Construction Equipment Polska

L350H: flagowa ładowarka kołowa

L350H to nowa ładowarka kołowa w ofercie Volvo. Wyróżnia ją nawet o 20% większa wydajność paliwowa niż w poprzednim modelu, szereg udoskonaleń poprawiających wydajność i odświeżona sylwetka.

L350H to największa ładowarka kołowa zbudowana przez Volvo Construction Equipment, która sprosta wielu różnym wyzwaniom — zarówno podczas pracy w kamieniołomach i kopalniach, jak i na placach budowy obiektów infrastrukturalnych. Bazując na sukcesie poprzedniego modelu — L350F zaprezentowanego ponad 10 lat temu — firma Volvo zbudowała jego następcę, przeprojektowaną ładowarkę kołową L350H wyposażoną w najnowocześniejsze technologie. 

Do 5% większa wydajność

L350H doskonale łączy w sobie potężną moc i zaawansowane elementy sterowania, pozwalając pracować wydajniej. Nowa generacja układu hydraulicznego Load Sensing ma na celu poprawę współpracy z osprzętami oraz skrócenie cyklu roboczego przez zwiększenie prędkości podnoszenia i opuszczania wysięgnika.

Szeroka gama osprzętów roboczych Volvo umożliwia dodatkowe zwiększenie wydajności maszyny. Wielkość i właściwości osprzętów zaprojektowano pod kątem parametrów modelu L350H — w tym geometrii wysięgnika, siły odspajania i siły podnoszenia — tak aby ułatwić załadunek materiałów ze "ściany", transport bloków skalnych i dłużyc. Oferujemy również możliwość wykonania nietypowego osprzętu na indywidualne zamówienie.

Łyżka skalna Volvo ma teraz dłuższe dno i zoptymalizowany kształt, przez co napełnianie jest łatwiejsze, a produktywność wyższa nawet o 15%. Ponadto konfiguracja długiego wysięgnika sprawia, że do załadowania 65-tonowego (70-tonowego) wozidła wystarczy zaledwie sześć cykli.

W celu zapewnienia dużej siły podnoszenia i maksymalnej stabilności podczas przewożenia bloków ładowarka L350H jest dostępna w dwóch wersjach — standardowej i do ciężkich prac — a ponadto towarzyszy jej szeroka gama profesjonalnego osprzętu Volvo, obejmującego widły, ząb wyrywający czy ramię do odciągania bloków. 

Nowa łyżka przeładunkowa Volvo ma pojemność 10,7 m³ (14 jardów³), dzięki czemu zwiększa wydajność nawet o 5%. Konstrukcję łyżki zmodyfikowano, wyposażając ją w zakrzywione płyty boczne i zoptymalizowane zabezpieczenia przed wysypywaniem, które ułatwiają napełnianie i zapobiegają rozsypywaniu się transportowanego materiału. Aby zwiększyć wydajność i skuteczność amortyzacji łyżki, ładowarkę można wyposażyć w opcjonalny system amortyzacji zawieszenia wysięgnika (BSS). System uruchamia się automatycznie zależnie od przełożenia i prędkości maszyny.

O 20% większa efektywność paliwowa

Ładowarka kołowa L350H jest także wyposażona w inteligentną technologię ograniczającą zużycie paliwa. Dzięki łatwiejszym do napełnienia łyżkom można przewozić więcej materiału, spalając mniej paliwa. Zredukowano także natężenie przepływu płynu w układzie hydraulicznym podczas opuszczania i opróżniania łyżki, aby energię pompy spożytkować przy realizacji innych zadań.

Ładowarka kołowa L350H z potężnym silnikiem Volvo D16, oferującym wysoki moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej, może zostać wyposażona w funkcję automatycznego wyłączania na czas przedłużającego się przestoju. Nasza flagowa ładowarka kołowa jest także wyposażona w ekonomiczny pedał przyspieszenia — autorskie rozwiązanie techniczne Volvo — ułatwiający ekonomiczną eksploatację maszyny. Specjalny mechanizm stawia opór przy próbie zbyt agresywnego naciskania pedału przyspieszenia, co pozwala dodatkowo ograniczyć zużycie paliwa.

Komfortowa jazda

Przeprojektowaną ładowarkę kołową L350H zbudowano z myślą o komforcie pracy operatora. Kabina Volvo, jedna z najnowocześniejszych w branży, doskonale redukuje wibracje i zapewnia znakomitą widoczność dzięki nowej kamerze wstecznej i udoskonalonym lusterkom wstecznym. Kabina wyposażona jest w nowy regulowany fotel i udoskonalony interfejs człowiek-maszyna (HMI) będący standardowym elementem wszystkich ładowarek kołowych Volvo z serii H. Dzięki ergonomicznie rozmieszczonym pomarańczowym poręczom i stopniom oraz możliwości otwarcia drzwi za pomocą pilota do kabiny można dostać się łatwo i bezpiecznie.

Aby ograniczyć zmęczenie operatora i ułatwić obsługę maszyny, ładowarka L350H może być przystosowana do pracy w trzech trybach hydraulicznych — delikatnym, normalnym lub aktywnym — w zależności od preferencji operatora. Ponadto układ komfortowego kierowania CDC (Comfort Drive Control) pozwala operatorowi kierować maszyną za pomocą niewielkiej dźwigni, co przydaje się szczególnie podczas szybkiego załadunku ciężarówek.

W pełni gotowa do działania

Wyjątkowo wytrzymała ładowarka kołowa L350H jest zbudowana na bazie solidnej ramy i wyposażona w specjalnie zaprojektowane ramię wysięgnika z układem kinematyki typu Z, którego każdy sworzeń jest podwójnie uszczelniony. Ponadto wytrzymałe mosty napędowe z całkowicie odciążonymi osiami, planetarnymi reduktorami w piastach i bezobsługowymi łożyskami oscylacji tylnego mostu wydłużają żywotność elementów.

Boczne pokrywy silnika upraszczają przeprowadzanie codziennych rutynowych kontroli, a tym samym serwisowanie maszyny. Ponadto najważniejsze miejsca obsługi technicznej są łatwo dostępne dzięki podestowi okalającemu maszynę. Co więcej, funkcja pasywnej i aktywnej regeneracji filtra DPF automatycznie go oczyszcza, nie wpływając negatywnie na wydajność maszyny.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność maszyny i jej rentowność, Volvo oferuje szeroką gamę usług, obejmującą m.in. monitorowanie maszyn, oryginalne części zamienne Volvo, szkolenia dla operatorów czy program symulacyjny Volvo Site Simulation.

Przeprojektowana flagowa ładowarka kołowa Volvo L350H doskonale sprawdza się w ekstremalnych środowiskach produkcyjnych. To prawdziwy lider wśród dostępnych na rynku maszyn.

Dane techniczne L350H

Przy następującej konfiguracji maszyny: standardowy wysięgnik, łyżka o pojemności 7,3 m³ (9,5 jarda³) i krawędzi prostej z zębami i segmentami.

Najważniejsze dane techniczne:

  Tier 3 Tier 4 final 
Statyczne obciążenie wywracające, w pełnym skręcie  kg 34 290  34 290
 funty 75 596  75 596
Pojemność łyżki  m³ 6,2–12,7  6,2–12,7 
jard³ 8,1–16,6  8,1–16,6 
Chwytak do drewna m2 5,5–6,3  5,5–6,3 
stopa2 59,2–67,8  59,2–67,8 
Masa robocza kg  50 000–56 300  50 000–56 300 
funty 110 231–124 120  110 231–124 120 
Siła odspajania kN 472,8  472,8 
funt-siła 106 280  106 280
Silnik   Volvo D16E Volvo D16E
Maksymalna moc przy obr./min 1800  1800 
obr./s 30,0 30,0 
...Brutto wg SAE J1995 kW 397  397 
KM 540  540 
...Wg ISO 9249, SAE J1349 netto kW 394  394 
KM 532  532 
 Opony   35/65 R33  35/65 R33