lemiesz spycharki z klepkami stalowymi (600 mm). Dzięki wzmocnionej, trzyczęściowej ramie podwozia w kształcie litery X ze stali o wysokiej wytrzymałości koparka ECR88D jest trwała i niezawodna — bez trudu sprosta ekstremalnym warunkom środowiskowym. Maszynom z serii D towarzyszy szereg opcjonalnych szybkozłączy oraz odświeżona i szeroka gama oryginalnego osprzętu Volvo. Ponadto koparki ECR zapewniają największą w swojej klasie głębokość kopania. 
Pozycjonowanie maszyny odbywa się szybko i łatwo dzięki temu, że ruchem obrotowym i przesuwem można sterować jednocześnie za pomocą precyzyjnej i intuicyjnej w obsłudze dźwigni. Znakomity układ hydrauliczny i przepływ pomp skraca cykle robocze i przekłada się na lepszą wydajność kopania. 

Potężna wydajność

Nowy silnik emituje mniej spalin, a jednocześnie oferuje doskonałą wydajność i mniejsze zużycie paliwa. A to bezpośrednio wiąże się z wyższą produktywnością i niższymi kosztami eksploatacji.Unowocześniona koparka ECR88D jest wyposażona w czterocylindrowy silnik o mocy 43 kW.Jest on zgodny z normami Stage V i wykorzystuje układ oczyszczania spalin (EATS) w celu obniżenia ich emisji. Ponadto zapewnia bezproblemową eksploatację oraz maksymalną wydajność i produktywność — również w czasie regeneracji.Wydłużony interwał czyszczenia filtra DPF wynosi nawet 6000 godzin, co pomaga klientom w obniżeniu kosztów posiadania maszyny. Układ automatycznych obrotów jałowych redukuje prędkość obrotową silnika po upływie określonego czasu bezczynności (od 3 do 20 sekund, ustawianego przez operatora za pośrednictwem wyświetlacza), zmniejszając wydatki bieżące i zużycie paliwa.

Kompaktowa, ale przestronna

Koparki ECR serii D, choć niewielkie, oferują operatorowi znakomite warunki pracy — w końcu jego komfort bezpośrednio przekłada się na lepszą produktywność. Nowocześnie zaprojektowana kabina z certyfikowanym zabezpieczeniem ROPS zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach dzięki dużym szybom. Wygodę gwarantują również regulowany fotel, doskonała izolacja przed drganiami i hałasem, ergonomiczne podłokietniki, idealnie rozmieszczone elementy sterowania i duża podłoga.Opcjonalny pedał sterujący przesuwem wysięgnika umożliwia jednoczesne kontrolowanie przesuwu wysięgnika i osprzętu. Dodatkowe rozwiązania obejmują lampy LED i osłonę przeciwdeszczową chroniącą operatora przed zmoknięciem w przypadku otwarcia przedniej szyby. Pracę można więc kontynuować bez względu na warunki pogodowe.

Niezawodność


W celu zapewnienia maksymalnej dyspozycyjności zadbano, aby unowocześniona minikoparka ECR88D była łatwa w serwisowaniu i utrzymaniu. Wszystkie punkty kontrolne i konserwacji są wygodnie dostępne z poziomu gruntu i odpowiednio pogrupowane pod szeroko otwierającą się pokrywą z zamkiem. Punkty smarowania wysięgnika i ramienia są równie łatwo dostępne, a w większości przypadków smarowanie wystarczy przeprowadzać co 10–50 godzin roboczych. Ponadto opcjonalny i zdalnie działający system telematyczny CareTrack od Volvo oferuje wiele różnych użytecznych funkcji. Między innymi przeprowadza samodiagnostykę, powiadamiając operatora — lub znajdującego się w biurze menedżera floty — o wykryciu usterek, monitoruje zużycie paliwa i informuje o terminie kolejnego przeglądu serwisowego. 

Najważniejsze dane techniczne:

Silnik D2.6H
Moc maksymalna brutto 43 kW
Siła odspajania, ISO

57,2 kN (ramię krótkie)

56,8 kN (ramię długie)
Siła odrywania (ISO)

39.8 kN (ramię krótkie)

34.4 kN (ramię długie)
Maksymalny zasięg kopania 6,97 m (ramię krótkie)
7,35 m (ramię długie)
Maksymalna głębokość kopania 4,13 m (ramię krótkie)
4,53 m (ramię długie)
Masa robocza 8,6 – 9,5 t

* Koparka ECR88D jest dostępna na rynku azjatyckim, europejskim i północnoamerykańskim.